СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А

03037,м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25; тел.: (044) 249-79-26, факс:249-79-28; e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua

03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08

__________________________________________________________________________________

Провадження 2-з/760/943/21

в справі №760/26657/17

У Х В А Л А

І.Вступна частина

30 вересня 2021 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Коробенко С.В. розглянув заяву Позивача ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову у цивільній справі за його позовом до Публічного акціонерного товариства Міський комерційний банк , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп про визнання договору недійсним.

ІІ. Описова частина

В провадженні судді Солом`янського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства Міський комерційний банк , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп про визнання договору недійсним.

16 вересня 2021 року Позивач подав до суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову шляхом встановлення заборони Товариству з обмеженою відповідальністю Інфініті Девелопмент та його уповноваженим особам і представникам до набрання рішенням суду по суті цієї справи, без рішення суду про виселення Позивача та членів його родини, вчиняти будь-які дії по входу до квартири, реєстрації у квартирі чи перешкоджанню користуватися нею або дії з виселення з квартири АДРЕСА_1 .

Заявник наполягає на тому, що встановлення даної заборони сприятиме запобіганню порушення його прав на час вирішення спору в суді та у разі задоволення позову - забезпечить можливість його виконання.

30 вересня 2021 року матеріали заяви були фактично отримані головуючим суддею.

ІІІ. Мотивувальна частина

Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

Відповідно до ч.1 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Згідно з ч.2 ст.149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів Позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч.3 ст.150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими Позивачем вимогами.

У п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову визначено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що стороною Позивача не обґрунтована необхідність вжиття заходів забезпечення позову.

Законом чітко визначено, що забезпечення позову можливе лише в разі достатньо обґрунтованого припущення про те, що невжиття заходів забезпечення може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.

Виходячи з поданих матеріалів, суд не вбачає достатнього обґрунтування для задоволення заяви про забезпечення позову, оскільки Позивачем не зазначено обґрунтованих підстав припускати, що не забезпечення позову у запропонований спосіб може вплинути на ефективність захисту прав у випадку задоволення позову про визнання недійсним договору про відступлення права вимог.

ІV. Резолютивна частина

Керуючись ст.ст.149-150, 153, 353, 354 ЦПК України, суд ухвалив:

1. У задоволенні заяви Позивача ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову у цивільній справі за його позовом до Публічного акціонерного товариства Міський комерційний банк , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп про визнання договору недійсним - відмовити.

2. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя:

Дата ухвалення рішення 30.09.2021
Оприлюднено 08.10.2021

Судовий реєстр по справі 760/26657/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 19.11.2021 Солом'янський районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 30.09.2021 Солом'янський районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 06.05.2021 Солом'янський районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 19.11.2020 Солом'янський районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 19.11.2020 Солом'янський районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 18.03.2019 Солом'янський районний суд міста Києва Цивільне
Ухвала від 08.12.2017 Солом'янський районний суд міста Києва Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 760/26657/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону