Ухвала
від 21.10.2021 по справі 2604/18435/12
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:2604/18435/12

Провадження №: 6/755/1275/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" жовтня 2021 р. м. Київ

Дніпровський районний суд м. Києва в складі Головуючого судді САВЛУК Т.В., при секретарі Бурячек О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва цивільну справу за заявою Акціонерного товариства Альфа-Банк , заінтересовані особи: Акціонерне товариство Укрсоцбанк , Товариство з обмеженою відповідальністю Дружба плюс , Широківський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про заміну сторони виконавчого провадження,-

в с т а н о в и в:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла заява Акціонерного товариства Альфа-Банк , заінтересовані особи: Акціонерне товариство Укрсоцбанк , Товариство з обмеженою відповідальністю Дружба плюс , Широківський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до поданої заяви, Акціонерне товариство Альфа-Банк просило суд: замінити стягувача Публічне акціонерне товариство Укрсоцбанк у виконавчому листі № 2604/18435/12, виданого Дніпровським районним судом м. Києва від 21 вересня 2012 року про стягнення грошових коштів за кредитним договором, з ПАТ Укрсоцбанк на АТ Альфа-Банк у звязку з переходом до АТ Альфа-Банк прав Кредитора за Кредитним договором укладеним між ПАТ Укрсоцбанк та ТОВ Дружба плюс .

Сторони в судове засідання не з`явилися, про день час та місце розгляду справи повідомленні належним чином.

Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. (п. 2 ч.3 ст.442 Цивільного процесуального кодексу України.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, перевіривши наведені Акціонерне товариство Альфа-Банк доводи щодо підстав заміни сторони виконавчого провадження, суд приходить до наступного.

Відповідно до положень ч.1, 2 ст.442 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Судом встановлено, що 21 вересня 2012 року Дніпровським районним судом м. Києва постановлено ухвалу, якою заяву Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк до ТОВ АС Трейдінг ЛТД , ТОВ Дружба плюс , ОСОБА_1 про стягнення як із солідарних боржників заборгованості за договором про надання не відновлювальної кредитної лінії - задовольнити.

Видано виконавчий лист на виконання рішення постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 06 вересня 2010 року про стягнення як із солідарних боржників заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю АС Трейдінг ЛТД (ідентифікаційний код 21933049, зареєстроване: 50007, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Технічна, буд. 39, свідоцтво про державну реєстрацію серії АОО № 424471 від 05.06.1995 року, № запису 12271200000002488), Товариства з обмеженою відповідальністю Дружба Плюс (ідентифікаційний код 30871269, зареєстроване: 53762, Дніпропетровська обл., Широківський район, с. Новокурське, вул. Садова, буд.14, свідоцтво про державну реєстрацію серії АОО № 427113 від 20.03.2000 року, № запису 12201200000000111), ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_2 виданий Саксаганським РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровський області 27.11.1997 року) на користь Публічного Акціонерного Товариства Укрсоцбанк (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 00039019, м. Київ, вул.. Ковпака, 29) заборгованості за договором про надання не відновлювальної кредитної лінії на загальну суму 1693948,67 (один мільйон шістсот дев`яносто три тисячі триста сорок вісім грн) 67 коп. та витрати по оплаті третейського збору у розмірі 17 333 (сімнадцять тисяч триста тридцять три грн) 49 коп.

Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як убачається з матеріалів справи, 26 квітня 2018 року Загальними зборами акціонерів було прийнято рішення про зміну типу акціонерного товариства з публічного на приватне та про зміну найменування (назви) Банку з Публічне акціонерне товариство Укрсоцбанк на Акціонерне товариство Укрсоцбанк . АТ Укрсоцбанк є правонаступником всіх прав та обов`язків Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк .

Ці зміни пов`язані з набуттям чинності Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів , яким внесено зміни до Закону України Про банки і банківську діяльність та Про акціонерні товариства в частини можливості банків в Україні створюються у форматі акціонерних товариств і вимоги до публічних і приватних акціонерних товариств.

Акціонерне товариство Укрсоцбанк є правонаступником всіх прав та обов`язків Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк .

10 вересня 2019 року Загальними борами акціонерів АТ Альфа-Банк та єдиним акціонером АТ Укрсоцбанк затверджено рішення № 3/2019 про реорганізацію АТ Укрсоцбанк шляхом приєднання до АТ Альфа-Банк .

Згідно Рішення № 5/2019 єдиного акціонера АТ Укрсоцбанк затверджено передавальний акт та визначено, що правонаступництво всього майна, прав та обов`язків АТ Укрсоцбанк , які зазначені в Передавальному акті, виникає у АТ Альфа-Банк з дати, визначеної у передавальному акті, а саме з 15.10.2019 року

Протоколом № 4/2019 позачергових загальних зборів акціонерів АТ Альфа-Банк від 15.10.2019 року було вирішено затвердити Передавальний акт (п. 2.1. протоколу).

Таким чином, 15 жовтня 2019 року відповідно до пункту г пункту 11 частини 4 ст. 1 Закону України Про спрощення процедур реорганізації та капітуляції банків , пункту 3.1, 5.3, Постанови Правління НБУ № 189 від 27.06.2008 року Про затвердження положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників , було затверджено Передавальний акт, у відповідності до якого АТ Альфа-Банк у порядку правонаступника набуває всіх прав з переданими йому актами (включаючи права за договорами забезпечення, у тому числі поруки), також набув обов`язків боржника за вимогами кредиторів (вкладників) за переданим зобов`язаннями без необхідності внесення змін до відповідних договорів, що змушує заявника звернутись з даною заявою до суду.

Згідно із п.1 ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою, внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином.

У відповідності до положень ст. 514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

За правилом ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Виходячи із змісту цих норм, зокрема, пунктів 1 і 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

Заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.

У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження, і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.

Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків сторони, яка вибула, в цих правовідносинах.

Крім того, норма ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України має імперативний характер, оскільки у ній прямо визначено правило поведінки, а саме право замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов`язковим до виконання.

У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.

Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Передання кредитором своїх прав іншій особі за договором відступлення права вимоги (договір цесії) є правонаступництвом і такий правонаступник кредитора має право звертатись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому статусу сторони виконавчого провадження. Заміна сторони виконавчого провадження внаслідок відступлення права вимоги до боржників можлива як під час виконання судового рішення, так і поза межами виконавчого провадження.

Правову позицію з цього питання з аналогічними висновками висловлено Верховним Судом України у Постанові від 21.03.2018 року у справі № 6-1355/10, яка в силу Закону є обов`язковою до застосування в цій справі, оскільки мають місце аналогічні по своїй суті фактичні обставини справи та відповідно правовідносини.

Таким чином, звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту статей 512, 514 Цивільного кодексу України та ст. 15 Закону України Про виконавче провадження .

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що заява Акціонерного товариства Альфа-Банк , заінтересовані особи: Акціонерне товариство Укрсоцбанк , Товариство з обмеженою відповідальністю Дружба плюс , Широківський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 512, 514 Цивільного кодексу України, ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , ст. 260, 261, 354, 442 Цивільного процесуального кодексу України, суд ,-

п о с т а н о в и в:

Заяву Акціонерне товариство Укрсоцбанк , Товариство з обмеженою відповідальністю Дружба плюс , Широківський районний відділ державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.

Замінити сторону у виконавчому провадженні - Акціонерне товариство Укрсоцбанк на Акціонерне товариство Альфа-Банк , щодо примусового виконання виконавчого листа № 2604/18435/12, виданого Дніпровським районним судом м. Києва на виконання рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків від 21 вересня 2012 року у справі № 713/10 за позовом Публічного акціонерного товариства Укрсоцбанк до ТОВ АС Трейдінг ЛТД , ТОВ Дружба плюс , ОСОБА_1 про стягнення як із солідарних боржників заборгованості за договором про надання не відновлювальної кредитної лінії у розмірі 1693948,67 (один мільйон шістсот дев`яносто три тисячі триста сорок вісім грн) 67 коп. та витрати по оплаті третейського збору у розмірі 17 333 (сімнадцять тисяч триста тридцять три грн) 49 коп, в частині стягнення з ТОВ Дружба плюс .

Відповідно до положень ч.1 та ч.2 ст.354 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

С у д д я:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.10.2021
Оприлюднено27.10.2021
Номер документу100592798
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2604/18435/12

Ухвала від 21.10.2021

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Савлук Т. В.

Ухвала від 21.09.2012

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Бірса О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні