від 26.10.2021 по справі 922/4016/19
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

26 жовтня 2021 року м. Харків Справа № 922/4016/19

Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Шутенко І.А., суддя Гребенюк Н.В. , суддя Хачатрян В.С.

за участю секретаря судового засідання - Овчаренко О.С.,

від позивача - Жирний О.С., довіреність № 1-2523 від 10.12.2020

від відповідачів - Зубрич Д.О., довіреність №007Др-156-1220

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Акціонерного товариства "Укртрансгаз" (вх. №2602 Х/1),

на рішення Господарського суду Харківської області від 02.09.2020 (повний текст складено та підписано 10.09.2020), ухвалене о 14 годині 26 хвилин у складі судді Прохорова С.А.

у справі №922/4016/19

за позовом Акціонерного товариства "Укртрансгаз" (01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/1; код ЄДРПОУ: 30019801)

до відповідача Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Харківміськгаз" (61004, м. Харків, вул. Москалівська, 57/59; код ЄДРПОУ: 03359552)

про стягнення 101 832 160,50 грн

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Харківської області від 02.09.2020 у справі №922/4016/19 у задоволенні позову Акціонерного товариства "Укртрансгаз" до Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Харківміськгаз" про стягнення 101 832 160,50 грн відмовлено.

Не погодившись з рішенням, ухваленим господарським судом першої інстанції до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулось Акціонерне товариство "Укртрансгаз", яке просить рішення Господарського суду Харківської області від 02.09.2020 у справі №922/4016/19 скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, витрати зі сплати судового збору, понесені позивачем при оскарженні рішення у даній справі та витрати в суді першої інстанції, покласти на відповідача.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 12.10.2020 у справі №922/4016/19 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Укртрансгаз" на рішення Господарського суду Харківської області від 02.09.2020 у справі №922/4016/19.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 17.11.2020 зупинено апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Укртрансгаз" на рішення Господарського суду Харківської області від 02.09.2020 у справі №922/4016/19 до закінчення перегляду об`єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду справи №922/3987/19 та опублікування повного тексту постанови. Учасникам справи ухвалено повідомити Східний апеляційний господарський суд про усунення обставин, що спричинили зупинення апеляційного провадження у справі.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 30.08.2021 поновлено провадження у справі №922/4016/19 за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Укртрансгаз" на рішення Господарського суду Харківської області від 02.09.2020. Розгляд справи призначено на 26.10.2021 об 11:00 год.

23.10.2021 до Східного апеляційного господарського суду від Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Харківміськгаз" надійшли доповнення до відзиву, в яких відповідач просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги у повному обсязі.

25.10.2021 до Східного апеляційного господарського суду від Акціонерного товариства "Укртрансгаз" надійшло клопотання про долучення доказів, а саме: копії адвокатського запиту №128660/1 від 04.10.2021, копії відповіді НКРЕКП №11750/16.2.1/7-21 від 12.10.2021, копії звітності №8в-НКРЕКП-газ-моніторинг (місячна) "Звіт про використання потужностей газорозподільної системи та стан розрахунків" надані АТ "Харківміськгаз" за березень-червень 2019, копії акту НКРЕКП №292 (стор. 1, 2, 134-137, 163-168, 179).

Клопотання обґрунтоване тим, що на момент звернення із позовом у цій справі акт перевірки НКРЕКП ще не був оприлюднений та відповідні звіти позивачем було отримано від НКРЕКП лише 22.10.2021.

На підставі розпорядження керівника апарату Східного апеляційного господарського суду від 25.10.2021 у зв`язку з відпусткою судді Слободіна М.М., що входить до складу колегії суддів, призначено повторний автоматизований розподіл справи.

Згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.10.2021 для розгляду справи сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Шутенко І.А., суддя Хачатрян В.С., суддя Гребенюк Н.В.

26.10.2021 у судовому засіданні апеляційної інстанції був присутній апелянт, який наполягав на доводах апеляційної скарги, просив суд задовольнити клопотання про долучення нових доказів.

Присутній у судовому засіданні 26.10.2021 представник відповідача зазначив, що доводи апеляційної скарги вважає необґрунтованими.

Відповідно до ст. 216 ГПК України, якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах, встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами. Якщо в судовому засіданні було оголошено перерву, провадження у справі після її закінчення продовжується зі стадії, на якій було оголошено перерву.

З урахуванням зміни складу суду, з метою повного та всебічного дослідження обставин справи, колегія Східного апеляційного господарського суду дійшла висновку про необхідність оголошення перерви у судовому засіданні в межах строків встановлених ст. 273 ГПК України.

Керуючись статтями 216, 234, ч. 2 ст. 281 ГПК України, Східний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1.Оголосити перерву у судовому засіданні у справі №922/4016/19. Повідомити, що судове засідання відбудеться "30" листопада 2021 р. об 11:30 год. у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, м. Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, зал засідань № 115.

2.Явку представників сторін визнати не обов`язковою.

3.Попередити, що неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та не підлягає оскарженню.