Справа №705/3028/21
2/705/1951/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2021 року м. Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Єщенко О.І.,
за участю:
секретаря судового засідання Кучеренка А.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2021 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування, в якому просили суд: визнати за ними право власності в порядку спадкування на 1/2 частини, за кожною, житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позову посилались на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їх мати - ОСОБА_3 . Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Вони є дочками спадкодавця. У встановлений законом термін та порядок вони звернулись до приватного нотаріуса Уманського районного нотаріального округу Черкаської області із заявою про прийняття спадщини. Нотаріусом була заведена спадкова справа № 64/2019 за 2019 рік. Проте у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок після смерті матері їм було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на житловий будинок. Таким чином, виникла ситуація, за якої спадкоємець не може набути право власності на майно в порядку спадкування через нотаріальну контору, тому вони змушені звернутися з позовом до суду.
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у підготовче засідання не з`явились, 22.09.2021 подали до суду заяви, в яких просили розглядати справу за їх позовом до Ладижинської сільської ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування без їх участі. Позов підтримали та просили суд його задовольнити.
Представник відповідача Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області у підготовче засідання не з`явився, 02.09.2021 подав до суду заяву, в якій вказав, що Ладижинська сільська рада у задоволенні позову не заперечує та просить справу розглядати без участі представника Ладижинської сільської ради за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи, що визнання позову закону не суперечить, прав, свобод чи інтересів інших осіб не порушує, суд вважає можливим ухвалити рішення про задоволення позову з таких підстав.
За змістом ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно з ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Фурманка Уманського району Черкаської області померла ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 17 жовтня 2018 року Виконавчим комітетом Фурманської сільської ради Уманського району Черкаської області, актовий запис № 7.
Відповідно до довідки Виконавчого комітету Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області за вих. № 17-07-13 від 06.07.2021 житловий будинок у АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_3 згідно з погосподарською книгою за 2016-2020 роки № 10 стор. 7, об`єкт № 0282-1, що ведеться за даними паспортизації, реєстру/зняття з реєстрації місця проживання та ведення погосподарського обліку.
Технічний паспорт на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 було виготовлено 15.06.2021. Замовниками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Позивачі звернулися до приватного нотаріуса Уманського районного нотаріального округу Черкаської області Ящук Д.О. із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та 11.11.2019 отримали свідоцтва про право на спадщину за заповітом, кожна, на 1/2 частину земельної ділянки площею 0,2500 га, кадастровий номер 7124389000:01:000:0128, наданої для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташованої в АДРЕСА_1 . Зазначене також підтверджується Витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 188243138 та № 188243393 від 11.11.2019.
При цьому постановою від 11 листопада 2019 року їм було відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину за заповітом у рівних частках на житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 , який залишився після смерті їхньої матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на вищезазначений житловий будинок та відсутністю реєстрації прав власності на вищевказане майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Згідно з матеріалами спадкової справи № 64/2019, заведеної після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на 18.06.2021 єдиними спадкоємцями за заповітом на все майно вищевказаного спадкодавця в рівних частках є діти спадкодавця: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 . Зазначене підтверджується довідкою приватного нотаріуса Уманського районного нотаріального округу Черкаської області Ящук Д.О. за вих. № 219/02-14 від 18.06.2021.
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є дочками спадкодавця ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та спадкоємцями після її смерті за заповітом, що підтверджується документами, доданими позивачами до позовної заяви.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтею 1268 ЦК України визначено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно з ч. 2 ст. 77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 82 ЦПК України визначено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
За результатами вивчення позовної заяви та доказів, які були надані позивачами, суд не встановив підстав для відмови у прийнятті визнання позову відповідачем.
З урахуванням наведеного, позов належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 11, 12, 13, 49, 76, 81, 82, 89, 200, 206, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , як спадкоємцем за заповітом право власності на1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Фурманка Уманського району Черкаської області.
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , як спадкоємцем за заповітом право власності на1/2 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Фурманка Уманського району Черкаської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду шляхом подання через Уманський міськрайонний суд Черкаської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ).
Позивач: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ).
Відповідач: Ладижинська сільська рада Уманського району Черкаської області (20383, Черкаська область, Уманський район, с. Ладижинка, вул. Шкільна, 2, код ЄДРПОУ 26261436).
Суддя О.І.Єщенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2021 |
Оприлюднено | 05.10.2021 |
Номер документу | 100081358 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Єщенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні