Справа № 761/9499/21
Провадження № 2/761/7072/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2021 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Рибака М.А.,
за участю секретаря Горбань К.О.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Старчи А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про поновлення строку для подання відзиву у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про припинення поруки, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває дана цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про припинення поруки.
В судовому засіданні 05.10.2021 року представник відповідача звернувся до суду із усним клопотанням про поновлення строку для подання відзиву, яке мотивовано тим, що у відповідача значна кількість судових справ, де він є учасникам, а тому значна завантаженість стала перешкодою для своєчасного подання відзиву на позов.
Представник позивача у судовому засіданні щодо клопотання заперечила, просила суд відмовити в прийнятті відзиву на позов.
Вислухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Ухвалою суду від 15.03.2021 року було відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 23.06.2021 року.
Ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання від 23.06.2021 року було закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті в загальному позовному провадженні на 05.10.2021 року.
25.06.2021 року від представника відповідача надійшов відзив на позов, якому він позов не визнав та заперечував проти його задоволення.
Ухвалою суду про відкриття провадження, на виконання вимог чинного ЦПК України, відповідачу роз`яснено та надано строк для подачі відзиву на позовну заяву, який не може перевищувати 15 днів з дня вручення даної ухвали (ч. 7 ст. 178 ЦПК України).
За положеннями ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Приписами ч. 1 ст. 127 ЦПК України встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Таким чином, законодавець передбачає можливість поновлення процесуального строку судом за умови поважності його пропуску.
Крім того, відповідно до положень ч. 4 ст. 127 ЦПК України одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідач отримав ухвалу суду разом із позовною заявою 28.05.2021 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
23.06.2021 року засобами поштового зв`язку представник відповідача надіслав відзив до суду та позивачеві.
Разом із тим, відповідач не надав жодних доказів на підтвердження поважності причин неможливості подати відзив у встановлений строк, а саме до 12.06.2021 року (у зв`язку із тим, що останній день строку є вихідним днем, то до 14.06.2021 року) включно.
Окрім того, клопотання про продовження процесуального строку та сам відзив подано поза межами процесуального строку встановленого для їх подання.
Слід зазначити, що поважними причинами пропуску строку визнаються лише ті обставини, які є об`єктивно непереборними, незалежними від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальної дії.
Інших поважних причин для поновлення пропущеного строку заявником не надано, як і не надано належних доказів на їх підтвердження, а тому в задоволенні клопотання заявника про поновлення строку для подання відзиву, слід відмовити.
Обґрунтовуючи висновки про обов`язок сторони належним чином використовувати процесуальні права, у рішенні від 07 липня 1989 року у справі Union Alimentaria Sanders S.A. v. Spain Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, пов`язаних зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Аналогічні висновки містяться в ухвалах Верховного Суду від 17 лютого 2021 року у справі № 753/17563/19 та від 23 грудня 2020 року у справі № 557/94/19.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2, 4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно із ч. 2 ст. 126 ЦП України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
З огляду на зазначене, суд не знаходить підстав для задоволення заяви представника відповідача та в її задоволенні слід відмовити, а сам відзив слід залишити без розгляду.
Керуючись 126, 127, 178, 259, 260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача про поновлення строку для подання відзиву у цивільній - відмовити.
Відзив, поданий у межах цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал про припинення поруки залишити без розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СУДДЯ М.А. РИБАК
Повний текст ухвали суду складено: 11.10.2021 року.
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2021 |
Оприлюднено | 14.10.2021 |
Номер документу | 100324652 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Рибак М. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні