ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
23 жовтня 2021 року, м. Херсон, справа № 923/1376/21
Господарський суд Херсонської області у складі судді Соловйова К.В. , розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Керівника Каховської окружної прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі:
позивача-1: Південного офісу Держудитслужби, м. Одеса,
позивача-2: Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, м. Херсон,
позивача-3: Чаплинського професійного аграрного ліцею, смт. Чаплинка Херсонська область,
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП", м. Ужгород Закарпатської області,
про стягнення 172469,31грн
у с т а н о в и в:
Щодо поданого позову
До суду 21.10.2021 надійшла позовна заява Керівника Каховської окружної прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Південного офісу Держудитслужби (позивач-1), Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації (позивач-2), Чаплинського професійного аграрного ліцею (позивач-3) з спрямованими до Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП" вимогами про стягнення 172469,31грн., що безпідставно сплачені на користь цього товариства Чаплинським професійним аграрним ліцеєм при виконанні договору №19-074 від 03.01.2019 на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів (для забезпечення потреб промислових споживачів та інших суб`єктів господарювання).
Безпосередньо позовна заява та додані до неї документи відповідають положенням ст.ст.162- 164,172 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), вона подана з додержанням встановлених ст.ст.20, 29 цього ж Кодексу правил юрисдикції суду, у зв`язку з чим наявні підстави для відкриття провадження у справі.
Щодо подання даного позову прокурором
Відповідно до ч.4 ст.53 ГПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній заяві обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, що передбачені ст.174 ГПК України.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Відповідно ж до ч.4 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов`язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це відповідного суб`єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена суб`єктом владних повноважень.
За текстом позовної заяви наявність підстав для здійснення прокурором представництва в суді та, відповідно, захисту законних інтересів держави за заявленим позовом, пов`язується з нездійсненням позивачем-1 (як компетентним контролюючим органом) та позивачем-2 (як головним розпорядником бюджетних коштів, що виділяються на заклади освіти Херсонської області), які є уповноваженими державними органами в сфері контролю за належним витрачанням бюджетних коштів, та безпосередньо, позивачем-3, закладом освіти, що є стороною договору №19-074 від 03.01.2019 на постачання природного газу для потреб непобутових споживачів (для забезпечення потреб промислових споживачів та інших суб`єктів господарювання), як розпорядника (найнижчого рівня) бюджетних коштів, протягом тривалого часу належних заходів (їхньою бездіяльністю) щодо усунення порушень законодавства, а саме, Закону України "Про публічні закупівлі" та Господарського кодексу України, які мали місце при укладенні спірного договору та створили умови для неефективного та неекономного використання бюджетних коштів. Таке обґрунтування здійснення прокурором представництва в суді та, відповідно, захисту законних інтересів держави у справі, узгоджується з вимогами ст.53 ГПК України та ст.23 Закону України "Про прокуратуру".
Щодо порядку провадження
Відповідно до ч.1 ст.12 ГПК України справи позовного провадження розглядаються господарськими судами у порядку загального або спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч.1 ст.247 ГПК України у спрощеному провадженні розглядаються малозначні справи. Такими малозначними справами, з урахуванням приписів ч.5 та ч.7 ст.12 ГПК України, є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за станом на 01 січня календарного року, в якому подано відповідну заяву. Тобто, на даний час 227 000грн.
Оскільки ціна позову є меншою ніж сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то у відповідності до ч.1 ст.247 та ч.7 ст.250 ГПК України справа підлягає розгляду, виключно , в порядку спрощеного провадження, та без повідомлення учасників справи, як-то передбачено ч.5 ст.252 ГПК України, а саме, "суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше".
Керуючись ст.ст.53, 176, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України суд, -
п о с т а н о в и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи.
3. Встановити відповідачу строк для подачі до суду відзиву на позов - не пізніше 16.11.2021.
4. Роз`яснити відповідачу, що у відповідності до вимог ч.5 ст.165 Господарського процесуального кодексу України, копія відзиву, з додатками до нього, повинна бути надіслана позивачу одночасно з надсиланням відзиву до суду.
5. Встановити прокурору та позивачам строк для подачі відповіді на відзив - не пізніше 30.11.2021.
6. Встановити відповідачу строк подання суду заперечень на відповідь на відзив - протягом семи днів, з дня отримання відповіді на відзив.
7. Повідомити учасників судового процесу про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису згідно з Законом України "Про електронний цифровий підпис".
8. Направити копію даної ухвали учасникам судового процесу до відома.
9. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвала набрала законної сили 23.10.2021 та оскарженню не підлягає.
Суддя К.В. Соловйов
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2021 |
Оприлюднено | 25.10.2021 |
Номер документу | 100523158 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Соловйов К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні