Справа № 761/32019/21
Провадження № 1-кс/761/18160/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2021 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого з ОВС сьомого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , внесеного по кримінальному провадженню за №32020100000000545 від 29.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий з ОВС сьомого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві лейтенант податкової міліції ОСОБА_3 звернулася до Шевченківського районного суду м.Києва з клопотанням, погодженим прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020100000000545 від 29.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №32020100000000545 від 29.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) - директор ОСОБА_5 , а також ОСОБА_6 , ОСОБА_7 у періоди з 2019 року по серпень 2020 року на території м. Києва налагодили схему з ухилення від сплати податків шляхом здійснення операцій з імпорту товарів (автомобільна хімія), які в подальшому реалізовували, використовуючи інтернет-магазин «grass-trade», однак документально відображали в адресу підконтрольних фізичних осіб підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за ціною яка у декілька разів менша від реальної вартості реалізованих ТМЦ, що дозволяє приховувати реальні обсяги прибутку.
Також, під час здійснення операцій з імпорту товарів подавали неправдиві відомості до митних декларацій, згідно яких митна вартість товарів (автомобільна хімія) становила суму у 2,5 рази меншу, ніж заявлена у первинних документах, що в порушення п 185.1 ст. 185 п. 188.1 ст. 188 п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI від 02.12.2010 №2755-VI, не донараховано до бюджету у вигляді несплаченого податку на додану вартість з товарів, ввезених на територію України в розмірі 8 833 353,09 грн.
У клопотанні вказано, в ході досудового розслідування виникла необхідність дослідити тенденцію заниження цін при імпорті хімічної продукції, яка спостерігається по всім позиціям імпортованої продукції не менше ніж у 2,5 рази, згідно висновку експертного дослідження №1-27/10/2020-дос.
Також, відповідно до вищевказаного висновку експертного дослідження №1- 27/10/2020-дос ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » протягом 2019-2020 року реалізовано підконтрольним фізичним особам підприємцям (не платникам ПДВ) імпортовану хімію.
Загальна сума реалізації імпортованих ТМЦ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » протягом 2019-2020 років в адресу підконтрольних ФОП (не платникам ПДВ) складає 38 651 611,58 грн. (в т.ч. ПДВ 7 730 602 грн.).
За результатом аналізу інтернет-магазину інтернет-магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено, що ціна активної піни «ActiveFoamEffect» (артикул 1019265) складає 1792 грн., за одиницю товару, яка у 2,2 рази є більшою від документального відображення реалізації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в адресу підконтрольних ФОП.
Вказана тенденція заниження цін спостерігається при реалізації всієї групи товарів, які імпортуються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Також, встановлено, що підконтрольні фізичні особи підприємці податкову звітність з однієї IP адреси НОМЕР_2 , з якої також свою податкову звітність подає ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що вказує, що вищевказане підприємства має підконтрольних ФОП.
Як вказує слідчий, у кримінальному провадженні виникла необхідність в дослідженні первинних фінансово-господарських документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2019 по даний час, які заходяться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з огляду на що виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до цих речей і документів.
У судове засідання слідчий з ОВС сьомого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві лейтенант податкової міліції ОСОБА_3 не з`явилася, однак подала заяву, відповідно до якої просить розглядати клопотання за її відсутності, підтримавши його в повному обсязі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, в судове засідання не з`явився, про розгляд клопотання повідомлявся належним чином.
Разом з тим, згідно положень ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Згідно вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності з вимогами ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної чи юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадження; можливість їх використання як доказів та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно зі ст.ст. 91, 92 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Обов`язок доказування покладається на слідчого, прокурора.
В свою чергу, відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Водночас, до клопотання не долучено доказів, що сторона кримінального провадження зверталася з вимогою про надання зазначених у клопотанні документів та на момент звернення до суду з даним клопотанням у неї існують докази того, що особа, у володінні якої знаходяться документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні документи.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309, 376 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання слідчого з ОВС сьомого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м.Києві лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , внесеного по кримінальному провадженню за №32020100000000545 від 29.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100166122 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні