Ухвала
від 20.10.2021 по справі 580/7661/21
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

20 жовтня 2021 року справа № 580/7661/21 м. Черкаси

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративної справи № 580/7661/21

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації (вул. Центральна, 6, село Сунки, Смілянський район, Черкаська область, 20741, код ЄДРПОУ 03195777)

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, прийнято ухвалу.

28.09.2021 вх.37458/21 ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації, просить:

- визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області щодо нездійснення перерахунку та невиплати ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня за 2018-2021 роки у розмірі, визначеному Законом України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ;

- зобов`язати Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня за 2018-2021 роки у сумі 28890 грн.

Ухвалою від 29.09.2021 позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації залишено без руху, позивачеві надано десять днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків.

Позивач надіслав до суду 18.10.2021 вх. 40341/21 клопотання про залучення відповідача та позов з додатками в новій редакції, проте зазначені в ухвалі недоліки позивачем в усунуті не були. Позивач зазначив неправильне найменування відповідача, додані до позову документи належним чином не завірив, докази про виплати від Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації протягом 2018-2021 років не долучив, надав довідки про участь в АТО/ООС лише за період з 18.01.2017 по 27.01.2018 та з 20.06.2018 по 20.07.2018 для підтвердження поважності пропущеного строку на звернення до суду, проте обґрунтованість клопотання не надав

Вивчивши матеріали позовної заяви, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161 КАС України, тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, з огляду на таке.

Згідно з частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право кожної особи в порядку, встановленому цим Кодексом, звернення до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, що має сформулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому, особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень (його рішення), що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.

У позовній заяві не зазначено, яке право позивача порушено, якими саме діями/бездіяльністю/рішеннями відповідача з огляду на критерії частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України за період 2018-2021 з огляду на претензію від 04.08.2021 (0410717999456 - відправлення вручене 13.09.2021) та повноваження відповідача/іншого належного відповідача.

Відповідно до постанови Верховного Суду України від 24.11.2015 у справі №п/800/259/15 бездіяльність - це триваюча пасивна поведінка суб`єкта, що виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов`язаний був і міг вчинити.

Позивачем не обґрунтовано бездіяльність відповідача відповідно до нормативно-правових актів щодо виплат кожного року 2018, 2019, 2020, 2021.

Великою Палатою Верховного Суду у справі №640/7310/19 (ЄДРСР 94394125) зазначено: особа, яка вважає, що порушені її права, свободи чи інтереси, і яка у зв`язку із цим звертається за їх захистом до адміністративного суду, має зазначити в позовній заяві: хто, який саме суб`єкт владних повноважень (а якщо відповідачем може бути суб`єкт господарювання, то який саме) порушив її права чи інтереси, яким чином, якими діями (рішенням, бездіяльністю) відбулося втручання в її права, які саме права були порушені, чи належать вони позивачу, які обставини про це свідчать. Закон не передбачає вимог щодо обсягу, повноти чи слушності доводів позовної заяви, але приписує щонайменше сформулювати суть (зміст) порушення, яким чином воно негативно позначилось на правах особи, яка звертається з позовом, яким чином може бути відновлено порушене право. Зміст та обсяг порушеного права та викладення обставин, якими воно підтверджується, в кожному конкретному випадку можуть різнитися, але принаймні на рівні формулювання викладу їх змісту мають бути достатніми, щоб визначити предмет спору, його юрисдикційну належність, характер вимог, часові межі події порушення, нормативне регулювання спірних відносин, а також обставини, за яких можна ухвалити одне з обов`язкових процесуальних рішень, пов`язаних із визнанням позовної заяви прийнятною/неприйнятною.

Суд звертає увагу позивача на те, що у позовній заяві позивач повинен навести аргументи, доводи та міркування щодо протиправної бездіяльності відповідача, зокрема, у чому саме розуміється така бездіяльність, чітко зазначити, яку саме норму (норми) порушено яким саме суб`єктом публічної адміністрації у який період часу.

Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчені копії, якщо інше не визначено Кодексом адміністративного судочинства України. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (частина 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Позивач не зазначає відповідачем Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Черкаської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 21367450) та не надає докази і розрахунки про виплати/недоплату від Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації протягом 2018-2021 років та/або іншого належного відповідача.

У контексті найменування відповідача визначено Черкаський обласний центр по нарахуванню та здійснення соціальних виплат, згідно зазначеним позивачем кодом ЄДРПОУ 21367450 назва суб`єкта інша.

Зміст вимог позовної заяви необхідно сформувати відповідно до п.п. 4, 5 та 9 ч. 5 ст. 160 КАС України.

Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (стаття 122 КАС України).

Відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Додатково до позовної заяви надано клопотання з додатками, що належним чином не завірені, а саме, довідки про участь в АТО/ООС.

Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.

Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 121, 123, 160, 161, 169, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Продовжити строк для усунення недоліків за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації/Черкаського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, що залишений без руху.

Надати позивачеві для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали.

Позивачем вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання: обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з доказами (належним чином завіреними копіями) на підтвердження поважності причин пропуску протягом 2018-2021 років; позовної заяви із уточненими позовними вимогами до належного відповідача з огляду на критерії частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України; доказів отримання виплат від Управління соціального захисту населення Смілянської районної державної адміністрації та/або іншого належного відповідача, обґрунтування порушеного майнового права у період 2018 - 2021 років; доказів звернення до належного відповідача у 2018-2021 роках.

Повідомити про недопустимість зловживання процесуальними правами.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не оскаржується.

Суддя Л.В. Трофімова

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.10.2021
Оприлюднено21.10.2021
Номер документу100445352
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —580/7661/21

Рішення від 11.01.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 09.12.2021

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 25.11.2021

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 20.10.2021

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Л.В. Трофімова

Ухвала від 29.09.2021

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Л.В. Трофімова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні