Справа № 310/9210/21
2/310/2764/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2021 рокум. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Дубровська Н.М., розглянувши матеріали за зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до Бердянської міської ради, в інтересах якої діє Бердянська окружна прокуратура про відшкодування шкоди, завданої незаконним рішенням органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим, або органом місцевого самоврядування, -
ВСТАНОВИВ:
30 вересня 2021року ОСОБА_1 звернувся до суду з зустрічною позовною заявою до Бердянської міської ради, в інтересах якої діє Бердянська окружна прокуратура про відшкодування шкоди, завданої незаконним рішенням органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим, або органом місцевого місцевого самоврядування.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 07 жовтня 2021 року відмовлено у прийнятті зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до Бердянської міської ради, в інтересах якої діє Бердянська окружна прокуратура про відшкодування шкоди, завданої незаконним рішенням органом державної влади, органом влади Автон6омнгї Республіки Крим, або органом місцевого самоврядування, поданої в межах розгляду цивільної справи за позовом керівника Бердянської окружної прокуратури, який в інтересах держави в особі Бердянської міської ради до ОСОБА_1 про визнання недійсним договору купівлі - продажу та повернення земельної ділянки.
Так, обґрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_1 просить суд сягнути з Бердянської міської ради за рахунок місцевого бюджету на його користь в рахунок понесених збитків 141 970 грн. - вартість земельної ділянки , державний акт на право власності на земельну ділянку по АДРЕСА_1 , серії ЯК № 911806, кадастровий номер земельної ділянки : 2310400000:07:002:0107.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії в сіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У порушення зазначеної норми у позові не зазначено всіх обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Позивач не зазначив та не надав жодних доказів, що підтверджують вказані ним обставини та обґрунтовують позов взагалі.
В супереч п. 8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позивач не зазначив доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначив щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів.
Відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Однак у порушення зазначеної норми позивач не додав до позовної заяви доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Бердянської міської ради, в інтересах якої діє Бердянська окружна прокуратура про відшкодування шкоди, завданої незаконним рішенням органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим, або органом місцевого самоврядування - залишити без руху.
Для усунення недоліків, визначених даною ухвалою, позивачу встановлюється десятиденний строк, який обчислюється з дня отримання ним даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений законом строк позовна заява вважатиметься неподаною.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Бердянського
міськрайонного суду Н.М. Дубровська
Суд | Бердянський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2021 |
Оприлюднено | 29.10.2021 |
Номер документу | 100630386 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
Дубровська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні