Ухвала
від 19.10.2021 по справі 344/16345/21
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/16345/21

Провадження № 1-кс/344/6450/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2021 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Івано-Франківську) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження №62021140030000080 від 19.08.2021, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликався на те, що Четвертим слідчим відділом (з дислокацією у м. Івано-Франківську) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №62021140030000080 від 19.08.2021, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, щоначальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за попередньою змовою зі ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вимагає від начальника навчального центру ТОВ «Сучасна Інженерія» (код ЄДРПОУ: 42515851) ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , неправомірну вигоду за створення комісій з перевірки знань з питань охорони праці, проведення ТОВ «Сучасна Інженерія» навчання та перевірки знань з питань охорони праці та подальшого підписання уповноваженою особою Управління Держпраці в Івано-Франківській області посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці.

В ході досудового розслідування встановлено, щонаказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці №15 від 26.01.2005, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за №231/10511, затверджено Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Перелік робіт з підвищеною небезпекою.

Відповідно до п. 4.4. Глави 4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюється:

комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю відповідних профспілок (якщо навчання проводилось у навчальному центрі).

Відповідно до п. 5.3. Глави 5 того ж Положення, посадові особи районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, функціональні обов`язки яких пов`язані із забезпеченням охорони праці; спеціалісти науково-дослідних, конструкторських, проектних і технологічних відділів, які займаються проведенням експертизи проектно-конструкторської документації, на яку поширюються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а також ті, які виконують розробки з питань охорони праці; керівники підприємств чисельністю менше 1000 працівників, керівники служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці підприємств (крім членів комісій окремих структурних підрозділів) проходять навчання з питань охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах.

Перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, які пройшли навчання у галузевих навчальних центрах проводиться комісією, створеною наказом вищого органу. Очолює комісію керівник або заступник керівника цього органу, до службових обов`язків якого входить організація роботи з охорони праці, чи керівник служби охорони праці цього органу.

До складу комісії входять представники відповідних профспілок та можуть залучатися представники органів державного управління охороною праці, а також штатні викладачі галузевого навчального центру, де проводилось навчання (за згодою).

Перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, які пройшли навчання в навчальних центрах, проводиться комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю представників інших органів державного управління охороною праці або комісією, створеною місцевим органом виконавчої влади за участю відповідних профспілок.

Згідно підпункту 16 пункту 4 Положення «Про Державну службу України з питань праці», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 96 від 11.02.2015, Держпраця відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та перевірки їх знань.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді начальника навчального центру ТОВ «Сучасна Інженерія», згідно укладених з підприємствами, установами та організаціями договорів, проводить з їх працівниками навчання та перевірку знань з питань охорони праці по різних правилах та нормативно-правових актах з охорони праці.

17.06.2021 за вих. №01-24 ОСОБА_7 , як начальником навчального центру ТОВ «Сучасна Інженерія», було направлено лист в Управління Дежпраці в Івано-Франківській області з проханням створити комісію з перевірки знань з питань охорони праці.

22.06.2021 за вих. №16-15/15-10/4173 на адресу ТОВ «Сучасна Інженерія» надійшов лист за підписом начальникаУправління Держпраці в Івано-Франківській області ОСОБА_5 про відсутність можливості створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці на 25.06.2021.

Після отримання відмови, ОСОБА_7 звернулась до начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській ОСОБА_8 щодо пояснення причин відмови, на що останній повідомив їй, що не може допустити діяльності на території Івано-Франківської області багатьох навчальних закладів, які будуть здійснювати навчання та перевірку знань з питань охорони праці, однак надав ОСОБА_7 вказівку зайти до його кума співробітника ОСОБА_6 , який пояснить ОСОБА_7 окремі умови роботи.

В подальшому, ОСОБА_7 , не підозрюючи про протиправний умисел ОСОБА_5 , спрямований на отримання неправомірної вигоди для себе та ОСОБА_6 , прибула до офісного приміщення останнього, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Під час зустрічі ОСОБА_7 зі ОСОБА_6 , останній, на виконання спільного із ОСОБА_5 злочинного умислу, повідомив ОСОБА_7 , що за створення комісій з перевірки знань з питань охорони праці та подальше, проведення ТОВ «Сучасна Інженерія» навчання та перевірки знань з питань охорони праці та подальшого підписання уповноваженою особою Управління Держпраці в Івано-Франківській області посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці, вона повинна буде сплачувати начальнику Управління Держпраці в Івано-Франківській ОСОБА_9 через нього, ОСОБА_6 , неправомірну вигоду у розмірі 250 грн. за кожну особу, яка має намір пройти у ТОВ «Сучасна Інженерія» навчання та перевірку знань з питань охорони праці та отримати за результатами навчання посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці.

ОСОБА_7 , робота якої без створення Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області комісій з перевірки знань з питань охорони праці унеможливлюється, на вказану протиправну вимогу погодилась.

В подальшому, у серпні-вересні 2021 року, ТОВ «Сучасна інженерія», згідно раніше підписаних договорів, було проведено навчання та перевірку знань з питань охорони праці з працівниками АТ «Коломийське ЗУМБ», ТОВ «МК Оланд-ІФ», ТОВ «МК Оланд», ТОВ «СМЕК», Матеївецька сільська рада, Матеївецька сільська рада КП «Господарник ОТГ», ІНФОРМАЦІЯ_4 , КП «Полігон Екологія», Коломийський психоневрологічний інтернат, Отинійська селищна територіальна громада, ТОВ «Агро дует», ТОВ «ОККО Драйв», ПП «Метопал», ТОВ «Івано-Франківський інститут геофізичних досліджень», за результатами чого було виписано 114 посвідчень та складено протоколи про перевірку знань з питань охорони праці.

Після цього27.08.2021, на виконання раніше ОСОБА_10 та ОСОБА_6 протиправної вимоги щодо надання неправомірної вигоди у розмірі 250 грн. за кожну особу, яка має намір пройти у ТОВ «Сучасна Інженерія» навчання та перевірку знань з питань охорони праці та отримати за результатами навчання посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, ОСОБА_7 , перебуваючи в офісному приміщенні, яке використовується ОСОБА_6 та розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , надала ОСОБА_6 неправомірну вигоду у розмірі 250 грн. за кожне із 114 посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці, загальною сумою 28 500 грн.

На даний час в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у виявленні та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшуканні знарядь кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення зокрема: усіх документів, складених Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області за результатами розгляду листів та звернень ТОВ «Сучасна Інженерія» (код ЄДРПОУ: 42515851), в тому числі: документів щодо створення комісій з перевірки знань з питань охорони праці, листів між Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області та ТОВ «Сучасна Інженерія», посвідчень та протоколів про перевірку знань з питань охорони праці;грошових коштів (в національній та іноземних валютах), матеріальних цінностей (дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби та прикраси, антикваріат та інші) отриманих внаслідок вчинення кримінального правопорушення; чорнових документів, записників, блокнотів та інших документів, які містять інформацію щодо обставин вчинення злочину та осіб причетних до його вчинення; комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації та мобільних телефонів на яких міститься або може міститись інформація щодо обставин вчинення кримінального правопорушення і осіб причетних до його вчинення; інших речей та документів, які є знаряддям кримінального правопорушення, або містять будь-які відомості про майно, яке було здобуте у результаті його вчинення, що необхідні для всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження.

Згідно матеріалів кримінального провадження, предмети, документи та грошові кошти, які планує відшукати орган досудового розслідування та які мають важливе значення для досудового розслідування, можуть перебувати в нежитлових приміщеннях, які фактично використовуються ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Відшукання саме цих предметів, документів та грошових коштів підтвердить факт вчинення злочину та надасть змогу задокументувати протиправні дії співучасників розслідуваного злочину.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №279133562 від 11.10.2021, право власності на нерухоме майно за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 18, зареєстроване за: ТОВ «СКАЙ ІФ ДЕВЕЛОПМЕНТ» (код ЄДРПОУ: 43496374), ОСОБА_11 та ТОВ «Берегиня-ІФ».

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчий планує провести обшук нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві власності зареєстровані заТОВ «СКАЙ ІФ ДЕВЕЛОПМЕНТ» (код ЄДРПОУ: 43496374), ОСОБА_11 та ТОВ «Берегиня-ІФ» та фактично використовуються ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та відшукання знарядь кримінального правопорушення і їх вилучення, зокрема:

- документів щодо створення комісій з перевірки знань з питань охорони праці, листів між Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області та ТОВ «Сучасна Інженерія», посвідчень та протоколів про перевірку знань з питань охорони праці;

- грошових коштів (в національній та іноземних валютах), матеріальних цінностей (дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби та прикраси, антикваріат та інші) отриманих внаслідок вчинення кримінального правопорушення;

- чорнових документів, записників, блокнотів та інших документів, які містять інформацію щодо обставин вчинення злочину та осіб причетних до його вчинення;

- комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації та мобільних телефонів на яких міститься або може міститись інформація щодо обставин вчинення кримінального правопорушення і осіб причетних до його вчинення;

- інших речей та документів, які є знаряддям кримінального правопорушення, або містять будь-які відомості про майно, яке було здобуте у результаті його вчинення, що необхідні для всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження.

Мета проведеного обшуку виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Стороною кримінального провадження, яка звернулась із вказаним клопотанням, доведено, що у слідчого були наявні достатні підстави для проведення обшуку нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві власності зареєстровані заТОВ «СКАЙ ІФ ДЕВЕЛОПМЕНТ» (код ЄДРПОУ: 43496374), ОСОБА_11 та ТОВ «Берегиня-ІФ» та фактично використовуються ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 309 КПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві власності зареєстровані заТОВ «СКАЙ ІФ ДЕВЕЛОПМЕНТ» (код ЄДРПОУ: 43496374), ОСОБА_11 та ТОВ «Берегиня-ІФ» та фактично використовуються ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та відшукання знарядь кримінального правопорушення і їх вилучення, зокрема:

- документів щодо створення комісій з перевірки знань з питань охорони праці, листів між Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області та ТОВ «Сучасна Інженерія», посвідчень та протоколів про перевірку знань з питань охорони праці;

- грошових коштів (в національній та іноземних валютах), матеріальних цінностей (дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби та прикраси, антикваріат та інші) отриманих внаслідок вчинення кримінального правопорушення;

- чорнових документів, записників, блокнотів та інших документів, які містять інформацію щодо обставин вчинення злочину та осіб причетних до його вчинення;

- комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації та мобільних телефонів на яких міститься або може міститись інформація щодо обставин вчинення кримінального правопорушення і осіб причетних до його вчинення;

Ухвала діє до 18 листопада 2021 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1 ОСОБА_12

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.10.2021
Оприлюднено22.12.2022
Номер документу100431031
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —344/16345/21

Ухвала від 19.10.2021

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Домбровська Г. В.

Ухвала від 19.10.2021

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Домбровська Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні