Справа № 668/6419/14-ц н/п 6/766/953/21
УХВАЛА
про залишення заяви без розгляду
07.10.2021р. Херсонський міський суд Херсонської області в складі
головуючої судді Зуб І.Ю.,
при секретарі Щербань А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю ФК Форт (ЄДРПОУ 42725156, юридична адреса: 03035, м. Київ, Солом`янська площа, 2) про видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, стягувач: ПАТ КБ Надра , боржники: ОСОБА_1 , ТОВ Транспортна компанія Мегатранс , -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла заява представника Товариства з обмеженою відповідальністю ФК Форт про видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання у справі № 668/6419/14-ц, стягувач: ПАТ КБ Надра , боржники: ОСОБА_1 , ТОВ Транспортна компанія Мегатранс .
Представник заявника в судове засідання не з`явилася, повідомлялася. В поданій заяві просить справу розглядати без її участі.
Інші учасники в судове засідання не з`явилися, повідомлялися, причини неявки суду не повідомили.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Заяву підписано Керівником юридичного відділу Товариства з обмеженою відповідальністю ФК Форт Н.С. Семченковою. На підтвердження повноважень Н.С. Семченкової подавати від імені Товариства з обмеженою відповідальністю ФК Форт дану заяву, надано довіреність підписану Директором ТОВ ФК Форт В.І. Наваренко.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України, Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Поняття самопредставництво не є тотожним з поняттям представництво за довіреністю .
Верховний Суд (справа №260/988/18) пояснив це наступним чином: представництво юридичної особи виражається через доручення та видачу довіреності на вчинення дій, тоді як для самопредставництва необхідні лише внутрішні документи юридичної особи (положення, трудовий договір тощо). Головна відмінність полягає у тому, хто і на підставі якого документа здійснює представництво: у випадку самопредставництва це залучення особи, яка має безпосереднє відношення до підприємства, а її повноваження вже передбачені у внутрішніх документах. Що ж до представництва, то це залучення будь-якої третьої особи, що супроводжується формуванням нового документа - довіреності.
Так, самопредставництво надає юридичній особі можливість представляти свої інтереси внутрішнім працівникам без залучення сторонніх адвокатів та радників. Більше того, для самопредставництва достатньо лише 2 документів: документ, що передбачає повноваження особи, яка займає певну посаду, представляти інтереси юридичної особи без довіреності, та документ на підтвердження того, що уповноважена особа займає відповідну посаду.
Тобто, для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності)
Представлення інтересів органу (установи, підприємства) в судах за дорученням керівництва виключають можливість представництва інтересів цього органу на підставі такого Положення в порядку самопредставництва, що повністю узгоджується з позицією Великої Палати Верховного Суду, викладеною у постанові від 02.07.2020 у справі №9901/39/20, оскільки для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідне чітке визначення її права діяти без додаткового уповноваження.
Дана заява підписана особою, яка зазначена як представник .
Цивільний процесуальний представник - це особа, яка здійснює процесуальні дії від імені та в інтересах довірителя.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ( далі - Закон) представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.
Адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю (частина перша статті 6 Закону).
Відповідно до ст. 60 ч. 1 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Наведене дає підстави дійти висновку, що юридичну особу може представляти в цивільному процесі представник - адвокат, або юридична особа може реалізувати своє право на звернення до суду шляхом самопредставництва.
Так дана заява підписана представником заявника , якого не зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як особу яка може звертатись до суду із позовом для забезпечення самопредставництва юридичної особи, а доказів, що особа, яка визначена в довіреності є адвокатом й відповідно може здійснювати представництво юридичної особи в цивільному процесі - суду не надано.
Таким чином заяву підписано особою, посадове становище та повноваження якої не підтверджено відповідними документами.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позовну заяву від імені заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
За таких обставин заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ст. ст. 58, 257, 260, 353-354 ЦПК України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ФК Форт (ЄДРПОУ 42725156, юридична адреса: 03035, м. Київ, Солом`янська площа, 2) про видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, стягувач: ПАТ КБ Надра , боржники: ОСОБА_1 , ТОВ Транспортна компанія Мегатранс - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду. У разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
СуддяІ. Ю. Зуб
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2021 |
Оприлюднено | 10.10.2021 |
Номер документу | 100225877 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Зуб І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні