461/8788/19
2/465/1075/21
Ухвала
судового засідання
30.09.2021 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Кузь В.Я.
при секретарі судового засідання Кирик У.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Готель Асторія", Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг Девелопмент", ФОП ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу, -
встановив:
Позивачі звернулися в Галицький районний суд м. Львова з позовною заявою про стягнення боргу.
Ухвалою судді Галицького районного суду м. Львова Зубачик Н. Б. від 22.11.2019 року, матеріали справи скеровано до Франківського районного суду м. Львова за територіальною підсудністю.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.01.2020р. справу передано судді Кузю В.Я.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 10.01.2020р. позовну заяву залишено без руху.
Підстави такого рішення викладені в ухвалі.
Ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 09.04.2020 року провадження у справі відкрито та справу призначено в судове засідання.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 16.12.2020р. визнано за неможливе подальший розгляд справи за відсутності позивачів, відкладено слухання справи у зв`язку з неявкою в судове засідання учасників процесу, визнано явку позивачів обов`язковою та зобов`язано представити оригінали документів, на які позивачі посилаються в своїй позовній заяві, роз"яснено позивачам, що виконання вимог суду у даному випадку є обов`язковим і не може підмінятися іншими діями.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 22.04.2021р. застосовано до учасника судового процесу позивачки ФОП ОСОБА_1 у цивільній справі №461/8788/19 заходи процесуального примусу у вигляді штрафу. Підстави такого рішення викладені в ухвалі.
В чергове судове засідання не прибув відповідач ОСОБА_2 , повідомлявся належним чином за останньою відомою адресою реєстрації - АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні встановлено, що згідно відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України у Львівській області від 30.02.2020р., ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 з 09.12.2015р. до 30.06.2019р.
Разом з тим, останнє місце проживання і виконання умов договору про надання послуг готелем є місце знаходження готелю "Асторія" - АДРЕСА_2 .
В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання підсудності справи та наслідки порушення такого.
Представники позивачів, кожен окремо, не заперечили щодо скерування справи за підсудністю до Галицького районного суду м. Львова.
Дослідивши матеріали цивільної справи, заслухавши думку учасників судового процесу, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Ч.2 цієї статті визначено, що у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
За загальним правилом, відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Разом з тим, ст.28 ЦПК України передбачено підстави, коли підсудність справ визначається за вибором позивача.
Позивачі звернулись в Галицький районний суд м. Львова з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення боргу за проживання в готелі, на підставі п.9 ст.28 ЦПК України, тобто за останнім останнім відомим місцем проживання або перебування відповідача, а також місцем виконання умов договору.
Звертаючись до Галицького районного суду м. Львова, позивачі покликаються на те, що відповідач в період з 11.08.2019р. по 14.08.2019р. проживав в готелі " ОСОБА_3 ", який знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , що територіально відноситься до юрисдикції Галицького районного суду м. Львова. Таким чином, позивачами використане право, передбачене ст.28 ЦПК України, на вибір підсудності.
Згідно ухвали Галицького районного суду м. Львова від 22.11.2019 року, передаючи справу за підсудністю до Франківського районного суду м. Львова, суд виходив з того, що згідно відомостей Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області від 19.11.2019 року, які надійшли до суду 21.11.2019 року, відповідач ОСОБА_2 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 .
При цьому, судом не взято до уваги, що згідно наданих відомостей, відповідач був зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 з 09.12.2015р. до 30.06.2019р., в той час коли позовна заява подана до суду 13.11.2019р. за останнім відомим місцем проживання позивача - АДРЕСА_2 .
Відтак, Галицький районний суд м. Львова дійшов передчасних висновків, скеровуючи справу за місцем реєстрації відповідача - ОСОБА_2 , оскільки дана справа в силу вимог закону (ч.9 ст.28 ЦПК України), підсудна саме Галицькому районному суду м. Львова.
У відповідності до ч.1 п.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
З огляду на викладене, приймаючи до уваги, що відповідач не зареєстрований на території Франківського району м. Львова, а згідно матеріалів позовної заяви останньою відомою адресою місця проживання відповідача є АДРЕСА_2 , розгляд справи по суті ще не розпочався, а справу помилково направлено до Франківського районного суду м. Львова і ця помилка у подальшому перешкоджає прийняттю рішення, яке б відповідало вимогам ст.263 ЦПК України, відтак дану справу необхідно направити до Галицького районного суду м. Львова, що знаходиться за адресою: 79018, м. Львів, вул. Чоловського 2, на підставі ст. 31 ЦПК України.
Приймаючи дане рішення, враховую також, що відповідно до ч.1 ст.32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються, а також наслідки, якщо справу розглянуто з порушенням територіальної підсудності.
На підставі наведеного, керуючись статтями 28, 31, 187, 250 - 261, 354 ЦПК України,-
постановив:
Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Готель Асторія", Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемберг Девелопмент", ФОП ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу повернути за підсудністю до Галицького районного суду м. Львова, що знаходиться за адресою: 79018, м. Львів, вул. Чоловського 2, як помилково скеровану до Франківського районного суду м. Львова.
Роз`яснити сторонам, що передача справи, з підстав, зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати сторонам.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного суду.
Суддя В. Кузь
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2021 |
Оприлюднено | 07.10.2021 |
Номер документу | 100167070 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Кузь В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні