Судовий наказ
від 26.10.2021 по справі 618/782/21
ДВОРІЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 618/782/21

Провадження № 2-н/618/172/21

СУДОВИЙ НАКАЗ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2021 року смт Дворічна

Дворічанський районний суд Харківської області у складі головуючого - судді Буніна Є.О., розглянув заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з Відділу культури Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області в особі ліквідаційної комісії, нарахованої, але не виплаченої заробітної плати у розмірі 26559, 87 гривень, встановив наступне.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Відповідно до ст. 43 Конституції України, право на своєчасне отримання винагороди за працю захищається законом.

Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України Про оплату праці , працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Згідно з ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

За таких обставин, суддя вважає, що заявлені вимоги ОСОБА_1 про стягнення з Відділу культури Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області нарахованої, але не виплаченої заробітної плати підлягають задоволенню.

Судовий збір відповідно до п. 6 ст. 141 ЦПК України, підлягає стягненню з боржника на користь держави.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання наказу в частині стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати за один місяць.

Під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Відповідно до ст. 167 ЦПК України розгляд заяви про видачу судового наказу проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу. Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований у порядку, передбаченому цим Розділом ІІ Наказове провадження ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 161, 167-168 ЦПК України,

НАКАЗУЮ:

1. Стягнути з Відділу культури Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області в особі ліквідаційної комісії,юридична адреса: вул. Нагірна, буд. 8, смт Дворічна Куп`янського (колишнього Дворічанського) району Харківської області, код ЄДРПОУ 02230655, на користь ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 нараховану, але не виплачену заробітну плату в розмірі 26559 (двадцять шість тисяч п`ятсот п`ятдесят дев`ять) гривень 87 (вісімдесят сім) копійок.

2 Стягнути з Відділу культури Дворічанської районної державної адміністрації Харківської області в особі ліквідаційної комісії, юридична адреса: 62702, Харківська область, Куп`янський (колишній Дворічанський) район, смт Дворічна, вул. Нагірна, буд. 8, код ЄДРПОУ 02230655, на користь держави 227,00 (двісті двадцять сім) гривень судового збору.

3. Судовий наказ в частині стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати за один місяць підлягає негайному виконанню.

4. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

Суддя Є.О. Бунін

Відповідно до ч. 1 ст. 170 ЦПК України, боржник має право протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву до Дворічанського районного суду Харківської області про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі та повинна відповідати вимогам, встановленим частинами 3-5 ст. 170 ЦПК України.

У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Судовий наказ набрав чинності



20___року

Строк пред`явлення до виконання до



20____року

Суддя Є.О. Бунін

Відмітки про виконання судового наказу

Дата надходження судового наказу на виконаняПовне найменування установи, підприємства, організації, в якому знаходився судовий наказ на виконанніЗагальна сума, відрахована за судовим наказомДата повернення судового наказу до відділу державної виконавчої служби чи стягувачевіПідстава повернення судового наказуПідпис керівника установи, підприємства, організації(з прикладанням печатки)

Інші відмітки


Дата ухвалення рішення26.10.2021
Оприлюднено26.10.2021
Номер документу100568900
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —618/782/21

Судовий наказ від 26.10.2021

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Бунін Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні