Ухвала
від 22.10.2021 по справі 910/15137/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

22.10.2021Справа № 910/15137/21

За позовомКомпанії Мерк Кенада Інк. (Merck Canada Inc.) до 1. Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) 2. Міністерства охорони здоров`я України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача 2Державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України прозахист порушеного права інтелектуальної власності Суддя Босий В.П.

Представники сторін:

не викликалися

ВСТАНОВИВ:

Компанія Мерк Кенада Інк. (Merck Canada Inc.) звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) та Міністерства охорони здоров`я України, в якому просить суд:

- зобов`язати Компанію Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) припинити порушення прав Компанії Мерк Кенада Інк. на винахід за патентом України №62935;

- заборонити Компанії Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) використовувати винахід (сполука еторикоксиб) за патентом України №62935 у лікарському засобі Арторія , що містить сполуку еторикоксиб;

- зобов`язати Міністерство охорони здоров`я України відмовити в державній реєстрації лікарського засобу Арторія , у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, по 60 мг або 90 мг або 120 мг; по 7 таблеток у блістері, по 1 або по 4 блістери у картонній упаковці.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.09.2021 відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 23.03.2022, залучено до участі у справі Державне підприємство Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору, на стороні відповідача 2, вирішено повідомити Компанію Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед (Mistral Capital Management Limited) про розгляд справи через Центральний Орган запитуваної Держави, зупинено провадження у справі до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

19.10.2021 представником Компанії Органон Канада Інк. подано до суду клопотання про процесуальне правонаступництво, в якому заявник просить суд здійснити заміну первісного позивача на його процесуального правонаступника.

Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.

В той же час, частиною 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Згідно з ч. 1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 15 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

З урахуванням викладеного, враховуючи зазначені принципи господарського судочинства, а також строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне поновити провадження у даній справі для розгляду заяви про процесуальне правонаступництво.

Так, позовні вимоги у даній справі обґрунтовані наявністю підстав вважати, що діючою речовиною лікарського засобу Арторія , у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою, заявку на реєстрацію якого подано Компанію Містрал Кепітал Менеджмент Лімітед , є сполука еторикоксиб, тотожна з композицією, яка захищена патентом України №62935.

Відповідно до приписів ст. 28 Закону України Про охорону прав на винаходи і корисні моделі права, що випливають з патенту, діють від дати публікації відомостей про його видачу. Права, що випливають з патенту (деклараційного патенту) на секретний винахід чи з деклараційного патенту на секретну корисну модель, діють від дати внесення інформації про нього до відповідного Реєстру.

При цьому, патент надає його власнику виключне право використовувати винахід (корисну модель) за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів.

Використанням винаходу (корисної моделі) визнається:

виготовлення продукту із застосуванням запатентованого винаходу (корисної моделі), застосування такого продукту, пропонування для продажу, в тому числі через Інтернет, продаж, імпорт (ввезення) та інше введення його в цивільний оборот або зберігання такого продукту в зазначених цілях;

Продукт визнається виготовленим із застосуванням запатентованого винаходу (корисної моделі), якщо при цьому використано кожну ознаку, включену до незалежного пункту формули винаходу (корисної моделі), або ознаку, еквівалентну їй.

Як вбачається з доводів заявника, відповідно до рішення Укрпатенту (НОІВ) від 15.09.2021 №4769 права інтелектуальної власності позивача на патент України №62935 на винахід ЗАМІЩЕНІ ПІРИДИНИ, ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПОЗИЦІЯ НА ЇХ ОСНОВІ ТА СПОСІБ ЛІКУВАННЯ ОПОСЕРЕДКОВАНИХ ЦИКЛООКСИГЕНАЗОЮ ЗАХВОРЮВАНЬ передані Компанії Органон Канада Інк. .

Судом встановлено, що станом на момент звернення до суду із даним клопотанням, власником прав на патент України №62935 є Компанія Органон Канада Інк. , що підтверджується інформацією з Державного реєстру патентів України на винаходи.

Відповідно до статті 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.

Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви Компанії Органон Канада Інк. та заміни позивача у справі з Компанії Мерк Кенада Інк. на його правонаступника Компанію Органон Канада Інк. .

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 52, 228, 230, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Поновити провадження у справі №910/15137/21.

2. Заяву Компанії Органон Канада Інк. про заміну правонаступником задовольнити.

3. Замінити позивача у справі №910/15137/21 з Компанії Мерк Кенада Інк. на його правонаступника Компанію Органон Канада Інк. (16750 Trans-Canada Highway, Kirkland, Quebec, H9H 4M7, Canada (CA).

4. Зупинити провадження у справі №910/15137/21 до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена.

Суддя В.П. Босий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.10.2021
Оприлюднено25.10.2021
Номер документу100522760
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/15137/21

Ухвала від 20.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 13.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 06.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 08.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 11.01.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 03.12.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 22.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 22.09.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні