ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
23 жовтня 2021 року Справа № 915/1510/21
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Мавродієвої М.В.,
розглянувши матеріали
за позовом : Фермерського господарства Олексієнко Сергій Миколайович
(55311, Миколаївська обл., Арбузинський р-н, с.Полянка, вул.Сергія Лазо, буд.24;
ідент.код 20884745; адреса представника - адвоката Петренко О.В.:
55401, Миколаївська обл., с-ще Братське, вул.Комарова, буд.18;
ел.адреса: 19petrenko75@ukr.net ),
до відповідача-1: Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області
(54034, м.Миколаїв, просп.Миру, буд.34; ідент.код 39825404;
ел.адреса: mykolaiv@land.gov.ua ) ,
відповідача-2: Арбузинська селищна рада
(55300, Миколаївська обл., Арбузинський р-н, смт.Арбузинка, пл.Центральна,
буд.18; ідент.код 04376653; ел.адреса: selsovetarb@ukr.net ),
про : визнання недійсним та скасування наказу Головного управління Держгеокадастру в області та скасування реєстрації права власності на земельну ділянку,-
в с т а н о в и в:
18.10.2021 за вх.№15431/21 Фермерського господарства Олексієнко Сергій Миколайович звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою б/н від 30.09.2021 до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області та Арбузинської селищної ради, в якій просить суд:
1) визнати недійсним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області від 20.12.2018 за №9123/0/14-18-СГ про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність в частині передачі земельної ділянки площею 32,0 га, кадастровий номер 4820355100:10:000:0084 із застосуванням всіх вимог законодавства, які випливають із недійсності;
2) скасувати реєстрацію права власності, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1787127948203, номер запису про право власності: 30716072 від 13.03.2019
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Частиною 3 ст.162 ГПК України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява, зокрема, повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) , а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (пункт 2);
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (пункт 8);
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (пункт 9) .
Однак позовна заява не відповідає вимогам ст.162 ГПК України, оскільки позивачем в позові невірно зазначено найменування та ідентифікаційний код відповідача-2 - Арбузинської селищної ради; не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; та не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Крім того, у відповідності до ч.ч.2, 5 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу . Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення .
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог п.5.26 Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163:2020 , затвердженого наказом Державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 01.07.2020 за №144. Відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії .
Також, згідно з приписами п.1) ч.1 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів .
Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення .
Однак, позивачем до позовної заяви додано не всі засвідчені копії письмових доказів, а саме, копії описів вкладення у листи, які адресовані відповідачам, та копії фіскальних чеків, на підтвердження відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
До того ж, судом встановлено, що вказані копії документів надані в нечитабельному вигляді, оскільки з їх змісту неможливо встановити дату направлення таких листів поштовим відправленням (дата поштового штемпелю).
Крім того, в нечитабельному вигляді позивачем надано копію додатку до оскаржуваного наказу Головного управління Держгеокадастру в області з переліком земельних ділянок.
Тобто, позивачу слід надати суду оригінали або в читабельному вигляді належним чином завірені копії вказаних документів.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивачем при поданні позову не дотримано вимог ст.ст.162, 164, 172 ГПК України, що відповідно до вимог ч.1 ст.174 ГПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.174, 234, 235 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фермерського господарства Олексієнко Сергій Миколайович б/н від 30.09.2021 (вх.№15431/21 від 18.10.2021) - залишити без руху.
2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки не пізніше 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
4. Направити на адресу позивача та його представника акт відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області б/н від 18.10.2021 на 1-му аркуші.
5. Копію ухвали направити позивачу та його представнику.
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В.Мавродієва
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2021 |
Оприлюднено | 25.10.2021 |
Номер документу | 100522971 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Мавродієва М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні