УХВАЛА
08 жовтня 2021 року
Київ
справа №9901/398/21
адміністративне провадження №П/9901/398/21
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Васильєвої І.А., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕРВІСЦЕНТРОБУД" (Україна, 79021, Львівська обл., місто Львів, вулиця Кульпарківська, будинок 93) до Президента України Зеленського Володимира Олександровича (Україна, 01220, місто Львів, вулиця Банкова, будинок 11) про визнання протиправним і скасування Указу в частині,
У С Т А Н О В И В:
30.09.2021 (згідно з відбитком штемпелю поштового відправлення) Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕРВІСЦЕНТРОБУД" (далі - ТЗОВ "СЕРВІСЦЕНТРОБУД") подало до Верховного Суду як суду першої інстанції позов, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати Указ Президента України ''Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 02.04.2021 ''Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)'' від 03.04.2021 №140/2021 (далі - Указ №140/2021) в частині введення в дію пункту 18 Додатку 2 до Рішення Ради національної безпеки і оборони України ''Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)'' від 02.04.2021 щодо застосування обмежувальних заходів до ТЗОВ "СЕРВІСЦЕНТРОБУД";
- зобов`язати відповідача протягом 30 днів з моменту ухвалення рішення у справі подати до суду звіт про його виконання;
- стягнути з відповідача судові витрати.
Суд, перевіряючи, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), виходить з такого.
Згідно з частиною першою статті 160 КАС у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до пунктів 4, 5, 9 частини п`ятої статті 160 КАС у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Під змістом позовних вимог розуміється, в тому числі, визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має бути сформульовано чітко і зрозуміло, а обставини, які викладаються в позовній заяві, мають бути конкретними і обґрунтовувати позовні вимоги.
У позовній заяві позивач не зазначає обставини, які б обґрунтовували його довід про порушення його прав, свобод чи законних інтересів Указом №140/2021, який він оскаржує в частині введення в дію пункту 18 Додатку 2 до Рішення Ради національної безпеки і оборони України ''Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)'' від 02.04.2021 щодо застосування обмежувальних заходів до ТЗОВ "СЕРВІСЦЕНТРОБУД". Позивач фактично висловлює незгоду з переліком застосованих персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) згідно з пунктом 18 Додатку 2 до Рішення Ради національної безпеки і оборони України ''Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)'' від 02.04.2021. Позивач, однак, конкретних обставин, які б обґрунтовували (розкривали) його довід про порушення Указом №140/2021, яким введено в дію вказане рішення Ради національної безпеки і оборони України, його конституційних прав на підприємницьку діяльність, на працю та отримання винагороди за неї, оскільки заблоковані всі активи, що як наслідок, унеможливлює виплату заробітної плати працівникам, сплачувати податки та обов`язкові платежі до бюджету, виконувати договірні зобов`язання, не зазначає. Не зазначає позивач доказів, що підтверджують вказані у позовній заяві обставини про те, що ТЗОВ "СЕРВІСЦЕНТРОБУД" не включено до переліку осіб, пов`язаних з провадженням терористичної діяльності.
У позовній заяві позивачем також зазначено треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - Рада національної безпеки і оборони України і Служба безпеки України.
Разом з тим, ТЗОВ "СЕРВІСЦЕНТРОБУД" не заявляє клопотання згідно з частиною другої, четвертої статті 49 КАС про залучення до участі у справі Ради національної безпеки і оборони України і Служби безпеки України як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача. До того ж, зазначаючи у позовній заяві повне найменування Ради національної безпеки і оборони України, позивач вказує ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (21656169) Апарату Ради національної безпеки і оборони України.
Відповідно до частини четвертої статті 49 КАС у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Відповідно до частини п`ятої наведеної статті про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Питання про залучення третіх осіб у справу також може бути вирішено при відкритті провадження у справі за власною ініціативою або за відповідним клопотанням позивача.
Відповідно до положень частини першої статті 169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, позовна заява залишається без руху з наданням ТЗОВ "СЕРВІСЦЕНТРОБУД" десятиденного строку з дня вручення копії цієї ухвали для усунення зазначених вище недоліків шляхом надання уточненої позовної заяви, зміст якої має усувати недоліки, викладені в цій ухвалі.
Уточнена відповідно із вище зазначеними вказівками позовна заява повинна бути подана разом з її копією, як це встановлено частиною першою статті 161 КАС.
Керуючись статтями 19, 22, 122, 160, 161, 169, 266 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕРВІСЦЕНТРОБУД" до Президента України Зеленського Володимира Олександровича про визнання протиправним і скасування Указу в частині залишити без руху.
Встановити для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків позовної заяви десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що в разі якщо недоліки в позовній заяві не будуть усунуті протягом встановленого строку, позовна заява підлягає поверненню відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
...........................
І.А. Васильєва,
Суддя Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2021 |
Оприлюднено | 11.10.2021 |
Номер документу | 100223778 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Васильєва І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні