2-о/754/629/21
Справа № 754/15165/21
У Х В А Л А
Іменем України
06 жовтня 2021 року Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Гринчак О.І., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст. 315-318 ЦПК України за заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , заінтересована особа: Друга київська державна нотаріальна контора про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду в порядку окремого провадження із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, заінтересована особа: Друга київська державна нотаріальна контора.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Так відповідно до роз`яснень Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення - вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків (п.3).
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частина друга статті 95 ЦПК України передбачає, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частиною п"ятою статті 95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Заява подана двома заявниками, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , однаку порушення вищезазначених вимог ЦПК України до заяви долучені копії документів, які засвідчені лише одним із заявників без зазначенням дати такого засвідчення. Крім того, другий примірник заяви подано за підписом лише одного із заявників.
Відповідно до ч. 4 ст. 175 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною другою статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду заяви у справах окремого провадження справляється судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.
Відповідно до п. 7 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
До позовної заяви додано квитанції про сплату судового збору ОСОБА_1 на суму 454,00 грн. Однак матеріали заяви не містять доказів оплати судового збору другим заявником - ОСОБА_2 .
Залишення заяви без руху з зазначених вище підстав не є по своїй суті обмеженням права на доступ до суду, оскільки відповідає вимогам закону та основним засадам цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення.
Вище викладене дає підстави для висновку, що заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення. Для усунення недоліків заявникам необхідно надати копію заяви або ще один примірник заяви з підписом обох заявників для іншого учасника справи (заінтересованої особи); копії документів, засвідчені належним чином з підписом обох заявників та зазначенням дати такого засвідчення (в тому числі і для направлення заінтересованій особі); докази сплати судового збору ОСОБА_2 .
Керуючись ст. 175, 177, 185, 294, 315; 318 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , заінтересована особа: Друга київська державна нотаріальна контора про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - залишити без руху .
Надати заявнику строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
На виконання ухвали суду заявнику подати відповідну заяву через канцелярію суду або направити засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана в день її постановлення.
Суддя Деснянського
районного суду міста Києва Оксана Гринчак
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2021 |
Оприлюднено | 11.10.2021 |
Номер документу | 100228549 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Гринчак О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні