Рішення
від 30.09.2021 по справі 320/7590/20
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2021 року 320/7590/20

Суддя Київського адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до державного реєстратора Гружчанської сільської ради Макарівського району Київської області Білич Оксани Славівни, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Веллбуд про визнання протиправним та скасування рішення,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління ДПС у Дніпропетровській області з позовом до державного реєстратора Гружчанської сільської ради Макарівського району Київської області Білич Оксани Славівни, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Веллбуд , у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Білич Оксани Славівни, Гружчанська сільська рада Макарівського району Київської області (реєстраційна дія №13551110014010836 від 26.05.2020), а саме скасувати державну реєстрацію припинення юридичної особи (ТОВ БК ВЕЛЛБУД ЄДРПОУ 40549412) в результаті ліквідації.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 03.09.2021 у задоволенні адміністративного позову №320/7590/20 відмовлено.

Судом встановлено, що позивачем - Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області за подання даного адміністративного позову не було сплачено судовий збір та при ухваленні рішення у даній справі, не було вирішено питання щодо розподілу судових витрат.

Відповідно до вимог пункту третього частини першої статті 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Заяву про ухвалення додаткового судового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання судового рішення.

Згідно зі статтею 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; 3) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Пунктом п`ятим частини першої статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.

Аналіз вищезазначених норм права свідчить про те, що якщо судом не вирішено питання про судові витрати, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення.

Згідно з ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, суб`єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2021року, становить 2270, 00 грн.

В межах даного позову позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 2270, 00 грн.

Відтак, враховуючи несплату позивачем під час подання даного адміністративного позову судового збору у розмірі 2270,00, належить стягнути на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 2270,00 грн. з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 252, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ідентифікаційний код: 43145015) до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA718999980313151206084010001; код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Леонтович А.М.

Дата виготовлення та підписання повного тексту додаткового рішення - 30.09.2021 р.

Дата ухвалення рішення30.09.2021
Оприлюднено04.10.2021
Номер документу100041484
СудочинствоАдміністративне