Справа № 663/2641/21
Провадження № 2/663/942/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2021 року м. Скадовськ Херсонської області
Скадовський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Пухальського С. В.,
секретаря судового засідання Когутовської Ю. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Лазурненської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною позовною заявою, в обґрунтування вимог якої зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Херсоні померла її мати - ОСОБА_2 , яка була зареєстрована в смт. Лазурне Скадовського району Херсонської області, але на протязі з 2009 року до дня смерті мешкала разом з нею в АДРЕСА_1 . Після смерті матері відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки, що розташована на території Лазурненської селищної ради площею 3,8599 га, про яку їй стало відомо тільки в серпні 2021 року з копії договору оренди землі та копії державного акту на право приватної власності на землю.
В установлений законом шестимісячний строк позивачка звернулася до нотаріальної контори з метою заведення спадкової справи. Але у видачі свідоцтва про право на спадщину щодо земельної ділянки нотаріусом відмовлено через відсутність у неї необхідних оригіналів документів, які б підтверджували право власності її матері на вказану земельну ділянку. Адже у позивачки була лише копія Державного акту на право власності на земельну ділянку.
З наведених підстав позивачка просила суд визнати за нею як спадкоємцем за законом після смерті її матері право власності на земельну ділянку.
Ухвалою суду від 08 вересня 2021 року по справі відкрито провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 06 жовтня 2021 року по справі постановлено закрити підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивачки в судове засідання не з`явився, подав заяву з проханням розглядати справу без його участі, підтримав заявлені в позовній заяві вимоги.
Селищним головою Лазурненської селищної ради Бєлік С. Я. до суду подано заяву з проханням розглядати справу без участі представника селищної ради. Просив прийняти рішення на розсуд суду згідно чинного законодавства.
Дослідивши надані докази, суд дійшов до наступних висновків.
Кожна особа має право в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України (далі - ЦПК України), звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (частина 1 статті 4 ЦПК України).
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом (частини 1, 2 статті 12 ЦПК України).
Відповідно до змісту статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом встановлено, що згідно копій свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 та свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 , батьками ОСОБА_1 зазначено ОСОБА_4 та ОСОБА_2 .
З копії державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ХС №038725 вбачається, що ОСОБА_2 , є власником земельної ділянки площею 3,86 га, розташованої на території Лазурненської селищної ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 05 жовтня 2015 року, ОСОБА_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що 05 жовтня 2015 року складено відповідний актовий запис №771.
За змістом статті 1216 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно із статтею 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Частиною 1 статті 1220 ЦК України встановлено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно статті 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до статті 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно частини 3 статті 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно із частиною 1 статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно частини 1 статті 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Частина 1 статті 1297 ЦК України, зазначає, що спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно.
Належність спадкодавцю майна, про яке зазначено у позовній заяві, підтверджується, наданими та дослідженими в судовому засіданні копіями документів.
Отже враховуючи встановлені судом обставини, те, що прийняттям спадщини позивачкою права інших осіб не порушуються, суд вважає необхідним задовольнити позовну заяву.
Керуючись статтями 2, 3, 10-13, 19, 76-81, 258-259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , як спадкоємцем за законом після смерті її матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку площею 3,8599 га з кадастровим номером 6524755500:13:018:0012, що розташована на території Лазурненської селищної ради, яка належала спадкодавцю на підставі державного акту на право власності на землю серії ІІІ-ХС №038725.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Херсонського апеляційного суду безпосередньо або через Скадовський районний суд Херсонської області з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне судове рішення складено 06 жовтня 2021 року.
Суддя Пухальський С. В.
Суд | Скадовський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2021 |
Оприлюднено | 08.10.2021 |
Номер документу | 100195750 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Скадовський районний суд Херсонської області
Пухальський С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні