Справа № 643/17212/21
Провадження № 1-кс/643/4197/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2021 року слідчий суддя Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні зали суду клопотання старшого слідчого Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019220470004889 від 07.09.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019220470004889 від 07.09.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, в обґрунтування якого зазначив, що ПрАТ «Івано-Франківськцемент» - це високотехнологічний потужний комплекс виробництв промисловості будівельних матеріалів, де виробляється більше 300 найменувань продукції, основні напрямки з яких і цемент. Висока якість продукції ПрАТ «Івано-Франківськцемент» та її популярність серед споживачів зумовила появу на споживчому ринку фальсифікованої продукції. (Свідоцтво №247311).
Працівниками фінансово-економічної безпеки ПрАТ «Івано-Франківськцемент» в процесі проведення заходів, щодо виявлення підробленого цементу та незаконного використання знаку для товарів і послуг ПрАТ «Івано-Франківськцемент» 26.07.2019 було виявлено у продажі мішки із цементом ПЦ-II/А-П-500Р-Н, вагою 50 кг. на території будівельного ринку, розташованому по вулиці Героїв Праці у м. Харкові, а саме у шостому ряді будівельних контейнерів. З метою перевірки було придбано мішок цементу марки ПЦ-II/А-П-500Р-Н, та складено відповідний акт. Дослідивши хімічний склад та фізико-механічні показники представленого з міста Харкова цементу, (протоколи №2Т062-272.ПВ.19; №2Т062-289.ПВ.19) встановлено, що він не відповідає цементу 500 Р за ДСТУ БВ.2.7-46:2010, який випускає ПрАТ «Івано-Франківськцемент», крім того маркування цементу, яке вказано на мішку не відповідає маркуванню цементу який виробляє ПрАТ «Івано-Франківськцемент».
Допитаний у якості представника потерпілого ОСОБА_4 , який є начальником відділу фінансово-економічної безпеки ПрАТ «Івано-Франківськцемент» у відповідності наданої довіреності, показав, що приватне акціонерне товариство «Івано-Франківськцемент», ЕРДПОУ 00292988 виготовляє цемент та має свідоцтво на знак товарів і послуг від 10 вересня 2018 року, яке дійсне до 15.12.2027. У липні 2019 року невстановлені особи за допомогою української компанії, що надає послуги експрес-доставки- «Нова Пошта» з міста Харкова (це була анонімна посилка) надіслали на адресу управління торгівлі ПАТ «Івано-Франківськцемент» один мішок цементу «ПЦ ІІ/А-П500Р-Н» вагою 50 кг., після чого співробітники ПАТ «Івано-Франківськцемент» було проведено дослідження упаковки та її вмісту, та було встановлено, що наданий на дослідження цемент не відповідає цементу виробництва ПрАТ «ІФЦ», та пакування та маркування цементу не відповідає п.9 ДСТУ Б В.2.7.-46:2010 та п. 5.4.2, п 9.6 ДСТУ Б В 2.7.-112-2002, тобто є підробленим. В подальшому, було встановлено, що розповсюдження та продаж фальсифікованого цементу здійснюється на території будівельного ринку, розташованому по вулиці Героїв Праці у м. Харкові. Візуальним оглядом вбачалось, що на мішках відсутня дата виготовлення цементу, що мішок паперовий не відповідає мішкам паперовим, які використовує ПрАТ «Івано-Франкіськцемент». З метою проведення досліджень в лабораторних умовах ПрАТ «Івано-Франкіськцемент» було придбано в одному із будівельних магазинів розташованих на території ринку по вулиці Героїв Праці у м. Харкові мішок цементу марки ПЦ-ІІ/А-П-500Р-Н вагою 50 кг виробництва ПрАТ «Івано-Франкіськцемент», який у подальшому направили на дослідження у лабораторні умови ПрАТ «Івано-Франкіськцемент» за результатами яких виявлено, що наданий на дослідження цемент (його вміст та пакування) не відповідає цементу який виготовляє ПрАТ «Івано-Франкіськцемент».
В ході виконання доручення слідчого співробітниками УПК в Харківській області ДКП НПУ встановлені особи та їх відповідні контакти, які безпосередньо здійснюють реалізацію та виробництво з незаконним використанням знаку для товарів та послуг ПрАТ «Івано-Франкіськцемент», і отримано інформацію, про те, що:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований як приватний підприємець, вид діяльності: «оптова торгівля деревиною, будівельним матеріалами та санітарно-технічними обладнаннями», зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 .
Під час проведення досудового розслідування було проведено слідчі (розшукові) дії, та підтверджено факт незаконного використання знаку для товару, продажу ОСОБА_5 підробленої продукції - цементу, який не відповідає цементу 500 Р за ДСТУ БВ.2.7-46:2010, який випускає ПрАТ «Івано-Франківськцемент».
Так, з метою перевірки вищевказаних фактів прокурором Харківської місцевої прокуратури №4 винесено постанову про проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки відносно ОСОБА_5 , передбаченої ст. 271 КПК України.
В рамках проведення оперативної закупки 29.04.2020 об 11 годині 47 хвилин ОСОБА_6 , зателефонував за номером який належить ФОП ОСОБА_5 , та здійснив попереднє замовлення 9 (дев`яти) мішків цементу марки 500 ПрАТ «Івано-Франківськцемент». Після цього, останній попрямував на вантажному таксі за вказаною ОСОБА_5 , адресою по АДРЕСА_2 . По прибуттю, йому відчинили ворота для в`їзду вантажного автомобілю, потім він побачив раніше не відомого йому ОСОБА_5 та запитав за своє замовлення, на що останній запропонував в`їхати на територію складу та зачекати. Через деякий час, ОСОБА_5 , підвіз зі складського приміщення на завантажувачі піддон із мішками цементу зеленого кольору марки 500 ПрАТ «Івано-Франківськцемент», у кількості 9 штук, який завантажив на автомобіль ОСОБА_6 який виступав, як покупець по оперативній закупівлі. Отримавши за це грошові кошти у сумі 1200 гривень, та виписав відповідний чек, який було долучено до матеріалів кримінального провадження, та приєднано в якості речового доказу.
Безпосередньо після проведення оперативної закупки ОСОБА_6 у той же день, 29.04.2020 після отримання вищевказаної продукції добровільно видав працівникам поліції 9 мішків придбаного у ОСОБА_5 цементу зеленого кольору марки 500 ПрАТ «Івано-Франківськцемент», котрий придбав при вищеописаних обставинах, та який згідно висновку судової експертизи у сфері інтелектуальної власності №19/104-19/127 від 05.06.2020 схожий зі знаком для товарів і послуг за свідоцтвом України № НОМЕР_1 від 10.09.2018 настільки, що їх можна сплутати.
Разом із тим, в рамках оперативного супроводження матеріалів кримінального провадження УПК в Харківській області ДКП НПУ було встановлено, що постачання сировини (мішків) для цементу з зображенням торгівельної марки «IFCem» ПрАТ «Івано-Франківськцемент» для ФОП ОСОБА_5 до АДРЕСА_2 здійснюється ТОВ «ТРАС-ПАК» код:33769931, юридична адреса: 39433, Полтавська область, Машівський район, село Кустолово - Суходілка, вул. Лісна, будинок Ѕ. Директором вказаного підприємст ОСОБА_7 но ІНФОРМАЦІЯ_2 ження, який зареєстрований за адре АДРЕСА_3 в. 28, який у своєму користуванні використовує наступні автомобілі: «KIA SORENTO», сірого кольору д.н НОМЕР_2 88 АА» та «MERSEDES BENZ GLA 250», білого кольору д. НОМЕР_3 87 ЕС».
Таким чином, під час проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що вищевказані особи у продовж 2019-2020 років, маючи злочинний намір, направлений на отримання доходів від незаконного використання знаку та фірмового найменування ПрАТ «Івано-Франківськцемент» організували виробництво, та реалізацію фальсифікованої продукції, а саме, з використанням знаку та фірмового найменування ПрАТ «Івано-Франківськцемент», чим вводять в оману споживачів ринку та завдає збитків ПрАТ «Івано-Франківськцемент».
Встановлено, що для реалізації злочинного ум ОСОБА_5 О.М. з метою отримання прибутку за допомогою мобільного зв`язку приймає замовлення на цемент, який виготовляє ПрАТ «Івано-Франківськцемент», та орендуючи приміщення промислового складу за адресою: місто Харків, вул. Киргизька, 19, здійснює виробництво фальсифікованої продукції -цементу, який не відповідає вимогам ДСТУ, із використанням знаку та фірмового найменування ПрАТ «Івано-Франківськцемент», не маючи на це дозволу. Сировину для своєї продукції у вигляді мішків із логотипом та фірмовим найменуванням ПрАТ «Івано-Франківськцем ОСОБА_5 О.М. замовляв у ТОВ «ТРАС-ПАК», яким к ОСОБА_7 нович, який також, не має на це законних підстав та дозволу ПрАТ «Івано-Франківськцемент».
Отже, вищезазначені особи, діючи за попередньою змовою, здійснювали торгівельну діяльність з реалізації, виробництві цементу, усвідомлюючи, що торгова марка ПрАТ «Івано-Франківськцемент» відповідно закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» знаходиться під правовою охороною та території України, і реалізація фальсифікованої продукції та продукції, з незаконним нанесенням на ній позначенням вказаної торгової марки є протиправною.
Виключне право дозволяти чи забороняти використання вищезазначеної торгівельної марки, відповідно до ч. 5 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» має власник свідоцтва, тобто ПрАТ «Івано-Франківськцемент».
Одночасно вищевикладені обставини підтверджуються проведеними під час досудового розслідування слідчим (розшуковими) діями, а саме: протоколом допиту представника потерпілого, протоколами огляду придбаної продукції, результатами зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, спостереженням за місцем, зняттям з електронних інформаційних систем інформації доступ до якої не обмежується її власником володільцем або утримувачем, дослідженими письмовими доказами та документами.
26.03.2021 на підставі ухвал слідчого судді Московського районного суду м. Харкова старшим слідчим Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області. було проведено обшуки у тому числі за адре АДРЕСА_2 а, 19, складського приміщення, яке використ ОСОБА_5 йович.
Під час проведення обшуку в складському приміщенні за адре АДРЕСА_2 а, 19, виявлено та вилучено наступні речі: 60 (шістдесят) мішків цементу на яких мається надпис IFCem» ПрАТ «Івано-Франківськцемент» 25 кг., аркуш паперу з відтиском печатки ОСОБА_5 О.М., шість металевих пломб на яких мається надпис «Ямниця ИВФР цемент», товарний чек без позначок на 1 арк., накладна на 1 арк.
Під час проведення досудового розслідування допитаний в якості св ОСОБА_8 О.В. повідомив, що цемент з маркуванням Івано-Франківського заводу він продає через інтернет, обсяги продажів на місяць становлять близько 70 тон, що становить 1400 мішків, вартістю 120 гривень. Даним видом діяльності, а саме продажом цементу з маркуванням «Івано-Франківського» за ОСОБА_8 О.В. займається з осені 2019 року. Сезон продажів цементу з квітня місяця по жовтень. Вартість цементу становить: цемент марки ПЦМ 500 - 120 гр. за 50 кг., і 60 гр. за мішок 25 кг., а цемент марки ШПЦ-М 400 - 100 гр. за 50 кг., і 50 гр. за мішок 25 кг. Коли ціна на ринку різноманітна, наприклад, в Епіцентрі за цемент марки ПЦМ 500 - 87 гр. за 25 кг.
Так, встановлено ОСОБА_8 О.В., здійснив продаж цементу у кількості 16 800 мішків цементу вагою 25 кг. (за один сезон, що складає шість місяці), за що отримав грошові кошти у сумі 1 008 000 гривень, даною діяльністю останні займався на протязі двох сезонів, тобто реалізував населенню 33 600 мішків цементу, вагою 25 кг., за ціною 2 016 000 грн.
Відповідно до відповіді №01/1369-1/7 від 16.07.2021 ПАТ «Івано-Франківськцемент» за період 07 вересня 2019 по 26 березня 2021 випускна ціна на цемент окремих марок становила: ПЦМ І-500 палетизований по 25 кг. 73,5 грн., ПЦМ І-500 непалетизований по 25 кг. 69,75 грн., ПЦ ІІ/Б (Ш-В-П)-400Р-Н- 25 кг. 69,75 грн, ПЦ ІІ/Б (Ш-В-П)-400Р-Н палетизований - 25 кг. 63,75 грн, ПЦ ІІ/Б (Ш-В-П)-400Р-Н непалетизований - 25 кг. 60 грн. З 11.02.2020 по 26.03.2021 на цемент окремих марок становила: ПЦМ І-500 палетизований по 25 кг. 80,25 грн., ПЦМ І-500 непалетизований по 25 кг. 76,5 грн., , ПЦ ІІ/Б (Ш-В-П)-400Р-Н палетизований - 25 кг. 71,25 грн, ПЦ ІІ/Б (Ш-В-П)-400Р-Н непалетизований - 25 кг. 67,5 грн.
В ході досудового розслідування виникла необхідність встановити, обсяг продажу ПОРТЛАНДЦЕМЕНТ загально будівельного призначення 500 ПЦ II/Б (Ш-В-П)-400Р-Н виробництва ПАТ «Івано-Франківськцемент» за період 07 вересня 2019 по 26 березня 2021 мішків, вагою 25 кг., які не відповідають зображенням на наданій на дослідженні упаковці цементу наданої правовласником, у інший спосіб неможливо здійснити без наявних спеціальних знань та призначення відповідної судової експертизи.
По даному кримінальному провадженню призначено економічну судову експертизу, до Харківського науково-дослідницького експертного криміналістичного центру МВС України., яка на теперішній час не виконана. Жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.
Слідчий просив суд продовжити строк досудового розслідування у цьому провадженні, оскільки вважає за необхідне провести деякі слідчі (розшукові) дії, які не були проведені з об`єктивних причин, а також у зв`язку з тим, що на теперішній час ще не отримано висновки економічної експертизи.
Слідчий, прокурор в судове засідання не з`явилися, до його початку подали заяви про розгляд клопотання у їх відсутність, клопотання підтримали та просили задовольнити.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання про продовження строку досудового розслідування та дослідивши додані до нього матеріали вважає його обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесеннявідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиного реєстру досудовихрозслідувань додня повідомленняособі пропідозру становить: 1)шість місяців-у кримінальному провадженні щодокримінального проступку; 2)дванадцятьмісяців -у кримінальномупровадженні щодозлочину невеликоїабосередньоїтяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Частинами 1, 4 ст. 294 КПК України встановлено, що якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Пунктами 1-3 частини другої статті 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4 глави 24цього Кодексу.
З наданихматеріалів убачається,що вході досудовогорозслідування проведеноряд слідчих(розшукових)дій,направлених наповне дослідженняобставин вчиненнякримінального правопорушення,проведено рядекспертиз,допитано свідків,надано дорученняу порядкуст.40КПК Українищодо встановленнявсіх свідківта очевидцівданої події,а такожосіб,які скоїлизлочин.Позитивних результатівпід часвиконання дорученняздобуто небуло. На теперішній час матеріали кримінального провадження перебувають на дослідженні у Харківському НДЕКЦ МВС України.
Слідчий суддя вважає, що слідчий обґрунтував значущість проведення перелічених у клопотанні про продовження строку досудового розслідування слідчих (розшукових) дій для установлення обставин кримінального правопорушення, а також поважність причин, що перешкоджали їх проведенню у строк досудового розслідування.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
З огляду на викладене, для забезпечення виконання завдань кримінального провадження, враховуючи розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням та обґрунтованість необхідності встановити місце знаходження особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, а також очевидців, свідків вчинення вказаного кримінального правопорушення та допитати їх, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування на 6 місяців.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській обл ОСОБА_3 Ю.А. про продовження строку досудового розслідування задовольнити та продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019220470004889 від 07.09.2019 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, тобто до 10 квітня 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100080818 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Московський районний суд м.Харкова
Задорожна А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні