Ухвала
від 04.10.2021 по справі 202/6111/21
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/6111/21

Провадження № 1-кс/202/5186/2021

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

04 жовтня 2021 року м. Дніпро

слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 ,

підозрюваного - ОСОБА_4 ,

адвоката ОСОБА_5

розглянувши клопотання слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Харькові, є громадянином України, має вищу освіту, одружений, має на утриманні трьох малолітніх дітей, працював водієм на ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», офіційно працевлаштований, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 підозрюваний у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №12020045760000016від 06липня 2020року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.

Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.

04 жовтня 2021 року слідчому судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.

Дане клопотання, згідно протоколу автоматичного визначення слідчого судді, було передано слідчому судді 04 жовтня 2021 року.

Згідно з матеріалами клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, обравши вчинення злочинів проти власності, як спосіб отримання стабільного незаконного прибутку, в червні 2020 року (точний час органом досудового розслідування невстановлений) погодився на пропозицію ОСОБА_8 , з якими вони тісно пов`язанні дружніми і особистими зв`язками увійти до складу організованої групи та виконуючи окремі вказівки і доручення ОСОБА_8 , скоювати тяжкі та особливо тяжкі злочину пов`язаних з таємним викрадення чужого майна, поєднаного з проникненням в інше приміщення чи сховище розташованого на території ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» (код ЄДРПОУ 00191023), розташованого на території Тернівського району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі організованої групи.

ОСОБА_8 як організатор організованої групи, усвідомлюючи що для забезпечення безпеки злочинної діяльності членів організованої групи під час скоєння тяжких злочинів, необхідно залучити до складу організованої групи співробітників ТОВ «Охоронний Холдінг-Кривбас», які здійснюють охорону території ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат».

Так, в червні 2020 року (точний час органом досудового розслідування не встановлений), ОСОБА_8 з метою забезпечення безпеки злочинної діяльності членів організованої групи під час скоєння таємного викрадення чужого майна з території ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», з метою реалізації єдиного злочинного задуму, запропонував старшому охоронцю ТОВ «Охоронний Холдінг-Кривбас» ОСОБА_9 виконувати його окремі вказівки і доручення, які полягали у забезпечені безпеки членів організованої групи під час скоєння таємного викрадення чужого майна з території ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат». Маючи корисливі спонукання, ознайомившись з планом діяльності організованої групи ОСОБА_9 надав свою добровільну згоду на участь у складі організованої групи в якості пособника вчинюваних нею злочинів.

Таким чином, протягом червня 2020 року (точний час органом досудового розслідування не встановлений) ОСОБА_8 з корисливих мотивів та з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів (таємного викрадення чужого майна з території ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат») створив стійку організовану групу, до складу якої увійшли місцеві мешканці м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, члени якого зорганізувалися для спільного вчинення зазначеної злочинної діяльності.

У відповідності з планом злочинної діяльності, ОСОБА_8 встановив і розподілив ролі і функції між членами організованої групи, спрямовані на виконання спільного злочинного задуму.

Як організатор та керівник організованої групи ОСОБА_8 .

На ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_12 як осіб підпорядкованих безпосередньо організатору і керівнику організованої групи ОСОБА_8 , виконавців організованої групи, було покладене наступне:

- підпорядковуючись вказівкам організатора та керівника організованої групи ОСОБА_8 , безпосередньо приймати участь у скоєні таємного викрадення чужого майна, кабелів які містять кольорові метали з території ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат».

Так, у період з початку червня 2020 року по 06.04.2021 року (до моменту припинення працівниками поліції скоєння кримінального правопорушення) ОСОБА_8 , ОСОБА_13 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_9 та слідством невстановлені особи, діючи в складі організованої групи, скоїли злочини при наступних обставинах.

Так, в середині грудня 2020 року (точний час органом досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи, за попередньою змовою з ОСОБА_8 , який являючись організатором та керівником організованої групи, виконуючи свою роль в частині підшукування об`єктів для скоєння кримінального правопорушення, достовірно знаючи, що на території Першотравневого кар`єру дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північного гірничо-збагачувального комбінату» знаходиться приміщення стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2, в якому підприємством ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» виконуються монтажні роботи по встановленню силових кабелів ПвЕгаАкВнгд 1х240/50, ПвЕгаБВнгд 3х150/50 в яких містяться кольоровий метал, визначив об`єкт скоєння крадіжки електричні кабелі, які містять кольоровий метал та знаходяться в приміщені стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 Першотравневого кар`єру, дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат».

29.12.2020 року приблизно о 22.00 годині, згідно розробленого плану організатором та керівником організованої групи ОСОБА_8 , члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_14 та двоє невстановлених слідством осіб, зустрівшись неподалік магазину «Карпати», розташованого вул. Олексія Солом`яного, в Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області погрузили інструмент необхідний для демонтажу силових кабелів до автомобілю «FORD TRANSIT», реєстраційний номер НОМЕР_1 , та під управлінням ОСОБА_14 , згідно розробленого ОСОБА_8 маршруту направились до території Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат». Так, члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_14 та двоє невстановлених слідством осіб на автомобілі «FORD TRANSIT», реєстраційний номер НОМЕР_1 , під управлінням ОСОБА_14 прибули до підстанції № 23 ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» в Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

В ніч з 29.12.2020 року на 30.12.2020 року таємно проникнувши на територію дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» та прибувши до місця розташування приміщені стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2, в Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, реалізуючи свої злочинні наміри, згідно розподілених ролей у складі організованої групи ОСОБА_13 та ОСОБА_14 знаходячись в різних місцях дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру стали спостерігати за приміщенням охорони яке знаходиться неподалік забезпечуючи безпеку співучасникам злочину і в випадку небезпеки ОСОБА_13 використовуючи радіостанцію отриману від ОСОБА_8 , а ОСОБА_14 використовуючи засоби мобільного зв`язку повинні повідомити про це співучасників злочину. ОСОБА_8 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 та двоє невстановлених слідством осіб, спустились до приміщення стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» та діючи згідно розподілення ролей у складі організованої групи, ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 та двоє невстановлених осіб через двері даного приміщення проникли в середину, де за допомогою заздалегідь приготовлених інструментів стали демонтувати силові кабелі, які в своєму складі мають кольорові метали. ОСОБА_12 , згідно розподілу ролей у складі організованої групи, знаходився зовні біля дверей приміщення стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 приймав від співучасників злочину демонтовані кабелі, які переносив в заздалегідь обумовлене місце.

Так, члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_11 ,

ОСОБА_4 та двоє невстановлених слідством осіб, застосовуючи заздалегідь приготовлений інструмент демонтували 264 метрів кабелю марки ПвЕгаАкВнгд 1х240/50 та 60 метрів кабелю ПвЕгаБВнгд 3х150/50, які в подальшому спільно з ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 перенесли з території дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» до підстанції № 23 та погрузили в автомобіль «FORD TRANSIT», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

Кабельна продукція у вигляді 264 метрів кабелю марки ПвЕгаАкВнгд 1х240/50 та 60 метрів кабелю ПвЕгаБВнгд 3х150/50, яка знаходилась на території дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» в приміщені стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2, в Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, на праві власності належала ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» (ЄДРПОУ 39472860), та використовувалась в підрядних роботах.

Після чого, ОСОБА_14 управляючи автомобілем «FORD TRANSIT», реєстраційний номер НОМЕР_1 , спільно з членами організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та двома невстановлених слідством особами, виконуючи вказівки організатора та керівника організованої групи ОСОБА_8 перевезли викрадене майно демонтовані кабелі марки ПвЕгаАкВнгд 1х240/50 та марки ПвЕгаБВнгд 3х150/50 до гаражу який розташований на території домоволодіння за АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_8 , де стали зберігати з метою подальшого збуту.

Таким чином, члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_9 та двоє невстановлених слідством осіб, таємно заволоділи майном, яке належить

ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж», заподіявши останньому матеріальну шкоду на, що момент скоєння злочину склала 194424,96 гривень.

Разом з тим, на початку січня 2021 року (точний час органом досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_4 , діючи повторно, у складі організованої групи, за попередньою змовою з ОСОБА_8 , який являючись організатором та керівником організованої групи, виконуючи свою роль в частині підшукування об`єктів для скоєння кримінального правопорушення, достовірно знаючи, що на території Першотравневого кар`єру дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північного гірничо-збагачувального комбінату» знаходиться приміщення стрічкового конвеєру № 6 станції дротів № 3 в якому підприємством ТОВ «Електро Люкс Монтаж» виконуються монтажні роботи по встановленню силового кабелю марки XnRUHKXSAoxnLG 6/10 (12) kv 1x400RMC/50 та приміщення стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 в якому підприємством ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» виконуються монтажні роботи по встановленню силового кабелю марки ПвЕгаАкВнгд 1х240/50 в яких містяться кольоровий метал, визначив об`єкт скоєння крадіжки електричні кабелі, які містять кольоровий метал та знаходяться в приміщені стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 та стрічкового конвеєру № 6 станції дротів № 3 Першотравневого кар`єру, дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» в Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

В ніч з 09.01.2021 на 10.01.2021 таємно проникнувши на територію дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» в Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області та прибувши до місця розташування приміщені стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 та стрічкового конвеєру № 6 станції дротів № 3, реалізуючи свої злочинні наміри, згідно розподілених ролей у складі організованої групи ОСОБА_13 знаходячись неподалік приміщення стрічкових конвеєрів № 4 та № 6 Першотравневого кар`єру став спостерігати за приміщенням охорони яка знаходиться неподалік, забезпечуючи безпеку співучасникам злочину і в випадку небезпеки ОСОБА_13 використовуючи радіостанцію отриману від ОСОБА_8 , повинний повідомити про це співучасників злочину.

ОСОБА_8 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 та двоє невстановлених слідством осіб, спустились до приміщення стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 та стрічкового конвеєру № 6 станції дротів № 3 дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» та діючи згідно розподілення ролей у складі організованої групи, ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 та двоє невстановлених осіб через двері даного приміщення проникли в середину, де за допомогою заздалегідь приготовлених інструментів стали демонтувати силові кабелі, які в своєму складі мають кольорові метали. ОСОБА_12 , згідно розподілу ролей у складі організованої групи, знаходився ззовні біля дверей приміщення стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2 та стрічкового конвеєру № 6 станції дротів № 3, приймав від співучасників злочину демонтовані кабелі, які переносив в заздалегідь обумовлене місце.

Так, члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_11 ,

ОСОБА_4 та двоє невстановлених слідством осіб, застосовуючи заздалегідь приготовлений інструмент демонтували з стрічкового конвеєру № 4 станції дротів № 2- 50 метрів кабелю марки ПвЕгаАкВнгд 1х240/50 та з стрічкового конвеєру № 6 станції дротів № 3 312 метрів кабелю марки XnRUHKXSAoxnLG 6/10 (12) kv 1x400RMC/50, які в подальшому спільно з ОСОБА_12 , ОСОБА_13 перенесли з території дробильної фабрики № 3 Першотравневого кар`єру ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» до підстанції № 23 та погрузили в автомобіль «FORD TRANSIT», реєстраційний номер НОМЕР_1 , під управлінням ОСОБА_14 ..

Після чого, ОСОБА_14 управляючи автомобілем «FORD TRANSIT», реєстраційний номер НОМЕР_1 , спільно з членами організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та двома невстановлених слідством особами, виконуючи вказівки організатора та керівника організованої групи ОСОБА_8 перевезли викрадені кабелі до гаражу який розташований на території домоволодіння за АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_8 , де стали зберігати з метою подальшого збуту.

Приблизно через три дня після скоєння злочину (точний дату органом досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_14 , виконуючи свою роль у складі організованої групи, отримав від ОСОБА_8 очищені від обмотки та готові для реалізації 50 метрів кабелю марки ПвЕгаАкВнгд 1х240/50 (належного на праві власності ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» (ЄДРПОУ 39472860) та 312 метрів кабелю марки XnRUHKXSAoxnLG 6/10 (12) kv 1x400RMC/50 (належного на праві власності ТОВ «Електро Люкс Монтаж» (ЄДРПОУ 32974698), які в подальшому збув до пункту прийому металобрухту ТОВ «Кривбастормет», розташований за адресою м. Кривий Ріг вул. Коломійцівська 20/1, а отримані грошові кошти передав організатору та керівнику організованої групи ОСОБА_8 , який розподілив дані кошти між всіма учасниками скоєння злочину у складі організованої групи.

Таким чином, члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_9 та двоє невстановлених слідством осіб, таємно шляхом проникнення до сховища ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» заволоділи майном, яке належить ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» заподіявши останньому матеріальну шкоду, що на момент скоєння злочину склала 31765,33 гривень та майном яке належить ТОВ «Електро Люкс Монтаж» заподіявши останньому матеріальну шкоду, що на момент скоєння злочину склала 347978,80 гривень, та на момент вчинення злочину у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що є великим розміром.

Також, на початку березня 2021 року (точний час органом досудового розслідування не встановлено) ОСОБА_4 , діючи повторно, у складі організованої групи, за попередньою змовою з ОСОБА_8 , який являючись організатором та керівником організованої групи, виконуючи свою роль в частині підшукування об`єктів для скоєння кримінального правопорушення, достовірно знаючи, що на території дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північного гірничо-збагачувального комбінату» знаходиться виведена з експлуатації підземна стрічкова галерея, в приміщені якої знаходиться електричні підстанції ПС-№86 та ПСУ-№15 в яких встановлене електричне обладнанням в складі яких містяться кольоровий метал, визначив об`єкт скоєння крадіжки виведене з експлуатації електричне обладнання, яке містить кольоровий метал та знаходяться в приміщені підземної стрічкової галереї розташованої на території дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північного гірничо-збагачувального комбінату». Також, ОСОБА_8 достовірно знаючи, що вхід підземної стрічкової галерея, в приміщені якої знаходиться електричні підстанції ПС-№86 та ПСУ-№15, розташованих на території дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» заборонено співробітникам комбінату, через небезпеку для життя та здоров`я, що дасть членам організованої групи скоювати викрадення електричного обладнання, яке містить кольорові метали, протягом тривалого часу та не бути викритим під час та після скоєння злочину.

В ніч з 10.03.2021 на 11.03.2021, 30.03.2021 приблизно о 22.00 годині,в ніч з 30.03.2021 на 31.03.2021 таємно проникнувши на територію дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» в Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області та прибувши до місця розташування підземної стрічкової галереї, реалізуючи свої злочинні наміри, згідно розподілених ролей у складі організованої групи ОСОБА_8 ,

ОСОБА_10 , ОСОБА_15 , ОСОБА_4 взявши з собою інструменти необхідні для демонтажу електрообладнання таємно проникли до підземної стрічкової галереї де діставшись приміщень електричних підстанцій ПС-№ 86 та ПСУ-№15 члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_15 , ОСОБА_4 стали демонтувати електричне обладнання, яке містить кольорові метали.

Так, члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_15 , ОСОБА_4 шляхом виривання, розбиття демонтували електричне обладнання, яке містить кольорові метали та використовуючи фізичну силу підняли його на поверхню, де перенесли з території дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» на територію автомобільної стоянки гірничотранспортного цеху № 1, де погрузивши викрадене в слідством невстановлений автомобіль та перевезли викрадене на територію домоволодіння АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_8 , де стали зберігати викрадене з метою подальшого збуту, членом організованої групи ОСОБА_14 .

В ході проведення інвентаризації електричного обладнання яке встановлено на електричних підстанцій ПС-№ 86 та ПСУ-№15, які знаходяться в підземній стрічковій галереї, розташованій на території дробильної фабрики № 3 ПрАТ «Північного гірничо-збагачувального комбінату» було виявлено нестачу 488,92 кг лому міді, 354 кг лому міді без ізоляції, 798, 85 кг. лому мідних кабелів в ізоляції, 1295,00 кг. лому міді в ізоляції.

Таким чином, члени організованої групи ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 , ОСОБА_14 , ОСОБА_9 , таємно заволоділи майно, яке належить ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» заподіявши останньому матеріальну шкоду, що на момент скоєння злочину склала 507 002, 60 гривень, що на момент вчинення злочину у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що є великим розміром.

01 жовтня 2021 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.

Слідчий в обґрунтування клопотання зазначив про наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 4, 5 ст. 177 КПК України, оскільки є підстави вважати, що ОСОБА_4 буде переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, оскільки не одружений, не працевлаштований, що свідчить про відсутність міцних соціальних зв`язків, які б могли стримувати його не залишати межі міста; усвідомлюючи ступень тяжкості скоєного та невідворотність покарання, може вжити активних дій до переховування від органів досудового розслідування та суду; ч.3. незаконно впливати на свідків, експертів інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні: ОСОБА_4 , приймаючи участь у слідчих діях, фактично володіє інформацією щодо зібраних доказів, здобутих в ході досудового розслідування, знає ПІБ свідків, експертів та, перебуваючи на свободі, усвідомлюючи тяжкість покарання, матиме змогу незаконно впливати на них, здійснювати тиск на свідків, які викривають його як особу, що вчинила злочин. На теперішній час не встановлено всіх учасників скоєння особливо тяжкого злочину, їх ролі у вичинені злочину і які на даний час не притягнені до відповідальності, на яких підозрюваний може впливати, щоб останні не давали покази відносно його дій, таким чином уникаючи кримінальної відповідальності. Враховуючи той факт, що ОСОБА_4 знає особисто інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні, то наявні ризики здійснення на них впливу шляхом залякування, умовляння, пропонування неправомірної вигоди за надання неправдивих свідчень на свою користь, що стане можливим знаходячись на свободі; ч. 4.перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином: не встановлено та не допрошено всіх свідків у кримінальному проваджені, підозрюваний ОСОБА_4 знаходячись на свободі може корегувати їх діями; ч. 5. вчинити інше кримінальне правопорушення: підозрюваний ОСОБА_4 ніде не працює і не має законних засобів до існування, керуючись метою незаконного збагачення, приймав активну участь у діяльності, пов`язаної із таємним викраденням чужого майна з проникненням в інше сховище.

Слідчий у своєму клопотанні звертає увагу слідчого судді на те, що запобіжні заходи не пов`язані із триманням під вартою не зможуть забезпечити належної процесуальної поведінки підозрюваного та запобіганню ризикам, у зв`язку із чим просив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_4 строком на 60 днів з правом внесення застави в розмірі 500 (п`ятсот) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та складає 1051000 гривень.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання слідчого та просив його задовольнити, наголошуючи на наявності ризиків, передбачених п.п. 1, 3,4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України. Просив застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів та визнати заставу у розмірі 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 1051000 гривень..

Вказані обставини на думку прокурора виправдовують тримання підозрюваного під вартою, оскільки інші запобіжні заходи не зможуть запобігти вказаним ризикам.

Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання слідчого та застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Просили застосувати більш м`який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний період доби або особистого зобов`язання. Звернули увагу слідчого судді на відсутність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, оскільки підозрюваний не переховувався від органу досудового розслідування та суду, самостійно з`явився на розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу, має стійкі соціальні зв`язки, офіційно працевлаштований, одружений та має на утриманні трьох малолітніх дітей та раніше не судимий та таким чином стороною обвинувачення не доведено неможливість застосування до підозрюваного більш м`якого запобіжного заходу, аніж тримання під вартою.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, підозрюваного, захисника підозрюваного, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020045760000016від 06липня 2020року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено причетність громадянина ОСОБА_4 до вчинення вказаного кримінального правопорушення, якому 01 жовтня 2021 року було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України, зокрема особливо тяжкого злочину (крадіжка), вчиненого повторно, поєднаного з проникненням в інше сховище, вчиненого у великих розмірах та вчинене організованою групою, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна, що відповідно до ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

Ухвалою слідчогосудді Індустріальногорайонного судум.Дніпропетровська ОСОБА_16 від 02вересня 2021року строкдосудового розслідуванняв кримінальномупровадженні №12020045760000016від 06липня 2020року продовжено до 06 жовтня 2021 року.

Частиною 2 ст.29Конституції України передбачено, що ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст.183КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п`ятою статті 176 цього Кодексу.

Згідно із п. 4 ч. 2ст. 183 КПК Українизапобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.

Відповідно до положень ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя враховує тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 , суспільну небезпеку інкримінованого ОСОБА_4 , кримінально протиправних дій, обставини, передбачені ст. 178 КПК України, а саме вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінальних правопорушень; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; вік та стан здоров`я підозрюваного.

За таких умов, слідчий суддя, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів, лише щодо пред`явленої підозри, - з точки зору достатності та взаємозв`язку, дійшов висновку про наявність у провадженні доказів, які свідчать про обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, тобто підтверджують існування фактів та інформації, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що підозрюваний, міг вчинити дані правопорушення.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя також враховує вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.

Між тим слід зазначити, що виключно тяжкість вчиненого особою кримінального правопорушення, на чому наполягає слідчий у клопотанні та яке підтримав прокурор в судовому засіданні, не є безумовною підставою для застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, який, у відповідності до ст.183 КПК України, є винятковим запобіжним заходом.

Слідчий суддя приймає до уваги існування ризику, передбаченого п.п. 3, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, згідно якого підозрюваний може здійснити вплив на свідків у цьому кримінальному провадженні та вчинити інше кримінальне правопорушення.

В той же час, слідчий суддя не приймає до уваги існування ризиків, передбачених п.1 ч.1 ст.177 КПК України, на наявності якого наголошує слідчий в клопотанні та прокурор в судовому засіданні, оскільки ОСОБА_4 на теперішній час офіційно працевлаштований, одружений, має на утриманні трьох малолітніх дітей, в порядку ст.208 КПК України затриманий не був та не чинив спроб переховування від органу досудового розслідування та суду, на розгляд клопотання про застосування відносно нього запобіжного заходу з`явився самостійно, що в свою чергу спростовує доводи сторони обвинувачення про існування ризику, передбаченого п.1 ч.1 ст.177 КПК України.

Також слідчий суддя не погоджується з існуванням ризику, передбаченого п.4 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки жодним чином не доведено.

Таким чином, слідчий суддя доходить висновку, що слідчим у клопотанні не наведено та належним чином не обґрунтовано підстав для застосування запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою.

Виходячи із зазначеного, оцінюючи в сукупності обставини вчиненого кримінального правопорушення та матеріали кримінального провадження, вважаю, що прокурором належним чином не було доведено неможливість застосування до підозрюваного, зважаючи на дані про його особу, більш м`якого запобіжного заходу.

Так, у відповідності до положень ст. 178 КПК України, слідчий суддя враховує дані про особу підозрюваного, а саме те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, однак при цьому слід також враховувати наявність у останньої стійких соціальних зв`язків, зокрема те, що підозрюваний має постійне місце проживання та реєстрації, раніше не судимий, офіційно працевлаштований, одружений, має на утриманні трьох малолітніх дітей.

З урахуванням викладеного та оцінюючи ступінь порушення загальносуспільних прав та інтересів, з метою забезпечення належного проведення досудового розслідування, явки даної особи для надання показань тощо, слідчий суддя доходить висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання про застосовування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою та вважає за необхідне застосувати відносно останнього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний період доби за фактичним місцем проживання підозрюваного за адресою: АДРЕСА_2 .

Крім того, відповідно до ч.5 ст.194 КПК слідчий суддя вважає за необхідне покласти на підозрюваного певні обов`язки.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 3, 42, 176, 177, 181, 183, 186, 193, 194, 196, 303, 369-372 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України відмовити.

Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 185 КК України запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний період доби, поклавши на ОСОБА_4 , наступні обов`язки:

1)прибувати за кожною вимогою до суду або слідчого СУ ГУНП України в Дніпропетровській області, що здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020045760000016;

2)не залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду з 22.00 годин до 06.00 годин наступного дня;

3)повідомляти слідчого про зміну свого місця проживання;

4)здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

5)не спілкуватись зі свідками у кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали слідчого судді до 06 жовтня 2021 року включно.

Ухвалу передати для виконання до органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.

Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього обов`язків.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчийсуддя ОСОБА_1

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення04.10.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу100095141
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —202/6111/21

Ухвала від 04.10.2021

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Слюсар Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні