Як перевести суди в режим онлайн?

22.04.2020 09:01

За час карантину в Україні було перенесено більше 5 тисяч судів. Деякі засідання почали проводити в онлайн-форматі. Проте обмін процесуальними документами досі не переведено в онлайн, а отже судова система все ще не може працювати онлайн повноцінно.

Що потрібно, щоб онлайн-суди запрацювали?

Для того, щоб суд міг обмінюватися процесуальними документами: виносити рішення та доводити їх до учасників судового процесу, приймати від сторін скарги та клопотання, потрібно запустити обмін документами в електронному вигляді.

Опендатабот разом з Миронівським Хлібопродуктом виступив з пропозицією до ДСА — запустити пілотний проект по обміну з судами процесуальними документами, підписаними електронним цифровим підписом.

Як працюватиме обмін процесуальними документами онлайн?

Зараз такий обмін процесуальними документами можливий лише на папері.

Ми пропонуємо змінити цей процес наступним чином:

  1. Суд направляє свої рішення на електронну пошту всім сторонам по справі. Такі рішення дорівнюються до офіційних процесуальних документів.

  2. Сторони мають змогу подати клопотання або апеляційну скаргу на рішення суду, відправивши їх на електронну адресу суду. Вони підписують документи за допомогою електронного цифрового підпису.

  3. Якщо скарги не надійшло, то рішення суду набирає законної сили.

Такі інновації також дозволяють ввести в дію закон про забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу.

По темі

В Україні вперше відбудеться онлайн-суд

В онлайн-засіданні сторони будуть вести судові дебати, не виходячи з власної оселі.

Українські суди не можуть оплачувати послуги пошти й сповіщати про судові засідання

Українські суди визнали, що у них не вистачає бюджету на послуги пошти, і вони не зможуть сповіщати українців через листи

ДСА відкрила судовий розклад — українців сповіщатимуть про їх судові засідання

Відтепер українці отримуватимуть сповіщення одразу, як тільки з'явиться інформація про їх судове засідання.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру