Ухвала
від 04.10.2021 по справі 161/17556/21
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/17556/21

Провадження № 1-кс/161/7656/21

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2021 року м. Луцьк

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про передачу для реалізації та управління майном, на яке накладено арешт,

В С Т А Н О В И В:

30 вересня 2021 року старший слідчий в ОВС СУ ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу Волинської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з клопотанням про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління для реалізації або передачі в управління за договором на підставах, у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 21 Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів", майно, на яке ухвалою Волинського апеляційного суду від 27 серпня 2021 року, накладено арешт у кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021030000000027 від 21 січня 2021 року, за ч.ч. 2, 4 ст. 246, ч. 4 ст. 358 КК України.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження на виконання ухвали слідчого судді Луцького міськрайонного суду від 01 липня 2021 року проведено з 14 липня 2021 року по 16 липня 2021 року обшук території, де здійснює свою діяльність ТОВ "Верба-ВВ", а також прилеглих до неї ділянках, які знаходяться на земельних ділянках з кадастровими 0722184000:05:002:0893, 0722184000:05:002:0656, 0722184000:05:002:0915, 0722184000:05:002:0852, 0722184000:05:002:0858, що знаходиться за адресою: Волинська область, Ковельський район, село Любитів, вулиця Вокзальна, 9, за участі працівників Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства та державних підприємств лісового та мисливського господарств області, в ході проведення якого виявлено лісодеревину, без підтверджуючих їх законне походження документів.

Всього в ході проведення обшуку вилучено 4327 колод дерев різних порід щодо яких встановлено ознаки їх незаконного зберігання та походження, а також 33 товарно-транспортні накладні (ТТН-ліс), які надано в ході обшуку представниками ТОВ "Верба-ВВ" як підтвердження законного походження вилученої лісодеревини, однак які відрізняється від вилученої лісодеревини за якісними та кількісними характеристиками, а також за класом лісодеревини.

Відповідно до постанови від 17 липня 2021 року вилучені речі визнані речовими доказами у зв`язку з тим, що є предметами, що були об`єктом кримінально протиправних дій, матеріальними об`єктами, що набуті кримінально протиправним шляхом та отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а тому вилучене майно повністю відповідає критеріям речового доказу.

В той же час, проведеним детальним дослідженням документів, поданих представниками ТОВ "Верба-ВВ" під час проведення обшуку та після його проведення, встановлено, що у них відсутні документи, що підтверджують законність походження вилучених 4032 колод дерев різних порід.

Так, вилучені 4032колоди дереврізних порідщодо якихвстановлено ознакиїх незаконногозберігання тапоходження єбезпосередніми об`єктамиздійснення незаконногозберігання незаконнозрубаної деревини,оскільки представникамиТОВ "Верба-ВВ"в ходіобшуку наданопрацівникам поліціїна їхвимогу щодопідтвердження законностіїх походженнядокументи з відомостями, які відрізняється за якісними та кількісними характеристиками лісодеревини, а також за їх класом. Вищевказані факти дають підстави вважати, що вилучена лісодеревина отримана внаслідок вчинення незаконних порубок на території Волинської області.

Ухвалою Волинського апеляційного суду від 27 серпня 2021 року накладено арешт на вилучені 4032 колоди дерев різних порід, загальним об`ємом 895,5312 м.куб., вартість яких відповідно до висновку товарознавчої експертизи № СЕ-19/103-21/8158 від 29 вересня 2021 року становить 2047179 гривень 20 копійок.

Арештоване майно у ході досудового розслідування кримінального провадження, що внесено до ЄРДР за № 12021030000000027, є речовим доказом та на даний час оглянуте в рамках кримінального провадження, щодо нього проведено товарознавчу експертизу, воно відповідає критеріям, визначеним ст. 100 КПК України та може без шкоди для кримінального провадження бути передане в управління Національному агентству для реалізації відповідних активів або передачі в управління за договором.

Зазначене арештоване майно, перебуваючи під арештом, втрачає свою вартість, його зберігання викликає зайві труднощі в цьому, що в свою чергу потребує спеціальних заходів з його реалізації та недопущення подальшого знецінення, сплату витрат на утримання тощо. Вирішення цих питань можливе лише силами Національного агентства.

Враховуючи викладене, з метою передачі в управління Національному агентству для реалізації відповідних активів або передачі в управління за договором передбачено вимогами ст. 100 КПК України та ст.ст. 19, 21 Закону, старший слідчий просить клопотання задовольнити та передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління для реалізації або передачі в управління за договором, майно, на яке ухвалою Волинського апеляційного суду від 27 серпня 2021 року, накладено арешт у даному кримінальному провадженні.

В судове засідання прокурор, старший слідчий не з`явились, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали суду клопотання про проведення судового засідання за їх відсутності, а тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.

Відповідно до абз. 7 ч. 6 ст. 100 КПК України,речові доказивартістю понад200розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб,якщо цеможливо безшкоди длякримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.

У випадках, передбачених п.п. 2, 4 та абз. 7 ч. 6 цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно із статтями 171-173 цього Кодексу. Прокурор у випадку, передбаченому абзацом сьомим частини шостої цієї статті, не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді, суду надсилає копію цієї ухвали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, із зверненням щодо прийняття активів, а також вживає невідкладних заходів щодо передачі цих активів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.2Закону України"ПроНаціональне агентствоУкраїни зпитань виявлення,розшуку тауправління активами,одержаними відкорупційних таінших злочинів" (далі - Закон) передбачено, що Національне агентство є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні.

У пункті 4 частини першої статті 9Закону зазначається, що на Національне агентство покладено функцію з проведення оцінки, ведення обліку та управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.

За абзацом четвертим частини першоїстатті 1 Закону, управляючи активами, Національне агентство забезпечує збереження активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, та їх економічної вартості.

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону, управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється Національним агентством на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх економічної вартості.

Абзацом першим частини першої статті 19Закону встановлено, що Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Відповідно до абзацу другого частини першої статті 19 Закону, активи, визначені абзацом першим цієї статті, приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів.

Згідно з частиною другою статті 19 Закону, у разі прийняття в управління активів, які чи права на які та їх обтяження підлягають державній реєстрації, Національне агентство надсилає того самого дня інформацію про накладення арешту на активи органам, що ведуть державні реєстри таких активів, прав на них або їх обтяжень.

Частиною першою статтею 21Закону встановлено, що управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.

Вимогами абзацу другого частини другої статті 21Закону передбачено, що управління активами здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до глави 70Цивільного кодексуУкраїни з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, між Національним агентством та управителем визначеним за результатами конкурсу відповідно до абзацу першого частини другої зазначеної статті Закону.

Згідно з частиною четвертою статті 21 Закону, майно, в тому числі у вигляді предметів чи великих партій товарів, зберігання якого через громіздкість або з інших причин неможливе без зайвих труднощів, або витрати із забезпечення спеціальних умов зберігання якого чи управління яким співмірні з його вартістю, або яке швидко втрачає свою вартість, а також майно у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, підлягає реалізації за цінами щонайменш не нижче ринкових.

У разі надходження винесеного у межах наданих законом повноважень рішення прокурора, а також судового рішення, що набрало законної сили, яким скасовано арешт прийнятих в управління активів, Національне агентство у триденний строк повертає їх законному власнику.

Вимогами статті 24 Закону, встановлено, що надходження від здійснюваного Національним агентством управління активами, а також кошти, одержані на підставі міжнародних угод щодо розподілу та повернення активів в Україну, перераховуються до державного бюджету.

Приймаючи таке рішення, слідчий суддя оцінює індивідуальні ознаки та властивості арештованого у даному кримінальному провадженні майна, вартість якого перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, що підтверджується матеріалами кримінального провадження зокрема висновками експертів. Зазначені у клопотанні підстави для передачі такого майна на здійснення заходів з управління ним, мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні та доданих матеріалах та одночасно враховує, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити необхідність передачі такого майна на здійснення заходів з управління ним, з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.

Враховуючи на вищевикладене, з метою виключення прямого або опосередкованого впливу та посягання на арештоване майно, запобіганню можливості знищення, відчуження майна, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання та передачі майна до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів з метою досягнення завдань кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 117, 131, 132, 171-173, 309КПК України, ст.ст. 1, 9, 19, 21Закону України"ПроНаціональне агентствоУкраїни зпитань виявлення,розшуку тауправління активами,одержаними відкорупційних таінших злочинів" України,слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про передачу для реалізації та управління майном, на яке накладено арешт задовольнити.

Передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління для реалізації або передачі в управління за договором на підставах, у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 21 Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів", майно, на яке ухвалою Волинського апеляційного суду від 27 серпня 2021 року, накладено арешт у кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021030000000027 від 21 січня 2021 року, за ч.ч. 2, 4 ст. 246, ч. 4 ст. 358 КК України, а саме, 4032 колоди дерев різних порід, загальним об`ємом 895, 5312 м. куб.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя:/підпис/

Згідно з оригіналом:

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення04.10.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу100089185
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —161/17556/21

Ухвала від 04.10.2021

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Артиш Я. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні