Ухвала
від 21.10.2021 по справі 120/9556/21-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Вінниця

21 жовтня 2021 р. Справа № 120/9556/21

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши клопотання позивача про витребування доказів по справі за позовом ОСОБА_1 до Крижопільської селищної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Крижопільської селищної ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправними, на думку позивача, діями Крижопільської селищної ради щодо надання неповної інформації по її запиту від 06.11.2021 року.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 25.08.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

02.09.2021 року позивачем подано до суду клопотання про витребування доказів.

15.09.2021 року до суду надійшло клопотання представника відповідача про врегулювання спору за участю судді.

Ухвалою суду від 11.10.2021 року надано ОСОБА_1 строк для висловлення (письмово) своїх доводів, міркувань або заперечень, вчинення інших процесуальних дій щодо клопотання представника відповідача про врегулювання спору за участю судді.

20.10.2021 року від позивача на електронну адресу суду надійшли заперечення на вказану заяву відповідача, з яких вбачається, що ОСОБА_1 не бажає врегульовувати даний спір за участю судді.

Визначаючись щодо поданих клопотань учасників справи суд виходить з наступного.

Відповідно до частин 1-2 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки.

Учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до ч. 5 статті 47 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Однією із форм примирення є врегулювання спору за участю судді в порядку, визначеному статтями 184-188 КАС України.

Частиною 1 статті 184 КАС України передбачено, що врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті.

Отже подання заяви про врегулювання спору за участю судді є правом сторін, тому за відсутності підстав, передбачених частиною 2 статті 184 КАС України, суд зобов`язаний у разі наявності відповідних заяв позивача та відповідача здійснити процедуру врегулювання спору за участю судді.При цьому, обов`язковою умовою для початку проведення відповідного врегулювання спору є наявність заяв обох сторін.

Враховуючи зазначене та відсутність згоди позивача на врегулювання спору за участю судді, вважаю, що в задоволенні відповідного клопотання представника відповідача слід відмовити.

Крім того, відповідно до положень статті 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Вирішуючи питання щодо необхідності витребування доказів, суд зазначає, що одним із принципів адміністративного судочинства є офіційне з`ясування всіх обставин у справі. Цей принцип визначає особливості адміністративного судочинства і полягає у більш активній ролі суду: саме на суд покладено обов`язок вживати передбачені законом заходи, необхідні для всебічного з`ясування обставин у справі. Отже, адміністративний суд має повністю встановити обставини справи, щоб на засадах верховенства права ухвалити законне та обґрунтоване рішення.

Відповідно до частини першої статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 3 статті 80 КАС України визначено що, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

У відповідності до вимог частини 6, 7 статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

При цьому, суд звертає увагу, що в силу частини 8 статті 80 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Враховуючи викладене, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та витребувати з Крижопільської селищної ради належним чином засвідчені копії: штатного розпису, який діяв у "Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крижопільського району" у 2020 році, кошторису Територіального центру за 2020 рік, положення Територіального центру у 2020 році, рішення Крижопільської селищної ради від 05.03.2021 року № 191, рішення Крижопільської селищної ради від 05.03.2021 року № 192.

Керуючись статтями 9, 72, 80, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання відповідача про врегулювання спору за участю судді відмовити.

Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.

Витребувати з Крижопільської селищної ради та зобов`язати направити до суду у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали належним чином засвідчені копії:

- штатного розпису, який діяв у "Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крижопільського району" у 2020 році;

- кошторису "Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крижопільського району" за 2020 рік;

- положення "Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крижопільського району" у 2020 році;

- рішення Крижопільської селищної ради від 05.03.2021 року № 191;

- рішення Крижопільської селищної ради від 05.03.2021 року № 192.

У випадку невиконання вимог даної ухвали повідомити суд про причини такого невиконання.

Копію даної ухвали направити на адресу осіб, які беруть участь в справі.

Ухвала суду першої інстанції оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Чернюк Алла Юріївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.10.2021
Оприлюднено22.10.2021
Номер документу100461335
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —120/9556/21-а

Рішення від 15.11.2021

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Чернюк Алла Юріївна

Ухвала від 21.10.2021

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Чернюк Алла Юріївна

Ухвала від 11.10.2021

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Чернюк Алла Юріївна

Ухвала від 25.08.2021

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Чернюк Алла Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні