ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
11 жовтня 2021 року м. Київ № 640/25539/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., розглянувши заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін в адміністративній справі за позовом Антимонопольного комітету України до виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області про зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Антимонопольний комітет України (далі - позивач) з позовом до Виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області (далі - відповідач) про зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.09.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Представником Антимонопольного комітету України подано до суду заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та просить здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного і.
Заява обґрунтована тим, що дана справа має важливе значення для Комітету та Держави та становить значний суспільний інтерес, оскільки предметом розгляду є зобов`язання відповідача виконати рішення №469-р у справі про визнання державної допомоги недопустимою для конкуренції.
Також Представником Антимонопольного комітету України подано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ознайомившись із заявою відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 259 КАС України клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Статтею 260 КАС України врегульовано вирішення питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частинами першою - п`ятою статті 260 КАС України передбачено, що питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною першою статті 259 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк із поважних причин.
З аналізу зазначених норм слід дійти висновку, що з заявою із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження вправі звернутись до суду має лише відповідач. При цьому, таким правом щодо подання відповідної заяви із запереченнями відповідач може скористатись лише у разі подання позивачем заяви про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження разом із позовною заявою.
Суд звертає увагу, що по-перше, позивач до позовної заяви відповідного клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження не долучав, а тому у відповідача немає підстав для подання заяви із запереченнями; по-друге, КАС України не врегульовано розгляд заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у разі подання її позивачем.
Таким чином, суд дійшов висновку про безпідставність поданих позивачем заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та відсутність підстав для задоволення.
Щодо клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін суд зазначає наступне.
Частиною 5 статті 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За правилами частини 6 статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених ст. 263 цього Кодексу, а також, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Представником позивача жодним чином не обґрунтовано та не підтверджено належними доказами необхідність призначення у справі судового засідання.
При цьому, суд звертає увагу, що згідно з ухвалою про відкриття провадження у цій справі сторонам надана можливість повною мірою скористатися своїми процесуальними правами, у тому числі, але не виключно, надати суду відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення, пояснення з приводу заявлених позовних вимог, а також докази, які заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.
Крім того, кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема з аргументами іншої сторони, та реагувати на ці аргументи відповідно до вимог КАС України.
Враховуючи викладене, а також беручи до уваги те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання, суд дійшов висновку про необґрунтованість клопотання позивача та відсутність підстав для його задоволення.
Керуючись положеннями статей 12, 248, 257, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні заяви Антимонопольного комітету України із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.П. Шулежко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2021 |
Оприлюднено | 18.10.2021 |
Номер документу | 100281067 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шулежко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні