ПЕТРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Петрівський районний суд Кіровоградської області

смт. Петрове, вул. Центральна, 34, 28300, (05237) 9-71-50

Справа №: 2-395/2006

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

3 жовтня 2006 року

Петрівський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - Шаєнко Ю.В.

при секретарі - Діброві Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Петрове справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним і визнання права власності на домоволодіння,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до судуз позовом, мотивуючи це тим, що 5 грудня 2005 року придбали у громадянки ОСОБА_3 житловий будинок в с. Володимирівка Петрівського району Кіровоградської області, сплативши обумовлену суму, однак, в зв`язку з раптовою смертю продавця договір купівлі-продажу в нотаріальній конторі посвідчений не був, а тому просять визнати даний договір дійсним.

Заслухавши пояснення позивачів, дослідивши документи справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивачі 5 грудня 2005 року року придбали у громадянки ОСОБА_3 житловий будинок АДРЕСА_1 , і сторони повністю виконали умови договору купівлі-продажу: продавець ОСОБА_3 передала позивачам житловий будинок з надвірними будівлями у власність, позивачі прийняли вказаний будинок та сплатили за нього кошти в сумі 10000 (десять тисяч) гривень, що підтверджується розпискою (а.с.13). В даний час, в зв`язку з тим, що громадянка ОСОБА_3 померла, про що в матеріалах справи є свідоцтво про смерть(а.с.11), то посвідчити нотаріально даний договір неможливо. Спадкоємець померлої - ОСОБА_4 , не заперечує щодо визнання вказаного договору купівлі-продажу дійсним.

У відповідності з ч.іст.209 ЦК України правочин, який вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом, а ст.657 ЦК України встановлено, що договір купівлі-продажу підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Згідно ч.2 ст.220 ЦК України, якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулось повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

На підставі ч.2 ст. 220 ЦК України, та керуючись ст.ст.213, 214, 215 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Позов задовільнити. Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 , укладений між ОСОБА_1 , ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_5 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в рівних долях по 1/2 його частині.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Петрівський райсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Кіровоградської області, через Петрівський районний суд.

Суддя:

Дата ухвалення рішення 03.10.2006
Зареєстровано 20.10.2021
Оприлюднено 20.10.2021

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону