НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
смт Новомиколаївка
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 жовтня 2021 рокуСправа № 322/965/21
Суддя Новомиколаївського районного суду Запорізької області Гасанбеков С.С., розглянувши матеріали
цивільного позову:ОСОБА_1 до:комунального підприємства Теплопостачання міста Одеси про:зняття арешту з майна,
та перевіривши дотримання позивачем вимог ст.ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України),
встановив:
19 жовтня 2021 року до Новомиколаївського районного суду Запорізької області надійшов вищезазначений цивільний позов, в якому позивач просить суд:
- скасувати арешт на все нерухоме майно, який зареєстрований в Єдиному реєстрі заборон відчуження нерухомого майна запис № 11527772 від 22.08.2011, який вчинено Другим Приморським відділом державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з такого.
За правилами частини першої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 3, 5 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позовній заяві зазначено: Окрім цього, згідно листа Другого Приморського відділу державної виконавчої служби у м.Одесі арешт на нерухоме майно ОСОБА_2 накладено через наявність заборгованості перед КП Теплопостачання міста Одеси у розмірі 2814,75 грн. Моя тітка ОСОБА_2 ніколи не проживала на території м.Одеси, а тому в неї не може бути заборгованості перед відповідачем .
Проте, всупереч вимог п. 5, 8 ч. 3 ст. 175, ч. 3, 5 ст. 177 ЦПК України позивачем у позовній заяві не зазначено докази, що підтверджують ці обставини (не проживання ОСОБА_2 в м. Одесі, та/або відсутність у неї заборгованості перед відповідачем), якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Разом з цим, у позовній заяві також не зазначено про причини неможливості подання таких доказів та не заявлено клопотання про витребування доказів.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що клопотання про витребування доказів має відповідати вимогам ст. 84 ЦПК України, зокрема у такому клопотанні мають бути зазначені вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
З огляду на викладене, суд вбачає невиконання позивачем його обов`язку щодо зазначення та подання до суду разом з позовною заявою доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Виходячи з наведеного, суддя дійшов висновку про те, що позовна заява подана позивачем без дотримання вимог п. 5, 8 ч. 3 ст. 175, ч. 3, 5 ст. 177 ЦПК України, а відтак на підставі ч. 1 ст. 185 цього Кодексу позовну заяву слід залишити без руху.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 263, 272 ЦПК України, суддя
ухвалив:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до комунального підприємства Теплопостачання міста Одеси про зняття арешту з майна, - залишити без руху.
2.Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю десять днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом подання до суду у строк, встановлений судом для усунення недоліків, виправленої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог п. 5, 8 ч. 3 ст. 175, ч. 3, 5 ст. 177 ЦПК України з урахуванням зауважень, наведених у мотивувальній частині цієї ухвали.
3.Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернена позивачу.
Ухвала не підлягає апеляційному оскарженню окремо від рішення суду та набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.С. Гасанбеков
Суд | Новомиколаївський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2021 |
Оприлюднено | 23.10.2021 |
Номер документу | 100505635 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомиколаївський районний суд Запорізької області
Гасанбеков С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні