Ухвала
від 13.10.2021 по справі 643/17787/21
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/17787/21

Провадження № 2/643/5841/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.10.2021 м.Харків

Суддя Московського районного суду м.Харкова Кононенко Т.О., ознакомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СКЕЛЯ про зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю СКЕЛЯ про зобов`язання вчинити певні дії, в якому просить зобов`язати ТОВ СКЕЛЯ виконати умови договорів купівлі-продажу нежитлових будівель літ. Д-1 , літ Е-1 та літ. Ж-1 по АДРЕСА_1 укладені 22.03.2019 року між ТОВ СКЕЛЯ та ОСОБА_1 , посвідчені приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Босенко М.О., фактично надавши ОСОБА_1 потужності електроенергії у розмірі 11кВт (літ. Д-1 ), 3 кВт (літ. Е-1 ) та 3 кВт (літ Ж-1 ) на придбані об`єкти нерухомого майна.

Згідно із ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Згідно з частиною першою статті 181 Цивільного кодексу України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів, що виникають з приводу нерухомого майна і стосуються будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема, щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.

В постанові №911/2390/18 від 16.02.2021 Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.

Предметом позову є виконання умов договору купівлі-продажу обєктів нерухомого майна, що розташовані за адесою: АДРЕСА_1 , що адміністративно-територіальним поділом відноситься до Основянського району м. Харкова.

Позивач в позовній заяві в обґрунтування звернення до Московського районного суду м. Харкова посилається на ч. 8 ст. 28 ЦПК України, згідно якої позови, що виникають із договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.

Як вбачається з вказаного договору купівлі-продажу місце виконання в договорах від 22.03.2019 не зазначено, а зазначено лише адресу об`єкта нерухомого майна.

Таким чином, зазначений спір повинен бути вирішений в суді за правилами виключної підсудності, тобто за місцезнаходженням нерухомого майна, а тому направлення справи за територіальною підсудністю до Московського районного суду м. Харкова є помилковим.

Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається належний суд , тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 Цивільного процесуального кодексу України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з частиною 3 статті 31 Цивільного процесуального кодексу України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне передати позовну заяву за підсудністю до Червонозаводського районного суду м. Харкова.

Керуючись статтями 27 , 28 , 31 , 260 Цивільного процесуального кодексу України , суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю СКЕЛЯ про зобов`язання вчинити певні дії, передати за підсудністю до Червонозаводського районного суду м. Харкова.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Т.О. Кононенко

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення13.10.2021
Оприлюднено14.10.2021
Номер документу100315573
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —643/17787/21

Ухвала від 13.04.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Клімова С. В.

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Клімова С. В.

Ухвала від 17.02.2022

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

Ухвала від 20.12.2021

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

Ухвала від 13.10.2021

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Кононенко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні