Справа № 683/2759/21
2/683/1191/2021
У Х В А Л А
01 жовтня 2021 року м. Старокостянтинів
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області в складі судді Сагайдак І.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Староостропільської ОТГ про визнання права власності на земельну ділянку,
в с т а н о в и в:
27 вересня 2021 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Староостропільської ОТГ і просить визнати за нею право власності на земельну ділянку №6824284700:03:007:0141.
Ознайомившись із позовною заявою, вважаю, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Вимоги до форми та змісту позовної заяви визначені у ст.175 ЦПК України.
Так, згідно п.2, 3, 5, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема:
-повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
-зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці;
-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
-підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вищезазначеним вимогам, оскільки у ній не вказано реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта позивачки ОСОБА_1 , не вказано повне найменування відповідача, його місцезнаходження (населений пункт, поштовий індекс), не вказано ідентифікаційний код відповідача, який є юридичною особою, в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, не зазначено ціни позову, яка відповідно до п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно визначається вартістю цього майна, не зазначено доказів, що підтверджують викладені у позовній заяві обставини, не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Вказані недоліки слід усунути шляхом подання нової редакції позовної заяви та однієї її копії, які б по з місту відповідали вищезазначеним вимогам.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Вбачається, що позовна заява складається із вимоги майнового характеру - визнання права власності на земельну ділянку.
Згідно положень п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Згідно ч.2 ст.176 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну не можливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Позивачка ОСОБА_1 у позовній заяві не зазначила ціни даного позову й у доданих до позову документах також відсутні відомості про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, яка є предметом спору, а тому розмір судового збору на підставі ч.2 ст.176 ЦПК України попередньо визначає суд.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про державний бюджет на 2021 рік станом на 01 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2270 грн.
З урахуванням вищенаведеного, судовий збір за подачу даного позову до суду визначається судом у мінімальному розмірі в сумі 908 грн., що становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на викладене позивачці слід сплатити 908 грн. судового збору, які слід внести або перерахувати за такими реквізитами: отримувач ГУК у Хмел. обл/Старокост мтг/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37971775, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат), номер рахунку UA918999980313101206000022751; код класифікації доходів бюджету 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (державна судова адміністрація України, 050), пункт таблиці 1.1 ставок судового збору, або надати суду належні та допустимі докази звільнення її від сплати судового збору.
Відповідно до положень ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху і надати строк в десять днів із дня отримання нею копії ухвали для подачі нової редакції позовної заяви та однієї її копії, які б по формі та змісту відповідали вимогам п.2, 3, 5, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України, а також для сплати судового збору в розмірі 908 грн. або надання доказів звільнення її від сплати судового збору.
Керуючись ч.1 ст.185 ЦПК України
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Староостропільської ОТГ про визнання права власності на земельну ділянку залишити без руху, про що повідомити позивачку та надати їй строк у десять днів з дня отримання копії ухвали для подачі нової редакції позовної заяви та однієї її копії, які б по формі та змісту відповідали вимогам п.2, 3, 5, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України, а також для сплати судового збору в розмірі 908 грн. на зазначений в ухвалі розрахунковий рахунок або надання доказів звільнення її від сплати судового збору.
Нову редакцію позовної заяви та одну її копію, а також оригінал квитанції про сплату судового збору або докази звільнення від сплати судового збору надіслати на адресу Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання до вказаного терміну вищезазначених вимог закону, заява буде вважатись неподаною та повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2021 |
Оприлюднено | 03.10.2021 |
Номер документу | 100054628 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Сагайдак І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні