Ухвала
від 12.10.2021 по справі 296/8750/21
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/8750/21

1-кс/296/3166/21

УХВАЛА

Іменем України

12 жовтня 2021 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчої ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання слідчого групи слідчих у кримінальному провадженні старшого слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене першим заступником керівника Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020060000000275 від 17.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідча звернулася до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060000000275 до шести місяців, тобто до 16 грудня 2021 року.

В обґрунтування клопотання зазначає, що нехтуючи передбаченим законом порядком в`їзду іноземних громадян на територію України, у ОСОБА_4 , у невстановлений слідством день, час та місці виник злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному перенаправленню осіб через державний кордон України наданням засобів, що полягало у видачі іноземному громадянам, запрошення на роботу до Парадізбуд Інвест Плюс ЄРДПОУ 42739174.

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_4 попередньо зареєстрував на себе на території м. Житомира ТОВ ПАРАДІЗБУДІНВЕСТ ПЛЮС, ЄРДПОУ 42739174 зареєстровано 25.04.2019, реквізити якого у подальшому використовував з метою оформлення запрошень громадян Ісламської Республіки Іран на територію України, нібито для працевлаштування на вищевказаному підприємстві, яке в свою чергу, використовувались іноземними громадянами для оформлення віз типу С або Д, при цьому за надання послуг у сприянні іноземним громадянам у безперешкодному перетині кордону та подальшої їх легалізації на території України ОСОБА_4 отримував від них грошові кошти.

А також здійснював підготовку відповідного пакету документів, з метою уникнення проблем при перетині іноземцями державного кордону, подальшого перебування на території України, бронювання кімнат в готелі Рейкарц, тим самим сприяв вищевказаним особам усуненням перешкод при перетині державного кордону України.

Так, у серпні 2019 року до ОСОБА_4 , за порадою знайомих, звернувся громадянин Ісламської Республіки Іран ОСОБА_7 , щоб ОСОБА_4 посприяв йому у виїзді в Україну разом із своєю дружиною, на що останній погодився та, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, вбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, за грошову винагороду в сумі 11 000 доларів США пообіцяв підготувати пакет документів, що надають право останнім незаконно перетнути державний кордон, а саме нібито працевлаштувати на ТОВ ПАРАДІЗБУДІНВЕСТ ПЛЮС, що є підставою для оформлення візи для виїзду до України, однак працевлаштування на товаристві не обумовлювалось, так як будь-яку діяльність воно не здійснює, а зареєстроване лише з метою отримання віз для іноземних громадян та посвідки на тимчасове проживання в Україні.

В подальшому ОСОБА_4 , в серпні 2019 року виготовив запрошення від імені ОСОБА_8 на одну тимчасову поїздку до України громадянина Ісламської Республіки Іран ОСОБА_7 терміном на 14 днів, яку у достовірно невстановлений час та спосіб передав останньому, тим самим запевнивши його щодо подальшого сприяння у перетині державного кордону України.

На підставі зазначеного запрошення від імені ОСОБА_8 . Расул Хамісі заде Мансур звернувся до посольства України в Ісламській Республіці Іран, з метою отримання візи типу С. На підставі вказаного запрошення та документів передбачених законодавством України та міжнародними договорами Расул Хамісі заде Мансур отримав візу типу С на тимчасову поїздку до України. В подальшому, з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що розташований неподалік міста Тегеран Расул Хамісі заде Мансур на літаку прибув до України, а саме міжнародного аеропорту Бориспіль та таким чином 16 серпня 2019 року останній перетнув у повітряному просторі державний кордон України, за сприянням ОСОБА_4 . По прибуттю до України Расул Хамісі заде Мансур на маршрутному автобусі приїхав до м. Житомира, та за сприяння ОСОБА_4 приїхав до тимчасового місця проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 .

Однак, в подальшому ОСОБА_4 з метою незаконного збагачення, вказав ОСОБА_7 щодо необхідності сплати йому 62 000 гривень, для оформлення всіх необхідних документів для законного перебування на території України, на що ОСОБА_9 заде Мансур погодився.

Так, 24.07.2020 під час проведення працівниками правоохоронних органів негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту, ОСОБА_4 усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, за незаконну винагороду у сумі 6 000 гривень, виготовив запрошення в Україну як для іноземного партнера та видачі бізнес візи типу «D» Расул Хамісі заде Мансур для багаторазового в`їзду в період з 23 липня 2020 по 23 липня 2021 року, з метою фіктивного працевлаштування на ТОВ ПАРАДІЗБУДІНВЕСТ ПЛЮС, тим самим на підставі вказаного документу, сприяв, шляхом усунення перешкод та керівництва діями останнього у подальшому незаконному перетині державного кордону України та встановленому порядку перетинанні державного кордону, та яке цього ж дня, під час слідчої дії, було вилучено працівниками правоохоронних органів.

В подальшому, 21.10.2020 під час проведення працівниками правоохоронних органів негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту ОСОБА_4 , продовжуючи незаконні дії, щодо усунення перешкод у перетині державного кодону Расул Хамісі заде Мансур, отримав від останнього 56 000 гривень, з метою оформлення фіктивних документів для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні останнього. Цього ж дня працівниками правоохоронних органів було виявлено та вилучено у ОСОБА_4 вищевказані грошові кошти.

16.06.2021 слідчим, за погодженням прокурора у кримінальному провадженні відповідно до ст.ст. 42, 276, 277, 278 КПК України, ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 16 жовтня 2021 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки для забезпечення повного та всебічного з`ясування обставин кримінального правопорушення необхідно: витребувати та долучити до матеріалів кримінального провадження висновок судової почеркознавчої експертизи, проведення якої триває; витребувати та долучити до матеріалів кримінального провадження висновок комплексної судової почеркознавчої та технічної експертизи документів, проведення якої триває; витребувати та долучити до матеріалів кримінального провадження висновки судових експертиз звуко- та відеозапису, проведення яких триває; розсекретити матеріали досудового розслідування; витребувати та долучити до матеріалів кримінального провадження довідку з УОТЗ ГУНП в Житомирській області про проведення аналізу інформації, вилученої в оператора мобільного зв`язку щодо з`єднань фігурантів кримінального провадження, виконання якої триває; за результатом проведених слідчих (розшукових) дій та отриманих відомостей, в тому числі висновків зазначених вище експертиз, за наявності достатніх підстав повідомити іншим фігурантам провадження підозру у вчиненні кримінального правопорушення. При наявності підстав за погодженням з прокурором скласти письмові повідомлення про підозру (ст.ст.277, 278, КПК) в кінцевій редакції, які вручити останнім; виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, необхідність яких може виникнути в ході проведення досудового розслідування.

Слідча в судовому засіданні клопотання підтримала та просила задовольнити з викладених у ньому підстав.

Захисник та підозрюваний в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення даного клопотання, за умови доведеності обставин не завершення розпочатих слідчих дій .

Дослідивши надані матеріали, заслухавши думку сторін кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згідно частини третьої статті 219 КПК України з дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчено: 1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу; 2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім; 3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу; 4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Відповідно до ч.4 ст.219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому, загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Так, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Приписами ст. 295-1 КПК України визначено, що у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

На підставі викладеного, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим, стороною обвинувачення доведено обставини передбачені ч.4 та ч.5 ст.295-1 КПК України, та те, що для виконання зазначених слідчих та процесуальних дій і об`єктивного дослідження усіх обставин даного кримінального провадження, що має важливе значення для подальшого судового розгляду, необхідний додатковий строк, а тому строк досудового розслідування, що закінчується 16.10.2021р. необхідно продовжити до шести місяців.

Керуючись ст.ст. 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060000000275 від 17.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, до шести місяців, тобто до 16.12.2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення12.10.2021
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу100524103
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —296/8750/21

Ухвала від 12.10.2021

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 12.10.2021

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні