Справа № 527/2069/21
провадження 2/527/557/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2021 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Левицької Т.В.,
за участю секретаря судового засідання - Папенко Л.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Глобинської міської ради Полтавської області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Погрібна Світлана Сергіївна про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
24 вересня 2021 року позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В позовній заяві позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , після смерті якої залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки, яка належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку. За життя ОСОБА_2 склала заповіт, яким належну їй земельну ділянку, площею 3,26 га, що знаходиться на території Глобинської міської ради, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5320610100:00:001:0156; грошові вклади, які знаходяться в ВАТ Державний Ощадний банк України та Кредитній Спілці Глобинська заповідала ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є єдиним спадкоємцем померлої за заповітом. 21 вересня 2021 року позивач звернувся до приватного нотаріуса з метою прийняття спадщини, проте нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку із пропущеним шестимісячним строком для прийняття спадщини. Звернутися у встановлений законом строк із заявою про прийняття спадщини позивач не мав змоги, оскільки йому не було відомо про існування складеного заповіту.
Посилаючись на поважність причин пропуску подання заяви про прийняття спадщини позивача просив суд, визнати, що строк для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 пропущено з поважної причини; визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
У підготовче засідання позивач не з`явився, в заяві до суду просив справу розглядати за його відсутності та вказав, що позовні вимоги підтримує.
Представники відповідача та третя особа в підготовче засідання не з`явилися, подали до суду заяви, в яких просили справу розглядати за їх відсутності, проти задоволення позову не заперечували.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 ЦПК України підготовче судове засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Згідно із ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об`єктивно оцінивши надані докази та давши їм належну оцінку, суд встановив наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Глобинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області 07 листопада 2016 року (а.с. 11).
За життя, 21 січня 2014 року, ОСОБА_2 склала заповіт, яким належну їй земельну ділянку, площею 3,26 га, що знаходиться на території Глобинської міської ради, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5320610100:00:001:0156; грошові вклади, які знаходяться в ВАТ Державний Ощадний банк України та Кредитній Спілці Глобинська заповідала ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Заповіт посвідчено державним нотаріусом Глобинської державної нотаріальної контори Колінько Т.О. та зареєстровано в реєстрі за №2-41. (а.с. 9).
Як вбачається із копії Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ №006137, виданого 03 листопада 2003 року, ОСОБА_2 була власником земельної ділянки, кадастровий номер: 5320610100:00:001:0156, площею 3,26 га, розташованої на території Глобинської міської ради Глобинського району Полтавської області (а.с. 8).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є сином ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 виданим 27 квітня 1966 року (а.с. 7).
ОСОБА_1 (позивач) звернувся до приватного нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 21 вересня 2021 року приватним нотаріусом Кременчуцького районного нотаріального округу Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Погрібною С.С. відмовлено у видачі свідоцтва, оскільки позивачем пропущено встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини (а.с.15).
Як вбачається із Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру №66563132 від 23.09.2021, спадкова справа після померлої ОСОБА_2 не заведена (а.с. 13).
Надаючи правову оцінку викладеним обставинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин.
Згідно з ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини і протягом якого відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини.
Згідно п. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , у встановлений період для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 не був обізнаний про наявність заповіту, тому пропустив шестимісячний строк, встановлений для подання заяви про прийняття спадщини. За таких обставин, суд визнає зазначену позивачем причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що позов є законним та обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.12, 13,76, 81, 82, 258, 259, 206, 263, 265, 268, 273 ЦПК України суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Глобинської міської ради Полтавської області, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Погрібна Світлана Сергіївна про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визнати, що строк для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 пропущено ОСОБА_1 з поважної причини.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , а саме три місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Повне найменування (ім`я) сторін та інших учасників справи.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ).
Відповідач: Глобинська міська рада Полтавської області (39000, Полтавська область, Кременчуцький район, м. Глобине, вул. Центральна, буд. 285, код ЄДРПОУ: 22547673).
Третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Погрібна Світлана Сергіївна (39000, Полтавська область, Кременчуцький район, м. Глобине, вул. Центральна, буд. 231).
Суддя Т. В. Левицька
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2021 |
Оприлюднено | 21.10.2021 |
Номер документу | 100435296 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Левицька Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні