ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

18 жовтня 2021 року № 903/806/21 Суддя Господарського суду Волинської області Вороняк А. С., розглянувши матеріали по справі

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Астра Фінанси»

до боржника Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»

про відкриття провадження у справі про банкрутство,

за участю представників-учасників справи:

від заявника: Самелюк Л. О., адвокат, ордер серія КС № 826746 від 12.10.2021;

від боржника: н/з;

арбітражний керуючий: Тарантаєв І. А., адвокат, ордер серія ДН № 046750 від 18.10.2021.

Права та обов`язки учасникам судового процесу роз`яснені відповідно до ст.ст. 42, 46 ГПК України.

Відводу складу суду не заявлено.

Запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Діловодство суду» .

В с т а н о в и в:

04.10.2021 Товариства з обмеженою відповідальністю «Астра Фінанси» звернулося до суду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» .

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 07.10.2021 прийнято заяву до розгляду та призначено підготовче засідання на 18.10.2021; зобов`язано відповідача подати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

12.10.2021 боржник через відділ документального забезпечення та контролю суду подав клопотання про відкладення підготовчого засідання, продовження строку на подачу відзиву на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та надіслання справи до Господарського суду м.Києва за виключною підсудністю. До клопотання долучає копії: Положення про філію Володимир-Волинська дорожньо-експлуатаційна дільниця ДП Волинський облавтодор , Статуту Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» , спеціального дозволу на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею. Дане клопотання з додатками долучено до матеріалів справи.

Частиною 5 статті 30 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) встановлено, що спори, у яких відповідачем є Кабінет Міністрів України, міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю , розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, незалежно від наявності інших визначених цією статтею підстав для виключної підсудності такого спору іншому господарському суду.

З матеріалів справи вбачається що ДП "Волинський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" - підприємство створене відповідно до наказу Державної служби Державної служби автомобільних доріг України від 09 квітня 2002 року №156 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року №221 "Про утворення відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" і наказу Державної служби автомобільних доріг України від 05 березня 2002 року №93. (п.1.1. Статуту ДП).

Відповідно до пункту 2.7 Статуту Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» , останнє здійснює режимно-секретну діяльність, мобілізаційну підготовку та цивільну оборону (цивільний захист) та уповноважене вживати всіх необхідних заходів щодо захисту і збереження державної та комерційної таємниці конфіденційної інформації.

Згідно спеціального дозволу від 07.02.2018 року № ВЛЗ-2018-004, виданого Управлінням Служби безпеки України у Волинській області ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» має право на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею. Термін дії дозволу встановлено до 10.02.2022.

Таким чином, Дочірнє підприємство «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» здійснює діяльність, пов`язану з державною таємницею та уповноважене вживати усіх необхідних заходів щодо захисту і збереження державної таємниці та конфіденційної інформації.

В судовому засіданні 18.10.2021 представники заявника та арбітражного керуючого щодо відкладення підготовчого засідання заперечили, а щодо направлення справи за підсудністю поклалися на розсуд суду.

Беручи до уваги викладене, суд на місці ухвалив відмовити в задоволенні клопотання боржника про відкладення підготовчого засідання через безпідставність, оскільки надання відзиву і витребуваних доказів вже буде до іншого суду за встановленою підсудністю справи у разі її направлення. Крім того, явка учасників справи у дане судове засідання обов`язковою судом не визнавалась. Враховуючи строки розгляду справи, судом ухвалено на місці закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 03.11.2021.

Відповідно до пункту 2 статті 8 Закону України "Про державну таємницю" інформація про зміст мобілізаційних планів державних органів та органів місцевого самоврядування, мобілізаційні потужності, заходи мобілізаційної підготовки і мобілізації та обсяги їх фінансування також відносяться до державної таємниці.

Виходячи з аналізу ст. 30 ГПК України, під виключною підсудністю розуміється те, що певна категорія справ за предметом спору або суб`єктним складом її учасників може розглядатися лише певним господарським судом, правила іншої підсудності в такій категорії справ застосовуватися не можуть.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з ч. 3 ст. 31 ГПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Керуючись ст.30, 31, 234, 235, 256 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ухвалив:

справу № 903/806/21 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Астра Фінанси» про відкриття провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» передати до Господарського суду міста Києва (01054, м.Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-В) за виключною підсудністю.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст. 255 ГПК України.

Повний текст ухвали складено 21.10.2021.

Суддя А. С. Вороняк

Дата ухвалення рішення 18.10.2021
Зареєстровано 21.10.2021
Оприлюднено 22.10.2021

Судовий реєстр по справі 903/806/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 22.12.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 22.12.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 20.12.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 15.11.2021 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 18.10.2021 Господарський суд Волинської області Господарське
Ухвала від 18.10.2021 Господарський суд Волинської області Господарське
Ухвала від 07.10.2021 Господарський суд Волинської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону