справа № 2а-4081/10/0670
категорія 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М.,
при секретарі - Шевчук Т.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Любарському районі Житомирської області < Текст > до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" < Текст > про стягнення 2670,12 грн.,
встановив:
У червні 2010 року позивач звернувся з вказаним позовом до суду, в якому зазначає, що сільськогосподарський виробничий кооператив "Маяк" зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування в управлінні пенсійного фонду України в Любарському районі. Згідно з розрахунками сум заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" – "з" статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, за квітень - травень 2010 року у відповідача виникла заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій у сумі 2670, 12 грн., яка до цього часу не сплачена. Позивач вважає, що несплата боргу завдає значної шкоди інтересам держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Любарському районі та його слід стягнути в судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю з підстав, зазначених в заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений вчасно і у передбаченому законом порядку. Про причини неявки суд не повідомив. Письмові заперечення проти позову не надіслав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 – IV (далі - Закон), Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 16 січня 2004 року за № 64 / 8663 (далі - Інструкція).
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування 18 травня 2000 року за номером 12040090.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17, частини 3 статті 18 і частини 6 статті 20, пункту 2 Прикінцевих положень Закону, страхувальник зобов»язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов»язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески є цільовим загальнообов»язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом. Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі у безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (список № 2).
Відповідно до пунктів 6.4, 6.8 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідача працювали ОСОБА_1, ОСОБА_2. Їм було призначено пенсію на пільгових умовах.
Із розрахунків сум заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" – "з" статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, вбачається, що заборгованість сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" за квітень - травень 2010 року становить 2670, 12 грн. Зазначена сума заборгованості відповідачем на день розгляду справи є несплаченою.
Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 – IV, Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 16 січня 2004 року за № 64 / 8663, керуючись статтями 94, 158 – 163, 167, 186, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" (с. Гізівщина, Любарський район, Житомирська область, р/р 260022414 у ВАТ "Райффайзен банк Аваль" м. Житомир, МФО 311528, код 03744770 на користь Управління Пенсійного фонду України в Любарському районі Житомирської області (вул. Леніна, 52, смт. Любар, Житомирська область, р/р 25605302632 у ЖОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 311647, код 20405058) 2670, 12 грн. заборгованості.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Капустинський
Повний текст постанови виготовлено: < Дата >
присуджено до стягнення 2670, 12 грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2010 |
Оприлюднено | 16.07.2010 |
Номер документу | 10034706 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Капустинський Михайло Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні