Ухвала
від 27.10.2021 по справі 360/6227/21
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

27 жовтня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/6227/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали позовної заяви Державної служби геології та надр України (місце знаходження: 03680, місто Київ, Шевченківський район, вулиця Антона Цедіка, будинок 16) до Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс (місце знаходження: 94204, Луганська область, місто Ровеньки, вулиця Тельмана, будинок 2-А, квартира 3) про анулювання спеціального дозволу на користування надрами,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 25 жовтня 2021 року надійшов адміністративний позов Державної служби геології та надр України (далі-позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс (далі-відповідач), в якому позивач просить:

- припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 30.11.2011 № 5428 наданого Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс .

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачу надано спеціальний дозвіл на користування надрами від 30.11.2011 № 5428 з метою видобування кам`яного вугілля - антрациту, строком на 10 (десять) років до 30.11.2021.

Відповідно до пункту 4 Особливих умов спеціального дозволу на користування надрами від 30.11.2011 № 5428 та пункту 7.2. Угоди 5428 про умови користування надрами, надрокористувач зобов`язаний у встановленому порядку подавати до Державного науково-виробничого підприємства Державний інформаційний геологічний фонд України щорічні звіти відповідно до форми державної статистичної звітності, як підтвердження експлуатації корисних копалин.

На адресу Держгеонадр 21.07.2017 надійшов лист Державного науково-виробничого підприємства Державний інформаційний геологічний фонд України за стосовно суб`єктів господарювання, власників спеціальних дозволів на користування надрами які станом на 19.07.2017 не направили до ДНВП Геоінформ України щорічну статистичну звітність за формою 5-гр,6-гр, 7-гр за 2016 рік.

За результатами опрацювання вищевказаних листів встановлено, що відповідач в порушення вимог пункту 7.2. Угоди про умови користування надрами, пункту 4 Особливих умов спеціального дозволу на користування надрами та статті 24 Кодексу України про надра не подано до ДНВП Геоінформ України щорічні звіти відповідної форми статистичної звітності, як підтвердження експлуатації корисних копалин, за 2016 рік.

Спеціальний дозвіл на користування надрами містить Особливі умови відповідно до п.12 Порядку 615, дотримання яких є обов`язковим.

Наказом Держгеонадр від 17.10.2017 № 447 зупинено дію спеціального дозволу Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс та встановлення термінів 30 календарних дні для усунення порушень, про що повідомлено в газеті Урядовий кур`єр від 02 грудня 2017 року.

У встановлений строк, Відповідач порушення не усунув.

На адресу Держгеонадр 03.07.2020 надійшов лист Державного науково-виробничого підприємства Державний інформаційний геологічний фонд України за № 03/303-1826 (вх. Держгеонадр 9261/02/07-20 від 03.07.2020) стосовно суб`єктів господарювання, власників спеціальних дозволів на користування надрами які станом на 03.07.2020 не направили до ДНВП Геоінформ України щорічну статистичну звітність за формою 5-гр,6-гр, 7-гр за 2019 рік.

Так, за даними наданими ДНВП Геоінформ України , Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс не подало щорічну звітність за формою 5-гр. Відповідно до наказу Державної служби геології та надр України від 14.08.2020 № 346 - внесено зміни до п. 23 додатку до наказу від 17.10.2017 № 447 в частині доповнення підстав зупинення дії спеціального дозволу Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс та встановлення термінів 30 календарних дні на усунення порушень, про що Державна служба розмістила на офіційному веб-сайті оголошення, в якому доводила до відома наказ Державної служби геології та надр України від 07.09.2020 № 346.

Проте, надрокористувач у встановлені терміни не усунули порушення. Так, 11.11.2020 надійшов лист Державного науково-виробничого підприємства Державний інформаційний геологічний фонд України № 03/303-3539 (вх. Держгеонадр від 11.11.2020 року № 20/07-6574), стосовно суб`єктів господарювання, власників спеціальних дозволів на користування надрами, які не надали звітність до ДНВП Геоіфнорм України щодо балансу запасів корисних копалин за формою 5-гр, 7-гр, 6-гр.

Відповідно до переліку надрокористувачів Товариство з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс повторно не подало вищевказану звітність. 29.07.2021 надійшов лист Державного науково-виробничого підприємства Державний інформаційний геологічний фонд України № 03/303-2950, стосовно суб`єктів господарювання, власників спеціальних дозволів на користування надрами, які не надали звітність до ДНВП Геоіфнорм України щодо балансу запасів корисних копалин за формою 5-гр, 7-гр, 6-гр.

Відповідно до переліку надрокористувачів Товариство з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс повторно не подало щорічну звітність за 2020 рік.

Отже, в зазначені строки Відповідач так і не усунув порушення законодавства в сфері надрокористування. Спеціальний дозвіл на користування надрами містить Особливі умови відповідно до п.12 Порядку 615. дотримання яких є обов`язковим.

Позивач зазначив, що на час звернення до суду з цим позовом жодних листів чи інформації про усунення порушень від відповідача не надходило.

На підставі викладеного позивач просив припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 30.11.2011 № 5428, наданого відповідачу.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).

Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що справу слід розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

У разі заперечень відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) - встановити строк для подання відповідної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Запропонувати:

- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;

- відповідачу подати до суду заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.

Зобов`язати Державну службу геології та надр України подати до суду у строк до 12 листопада 2021 року такі докази:

- матеріали перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс з питань своєчасності і правильності державної реєстрації робіт з геологічного вивчення та використання надр, наявністю спеціальних дозволів на користування надрами і виконання передбачених ними умов, за результатами проведення якої встановлено порушення Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс умов спеціального дозволу на користування надрами від 30.11.2011 № 5428 у тому числі: наказ про перевірку, направлення на перевірку, акт перевірки, припис про усунення порушень, тощо;

- інші документи, якими зафіксовано порушення Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс умов спеціального дозволу на користування надрами від 30.11.2011 № 5428;

- документи, що стали підставою для прийняття наказу щодо зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами і виконання передбачених ними умов Товариства з обмеженою відповідальністю Ровпромтехсервіс від 30.11.2011 № 5428;

- у разі неможливості надання вказаних вище доказів, письмові пояснення із зазначенням причин, через які ці докази не можуть бути надані.

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пункту 5.26 Національного стандарту України Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації Вимоги до оформлення документів (ДСТУ 4163:2020), затвердженого наказом Державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 01 липня 2020 року № 144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки Для копій . Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163:2020 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 23 - відбиток печатки, 26 - відмітка про засвідчення копії документа проставляють після тексту документа (20).

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяК.О. Пляшкова

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.10.2021
Оприлюднено29.10.2021
Номер документу100617172
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —360/6227/21

Рішення від 22.06.2022

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

Ухвала від 25.01.2022

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

Ухвала від 27.10.2021

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

Ухвала від 27.10.2021

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

К.О. Пляшкова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні