Рішення
від 18.10.2021 по справі 480/6790/21
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 жовтня 2021 року справа № 480/6790/21

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши у спрощеному провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/6790/21 за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області до Комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" про стягнення платежів, що підлягають капіталізації,-

В С Т А Н О В И В:

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" в якій просить стягнути суму платежів, що підлягають капіталізації у розміні 475948, 55 грн.

Вимоги мотивує тим, що відповідач з 27.05.2021 перебуває в стані припинення. При цьому на обліку Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області перебуває 4 особові справи потерпілих на виробництві, які на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" продовжують отримувати страхові виплати. Враховуючи, що чинне законодавство не звільняє платоспроможні підприємства у разі їх ліквідації від фінансування Фонду соціального страхування України шляхом внесення капіталізованих платежів, повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат та надання соціальних послуг особі, яка зазнала шкоди здоров`ю на підприємстві.

Ухвалою суду провадження у даній справі було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Копія ухвали про відкриття провадження у справі була направлена відповідачу за адресою, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: вул. Горького, 32, м. Тростянець, Сумська область, проте була повернута до суду із відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

У встановлений судом строк відзиву на позовну заяву від відповідача до суду не надійшло.

Вивчивши матеріали справи й оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа, перебуває на обліку в Управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з 27.05.2021 перебуває в стані припинення за рішенням засновників.

На обліку Охтирського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області перебуває 4 особові справи потерпілих на виробництві, які на підставі Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" продовжують отримувати страхові виплати.

Підставою для виплати потерпілим страхових виплат є акти про нещасні випадки, пов`язані з виробництвом та виписки МСЕК, яким встановлено стійку втрату професійної працездатності.

04.06.2021 позивачем була подана заява № 793/01-15-10 про капіталізацію коштів з вимогою визнання управління кредитором та включення до проміжного ліквідаційного балансу всієї суми кредиторських вимог.

Проте відповідь за результатами розгляду вказаної заяви не отримана.

Надаючи оцінку правовідносинам, суд зазначає наступне.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов`язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров`я відповідно до Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначає Закон України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" (далі по тексту - Закон).

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону джерелами формування коштів Фонду є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 112 Цивільного кодексу України у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи у першу чергу задовольняються вимоги її кредиторів, зокрема, щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю.

За приписами ч. 2 ст. 1205 Цивільного кодексу України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Капіталізація платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації (зокрема у зв`язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, що виникли із його зобов`язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю застрахованим особам, здійснюється відповідно до Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. N 986 (далі - Порядок).

Відповідно до пп. 3, 4 Порядку капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

Капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування", розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення.

У кредиторських вимогах Фонду соціального страхування України до страхувальника, щодо якого розпочато ліквідацію, зазначається сума грошових зобов`язань, обчислена з урахуванням кожного платежу, що підлягає капіталізації. Суми капіталізованих платежів відповідно до зазначених кредиторських вимог у випадках ліквідації страхувальника перераховуються робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, у якому страхувальник перебуває на обліку (п. 8 Порядку).

Так, період, на який розраховується капіталізація платежів, визначена на підставі даних Держстату України щодо смертності та середньої очікуваної тривалості життя. Сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими складає 475948,55 грн., в тому числі: ОСОБА_1 - 50825,65 грн, ОСОБА_2 - 84891,59 грн, ОСОБА_3 - 255339,71 грн., ОСОБА_4 - 84891,59 грн.

Дані кошти відповідач повинен був перерахувати на рахунок Управління ВД ФСС України у Сумській області як капіталізовані платежі, однак заборгованість відповідачем залишається не сплаченою і складає 475948,55 грн.

Таким чином, капіталізовані платежі в сумі 475948,55 грн відповідачем на рахунок Управління ВД ФСС України у Сумській області не перераховані, що підтверджується матеріалами справи, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області до Комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" про стягнення платежів, що підлягають капіталізації - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства районної ради "Тростянецька районна друкарня" (код ЄДРПОУ 02468693) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області (40022, м. Суми, площа Троїцька, буд. 5, ідентифікаційний код 41312573) на рахунок IBAN UA548999980000355469000118001 суму платежів, що підлягають капіталізації, у розмірі 475948,55 грн (чотириста сімдесят п`ять тисяч дев`ятсот сорок вісім грн. 55 коп.).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.О. Бондар

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.10.2021
Оприлюднено19.10.2021
Номер документу100366998
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —480/6790/21

Ухвала від 13.07.2023

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Ухвала від 03.07.2023

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Рішення від 18.10.2021

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

Ухвала від 27.07.2021

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.О. Бондар

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні