Ухвала
від 12.10.2021 по справі 296/8770/21
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/8770/21

1-кс/296/3173/21

УХВАЛА

Іменем України

12 жовтня 2021 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

слідчої ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання слідчого групи слідчих у кримінальному провадженні старшого слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання та обов`язків, покладених судом на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060000000275 від 17.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідча звернулася до Корольовського районного суду м. Житомира з клопотанням про продовження строку запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України у кримінальному провадженні №12020060000000275, внесеному до Єдиного реєстру досудових 17 червня 2020 року.

В обґрунтування клопотання слідча посилається на те, що слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060000000275 від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Матеріалами досудового розслідування встановлено, що нехтуючи передбаченим законом порядком в`їзду іноземних громадян на територію України, у ОСОБА_5 , у невстановлений слідством день, час та місці виник злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному перенаправленню осіб через державний кордон України наданням засобів, що полягало у видачі іноземному громадянам, запрошення на роботу до Парадізбуд Інвест Плюс ЄРДПОУ 42739174.

Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_5 попередньо зареєстрував на себе на території м. Житомира ТОВ ПАРАДІЗБУДІНВЕСТ ПЛЮС, ЄРДПОУ 42739174 зареєстровано 25.04.2019, реквізити якого у подальшому використовував з метою оформлення запрошень громадян Ісламської Республіки Іран на територію України, нібито для працевлаштування на вищевказаному підприємстві, яке в свою чергу, використовувались іноземними громадянами для оформлення віз типу С або Д, при цьому за надання послуг у сприянні іноземним громадянам у безперешкодному перетині кордону та подальшої їх легалізації на території України ОСОБА_5 отримував від них грошові кошти.

А також здійснював підготовку відповідного пакету документів, з метою уникнення проблем при перетині іноземцями державного кордону, подальшого перебування на території України, бронювання кімнат в готелі Рейкарц, тим самим сприяв вищевказаним особам усуненням перешкод при перетині державного кордону України.

Так, у серпні 2019 року до ОСОБА_5 , за порадою знайомих, звернувся громадянин Ісламської Республіки Іран ОСОБА_7 , щоб ОСОБА_5 посприяв йому у виїзді в Україну разом із своєю дружиною, на що останній погодився та, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, вбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, за грошову винагороду в сумі 11 000 доларів США пообіцяв підготувати пакет документів, що надають право останнім незаконно перетнути державний кордон, а саме нібито працевлаштувати на ТОВ ПАРАДІЗБУДІНВЕСТ ПЛЮС, що є підставою для оформлення візи для виїзду до України, однак працевлаштування на товаристві не обумовлювалось, так як будь-яку діяльність воно не здійснює, а зареєстроване лише з метою отримання віз для іноземних громадян та посвідки на тимчасове проживання в Україні.

В подальшому ОСОБА_5 , в серпні 2019 року виготовив запрошення від імені ОСОБА_8 на одну тимчасову поїздку до України громадянина Ісламської Республіки Іран ОСОБА_7 терміном на 14 днів, яку у достовірно невстановлений час та спосіб передав останньому, тим самим запевнивши його щодо подальшого сприяння у перетині державного кордону України.

На підставі зазначеного запрошення від імені ОСОБА_8 . Расул Хамісі заде Мансур звернувся до посольства України в Ісламській Республіці Іран, з метою отримання візи типу С. На підставі вказаного запрошення та документів передбачених законодавством України та міжнародними договорами Расул Хамісі заде Мансур отримав візу типу С на тимчасову поїздку до України. В подальшому, з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що розташований неподалік міста Тегеран Расул Хамісі заде Мансур на літаку прибув до України, а саме міжнародного аеропорту Бориспіль та таким чином 16 серпня 2019 року останній перетнув у повітряному просторі державний кордон України, за сприянням ОСОБА_5 . По прибуттю до України Расул Хамісі заде Мансур на маршрутному автобусі приїхав до м. Житомира, та за сприяння ОСОБА_5

приїхав до тимчасового місця проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 .

Однак, в подальшому ОСОБА_5 з метою незаконного збагачення, вказав ОСОБА_7 щодо необхідності сплати йому 62 000 гривень, для оформлення всіх необхідних документів для законного перебування на території України, на що ОСОБА_9 заде Мансур погодився.

Так, 24.07.2020 під час проведення працівниками правоохоронних органів негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту, ОСОБА_5 усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, за незаконну винагороду у сумі 6 000 гривень, виготовив запрошення в Україну як для іноземного партнера та видачі бізнес візи типу «D» Расул Хамісі заде Мансур для багаторазового в`їзду в період з 23 липня 2020 по 23 липня 2021 року, з метою фіктивного працевлаштування на ТОВ ПАРАДІЗБУДІНВЕСТ ПЛЮС, тим самим на підставі вказаного документу, сприяв, шляхом усунення перешкод та керівництва діями останнього у подальшому незаконному перетині державного кордону України та встановленому порядку перетинанні державного кордону, та яке цього ж дня, під час слідчої дії, було вилучено працівниками правоохоронних органів.

В подальшому, 21.10.2020 під час проведення працівниками правоохоронних органів негласної слідчої (розшукової) дії - контролю за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту ОСОБА_5 , продовжуючи незаконні дії, щодо усунення перешкод у перетині державного кодону Расул Хамісі заде Мансур, отримав від останнього 56 000 гривень, з метою оформлення фіктивних документів для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні останнього. Цього ж дня працівниками правоохоронних органів було виявлено та вилучено у ОСОБА_5 вищевказані грошові кошти.

16.06.2021 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у сприянні в незаконному переправленню осіб через Державний кордон України наданням засобів, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Слідча зазначає, що враховуючи існуючі ризики та можливості ОСОБА_5 , його зв`язки в кримінальному середовищі, останній, без обрання йому вказаного запобіжного заходу не буде виконувати покладені на нього процесуальні обов`язки та матиме можливість перешкоджати швидкому, повному та неупередженому проведенню досудового розслідування в кримінальному провадженні у розумні строки.

У судовому засіданні слідча та прокурор підтримали клопотання та просили задовольнити з підстав зазначених у ньому. Вказали на продовження строку досудового розслідування, на необхідність проведення ряду слідчих дій та на неможливість завершення слідства до закінчення строку дії запобіжного заходу.

Підозрюваний та захисник не заперечили щодо продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, однак заперечили щодо покладання на підозрюваного обов`язку не відлучатися за межі м.Житомира. Вказали, що раніше такого обов`язку не було, а зважаючи на необхідність утримувати сім`ю, підозрюваний має виїздити за межі м.Житомира. підозрюваний не має наміру ухилятися від досудового розслідування або перешкоджати йому, раніше не порушував запобіжного заходу, паспорти здані слідчому.

На такі доводи сторони захисту прокурор та слідча повідомили, що дійсно не зафіксовано порушення підозрюваним запобіжного заходу, документи для виїзду з України здано, однак підозрюваний має повійне громадянство, а тому може отримати документи в посольстві Ісламської Республіки Іран. Крім того, підозрюваний офіційно не записаний батьком дитини.

Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060000000275 від 17.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України

16.06.2021 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

13.08.2021 ухвалою слідчого судді Корольовського районного суду м.Житомира підозрюваному ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, встановлено строк дії обов`язків до 15.10.2021 року.

Ухвалою слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира від 12.10.2021 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020060000000275 від 17.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, до шести місяців, тобто до 16 грудня 2021 року включно.

Відповідно до ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1)наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2)наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3)недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

При цьому, на стадії досудового розслідування кримінального провадження слідчий суддя вважає, що він не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування відносно неї запобіжного заходу.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, з огляду на встановлені у судовому засіданні обставини, враховуючи доводи, викладені учасниками процесу, слідчий суддя вважає, що обставини, викладені у ч.1 ст. 194 КПК України, на даний час доведені, існують достатні підстав вважати, що існують вказані у клопотанні ризики передбачені ч. 1 ст.177 КПК України.

За ч.1 ст.177 цього Кодексу метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.

Відповідно до положень ст.179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею обов`язки, передбачені ст.194 цього Кодексу.

Згідно ч.7 ст.194 КПК України обов`язки, передбачені частиною п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

З огляду на наведене, вирішуючи питання про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , слідчим суддею встановлено, що підстави для покладення на підозрюваного ОСОБА_5 обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, продовжують існувати, та враховуючи, що ОСОБА_5 з моменту застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання покладені на нього процесуальні обов`язки не порушував, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для продовження строку дії обов`язків до 13.12.2021 року.

Разом з тим, вбачається, що попередня ухвала слідчого судді не містила обов`язку не відлучатися з місця проживання.

Продовжуючи строк запобіжного заходу та покладених на підозрюваного обов`язків прокурор не довів наявність обставин, які вказують на порушення раніше вказаного обов`язку або на появу нових обставин для покладення нового обов`язку.

Однак, зважаючи на доводи прокурора, слідчий суддя вважає за необхідне покласти обов`язок не відвідувати посольство, консульства (дипломатичні установи) Ісламської Республіки Іран, аеропорти на території України, а також пункти перетину державного кордону України.

Керуючись ст.ст.177, 178, 179, 194, 369-372, 585 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також покладених на нього обов`язків, а саме:

- прибувати на виклик до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду;

- не відвідувати посольство, консульства (дипломатичні установи) Ісламської Республіки Іран, аеропорти на території України, а також пункти перетину державного кордону України;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місяця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в`їзд в Україну;

- утриматися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками у даному кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали та обов`язків визначити до 13.12.2021 року включно.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого групи слідчих у кримінальному провадженні старшого слідчого СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 .

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення12.10.2021
Оприлюднено02.02.2023
Номер документу100586370
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання

Судовий реєстр по справі —296/8770/21

Ухвала від 12.10.2021

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 12.10.2021

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні