ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"25" травня 2010 р.
Справа № 12/402-А
за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Дунаївці
до Макарівської сільської Ради с.Макарівка Іванківського району Київської області
про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії
Суддя Шпак В.О.
Секретар судового засідання Паюк М.А.
Представники сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
Суть спору:
Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 26.03.2008р. по справі №12/402-А позов Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Дунаївці до Макарівської сільської Ради с.Макарівка Іванківського району Київської області про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії залишено без розгляду.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2008р. апеляційну скаргу на позивача на ухвалу господарського суду Хмельницької області від 26.03.2008р. у справі №12/402-А залишено без розгляду.
Ухвалою Вищого адміністративного суду від 02.02.2010р. ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2008р. скасовано, справу направлено до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.03.2010р. ухвалу господарського суду Хмельницької області від 26.03.2008р. про залишення позовної заяви без розгляду у справі №12/402-А скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Розгляд справи неодноразово відкладався через неявку повноважних представників сторін.
Стаття 18 КАС України визначає предметну підсудність адміністративних справ, згідно з вимогами якої місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам. Зі змісту ч. 2 даної статті вбачається, що даний спір не підсудний окружному адміністративному суду.
За п. 6 розділу VІІ „Прикінцеві і перехідні положення” КАС України адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Оскільки, предметом спору у даній справі є визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії, дана адміністративна справа не підсудна окружному адміністративному суду, тому вона і не підсудна господарському суду.
Згідно з ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Як вбачається з копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, місцем проживання фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 визначено: 03186, АДРЕСА_1.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу № 12/402-А на розгляд Голосіївському районному суду міста Києва (03127, м. Київ, вул. Потєхіна, 14-А).
Керуючись пунктами 6, 7 Розділу VII „ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ”, ст.ст.18, 19, 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу № 12/402-А на розгляд Голосіївському районному суду міста Києва.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 5 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України ухвала, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2010 |
Оприлюднено | 18.10.2010 |
Номер документу | 10058213 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Шпак В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні