707/1320/21
2/707/800/21
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
30 вересня 2021 року м. Черкаси
Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Смоляра А.О.
при секретарі Зарубі Н.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до Білозірськоїсільської ради Черкаського району Черкаської області про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування. В обґрунтування позовних вимог вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її прабаба ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з надвірними спорудами по АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 2,04 га, кадастровий номер 7124981000:01:005:0008, що розташована в межах Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області. ОСОБА_2 залишила заповіт яким заповіла все своє майно ОСОБА_3 , (позивачеві вона була бабою) яка фактично спадщину прийняла, але юридично її не оформила. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, після смерті якої відкрилась спадщина, яку мав прийняти її син ОСОБА_4 , але він не встиг її прийняти так як ІНФОРМАЦІЯ_3 помер. Після смерті якого відкрилась спадщина. Позивач звернулась до Черкаської районної державної нотаріальної контори з метою оформлення своїх спадкових прав на вказане спадкове майно, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, їй було відмовлено в зв`язку з тим, що у позивача відсутні оригінали правовстановлюючих документів на майно, а тому у нотаріуса немає правових підстав для видачі свідоцтва про право на спадщину, а тому позивач була змушена звернутися до суду та просила суд визнати за нею право власності в порядку спадкування на вказаний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами.
Позивач в судове засідання не з`явилася, проте на адресу суду надала заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд розглянути справу без її участі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, проте на адресу суду надійшла заява, в якій проти задоволення позовних вимог не заперечує та просять розглянути справу без участі їх представника.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини:
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 25.12.2010 року, актовий запис № 139.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 09.04.2013 року ОСОБА_3 отримала спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 .
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 25.05.2020 року, актовий запис № 64.
Згідно свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 від 09.11.1968, актовий запис № 131, ОСОБА_4 є сином ОСОБА_3 .
ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 від 03.09.2020 року, актовий запис № 105.
Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у виді житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , який позивач має намір успадкувати.
Згідно довідки виконавчого комітету Білозірської сільської ради № 820 від 06.04.2021 року, за ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , рахується житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 .
На час відкриття спадщини в господарстві окрім ОСОБА_2 , був зареєстрований її син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Відповідно до листа Черкаської районної державної нотаріальної контори № 458/02-14 від 08.05.2021 року свідоцтво про право на спадщину, після смерті ОСОБА_2 не видано в зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу на домоволодіння та роз`яснено право на звернення до суду за визнанням права власності на спадкове майно.
На підставі ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом та згідно до положень ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування : у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Виходячи з наведеного, суд вважає за можливе прийняти визнання позову відповідачем, оскільки судом не встановлено обставин, які б свідчили, що таке визнання суперечить вимогам закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до положень ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, тобто і в порядку спадкування, а тому, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.206, 258,259,264,265 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_5 , право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою АДРЕСА_1 , після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Учасники справи можуть ознайомитись текстом судового рішенням, в електронній формі, на офіційному веб-порталі Єдиного державного реєстру судових рішень в мережі Інтернет - http://reyestr.court.gov.ua.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати у цивільних справах Черкаського апеляційного суду через Черкаський районний суд Черкаської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О. А. Смоляр
Суд | Черкаський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2021 |
Оприлюднено | 05.10.2021 |
Номер документу | 100092137 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черкаський районний суд Черкаської області
Смоляр О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні