12.02.2018 09:02
Історія:
Власники українських компаній не готові надавати долю компанії найманим директорам.
Що сталося:
Лише 2% директорів мають менеджерський процент, невелику долю компанії (до 10%), яка мотивує їх активніше розвивати бізнес.
Чому це важливо:
Власники українського бізнесу не застосовують на практиці найбільш ефективні методи управління. Це заважає компаніям швидко розвиватися.
147 тисячі директорів в Україні мають міноритарну долю компанії. Це лише 13 відсотків від загальної кількості.
«В Україні існує практика передачі долі компанії директору — вона називається менеджерський процент. Зазвичай топ-менеджери отримують
2-10% долі компанії, в рідких виключеннях — до 20%. В більшості випадків це мотивує співробітників, націлює їх на результат», — коментує Вадим Горенко, заступник голови правління та співзасновник Агенції з розвитку економічної активності.
Щоправда, не так багато директорів мають долю до 10% — лише 16377. Це менше 2% від усіх директорів. Натомість більше половини засновників є директорами компаній.
«В західній бізнес-культурі є поняття опціон. По суті це договір, який за певних умов (зазвичай досягненні цілей компанії) дозволяє отримати співробітнику вигоду — акції, гроші, дивиденти. Такий договір мотивує директора.
Але треба розуміти, що опціон — це не доля компанії, а лише шлях, який може привести керівника до такого результату», — коментує Світлана Мальована, СЕО юридичної компанії «Оланс».
Українські підприємці не готові делегувати управлінські функції
В Україні — 2 662 353 власників. Найбільші за кількістю компаній — Ахметов, Порошенко, Фірташ та Коломойський.
На порталі відкритих даних з’явилися дані щодо кінцевих власників українських компаній
Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.