Справа № 161/14724/21
Провадження № 1-кс/161/6417/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Луцьк 07 жовтня 2021 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора відділу Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 , представника особи-володільця майна адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання заступника начальника третього відділу розслідування КП СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_5 про передачу для реалізації та управління майном, на яке накладено арешт у кримінальному провадженні,
В С Т А Н О В И В :
Заступник начальника третього відділу розслідування КП СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_5 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу Волинської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з клопотанням про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління для реалізації або передачі в управління за договором на підставах, у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 21 Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів", майно, на яке ухвалою Луцького міськрайонногосуду Волинськоїобласті від31.03.2021 накладено арешт у кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020030000000035 від 15.07.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212 КК України.
В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що службові особи ПП «ТСП» (код ЄДРПОУ 24596322, адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Шота Руставелі, буд.47, оф.109), здійснюючи в червні 2020 року ввезення на митну територію України через митний пост «Ягодин» Волинської митниці Держмитслужби підручників для вивчення іноземних мов шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів, документів із заниженими показниками вартості вказаних товарів ухилились від сплати митних платежів в загальній сумі 7,2 млн. грн.
Під час проведення повного митного огляду вищевказаного транспортного засобу було виявлено та вилучено товаро супровідні документи, а саме: рахунок-фактуру «ADVICE NOTE INVOICE» від 04.06.2020 №163479601 та рахунок-фактуру «INVOICE» від 04.06.2020 №163479694, які знаходилися безпосередньо у вантажних місцях автомобіля разом з товаром, відповідно до яких вищевказаний товар був проданий компанією «Oxford University Press» в адресу ПП «ТСП» за ціною 1 093 966,68 фунтів Стерлінгів, що за курсом Національного банку України станом на 17.06.2020 склало загальну суму 37 022567, 37 грн.
Як наслідок, складено протокол про порушення митних правил, а також працівниками митних органів вилучено весь товар (підручники англійської мови, відео та аудіо касети, диски для лазерних систем зчитування, словники та методичний матеріал).
10.09.2020 на підставі ухвали слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області проведено тимчасовий доступ до речей і документів, в т.ч. до товарно-матеріальних цінностей імпортованих 17.06.2020 транспортним засобом д.р.з. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 на адресу ПП «ТСП» - товару «підручники для вивчення іноземних мов, підручники для вивчення іноземних мов в наборах (підручник, CD або DVD диск), диски із записами уроків, набори плакатів та наглядних карток (інша друковану продукція, допоміжний учбовий матеріал), словники в асортименті, торгівельної марки «Oxford», вилученого працівниками Волинської митниці Держмитслужби в період з 17.06.2020 по 22.06.2020 згідно акту про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, який на момент проведення тимчасового доступу знаходились за адресою Волинська область, Любомльський район, с.Римачі, вул. Прикордонників 27
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31.03.2021, у кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020030000000035 від 15.07.2020, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.212 КК України, на вилучене майно накладено арешт.
Арештоване майно у ході досудового розслідування кримінального провадження є речовим доказом та на даний час оглянуте в рамках кримінального провадження, щодо нього проведено товарознавчу експертизу, воно відповідає критеріям, визначеним ст. 100 КПК України та може без шкоди для кримінального провадження бути передане в управління Національному агентству для реалізації відповідних активів або передачі в управління за договором.
Зазначене арештоване майно, перебуваючи під арештом, втрачає свою вартість, його зберігання викликає зайві труднощі в цьому, що в свою чергу потребує спеціальних заходів з його реалізації та недопущення подальшого знецінення, сплату витрат на утримання тощо. Вирішення цих питань можливе лише силами Національного агентства.
Враховуючи викладене, з метою передачі в управління Національному агентству для реалізації відповідних активів або передачі в управління за договором передбачено вимогами ст. 100 КПК України та ст.ст. 19, 21 Закону, слідчий просить клопотання задовольнити та передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління для реалізації або передачі в управління за договором, майно, на яке ухвалою Луцького міськрайонного суду від 31 березня 2021 року, накладено арешт у даному кримінальному провадженні.
В судовому засіданні прокурор просив клопотання підтримав з підстав, зазначених у ньому, просив його задовольнити.
Представник ПП «ТСП» адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні просив повністю відмовити у задоволенні поданого клопотання, оскільки вилучене майно тривалий час перебуває під арештом, строк досудового розслідування підходить до завершення, передача майна завдасть шкоди кримінальному провадженню, тому вважає клопотання органу досудового розслідування безпідставним, про що подав письмове клопотання.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, перевіривши надані матеріали клопотання та додані докази, дослідивши матеріали кримінального провадження №32020030000000035 від 15.07.2020, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання.
Відповідно до абз. 7 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.
У відповідності до ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, вмотивованим та обґрунтованим. Рішення відповідає цим критеріям, якщо воно ухвалено у відповідності із нормами матеріального та процесуального права на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду, належним чином оціненими в їх сукупності та з наведенням належних і достатніх мотивів та підстав його ухвалення.
Зважаючи, що безпосередньо в судовому засіданні прокурором, на якого покладено обов`язок доказування обставин, передбачених ст.91 КПК України, не надано достатніх доказів та правових підстав щодо передачі майна,на якеухвалою судувід 31.03.2021накладено арешт, Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління для реалізації або передачі в управління за договором на підставах, у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 21 Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів", строк досудового розслідування у вказаному провадженні завершується, повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення будь-якій особі не оголошувалось, незважаючи на тривалий проміжок часу досудового розслідування, передача майна може завдати шкоди кримінальному провадженню, оскільки воно являється речовим доказом та містить індивідуальні ознаки, а тому з метою запобіганню можливості знищення, відчуження майна, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 117, 131, 132, 171-173, 309КПК України, ст.ст. 1, 9, 19, 21Закону України"ПроНаціональне агентствоУкраїни зпитань виявлення,розшуку тауправління активами,одержаними відкорупційних таінших злочинів" України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенніклопотання заступниканачальника третьоговідділу розслідуванняКП СУФР ГУДФС уВолинській області ОСОБА_5 про передачудля реалізаціїта управліннямайном,на якенакладено арешту кримінальномупровадженні №32020030000000035від 15.07.2020,за ознакамивчинення кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.212КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100192304 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Покидюк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні