Ухвала
від 19.10.2021 по справі 640/26250/21
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА

19 жовтня 2021 року м. Київ № 640/26250/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши у спрощеному позовному провадженні матеріали адміністративної справи та клопотання представника позивача про зупинення провадження у адміністративній справі

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю НАШ 365 доНаціональної ради України з питань телебачення і радіомовлення провизнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,- УСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю НАШ 365 (далі по тексту - позивач) з адміністративним позовом до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 02 вересня 2021 року №1195 Про результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ НАШ 365 , м. Київ (НР №01544-м від 08 листопада 2019 року, супутникове мовлення, логотип: НАШ , Акт №140 від 09 липня 2021 року) .

Підставами позову позивач вказує порушення суб`єктом владних повноважень його прав внаслідок прийняття оскаржуваного рішення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 вересня 2021 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

11 жовтня 2021 року на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили рішеннями суду у справах №640/18808/21, №640/13914/21, №640/13919/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Наш 365 до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення про визнання протиправним та скасування рішення.

В обґрунтування поданого клопотання представник позивача послався на те, що у справах №640/13914/21, №640/13919/21, №640/18808/21 може бути встановлено незаконність результатів проведення перевірок, за результатами яких винесене оскаржуване в даній справі рішення; може бути встановлено відсутність правових наслідків рішень про результати перевірок, а отже, на думку представника позивача, відсутність наслідків у виді невиконання.

На переконання представника відповідача, в даному випадку існує об`єктивна неможливість розгляду цієї справи без попереднього розгляду справ №640/18808/21, №640/13914/21, №640/13919/21, оскільки наявні у справі докази не дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом даного судового збору.

Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання про зупинення провадження у справі, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для його розгляду та вирішення по суті, суд виходить з такого.

З матеріалів справи вбачається, що підставою для звернення позивача до Окружного адміністративного суду міста Києва стала незгода позивача з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 02 вересня 2021 року №1195 Про результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ НАШ 365 , м. Київ (НР №01544-м від 08 листопада 2019 року, супутникове мовлення, логотип: НАШ , Акт №140 від 09 липня 2021 року) .

В свою чергу, представником позивача додано до клопотання про зупинення провадження у справі копії позовних заяв у справах №640/18808/21, №640/13914/21, №640/13919/21, з яких вбачається, що підставою для звернення Товариства з обмеженою відповідальністю Наш 365 до суду з позовом є незгода останнього з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №483 Про результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ Наш 365 та Розпорядження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №17/760 Про усунення порушень законодавства та сплату штрафу (провадження у справі відкрито на підставі ухвали суду від 25 травня 2021 року), з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №484 Про результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ Наш 365 та Розпорядження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №17/759 Про усунення порушень законодавства та сплату штрафу (провадження у справі відкрито на підставі ухвали суду від 25 травня 2021 року), з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №718 Про призначення позапланової безвиїзної перевірки ТОВ Наш 365 (провадження у справі відкрито на підставі ухвали суду від 09 липня 2021 року).

Так, у відповідності до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання представника позивача, відповідно, про наявність правових підстав для зупинення провадження у справі.

Керуючись статтями 236, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю Наш 365 про зупинення провадження у справі - задовольнити.

2. Зупинити провадження у справі №640/26250/21 до набрання законної сили судовими рішеннями у адміністративних справах №640/18808/21, №640/13914/21, №640/13919/21.

3. Зобов`язати сторін негайно повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.

Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`ятнадцяти днів, з дня складання повного тексту ухвали.

Суддя Є.В. Аблов

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.10.2021
Оприлюднено22.10.2021
Номер документу100440287
СудочинствоАдміністративне