3/168-2745
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" липня 2007 р.Справа № 3/168-2745
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Турецького І.М.
при секретарі судового засідання Панчук М.В.
Розглянув справу
за позовом: Прокурора Монастириського району Тернопільської області в інтересах держави Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в Монастириському районі, м. Монастириськ вул. С.Бандери,1 Тернопільської області
за участю представників сторін:
від позивача: Москвин В.В. - представник по довіреності
від відповідача: не з'явився
при участі прокурора Свачій М. І.
Суть справи:
До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява прокурора Монастириського району Тернопільської області в інтересах держави Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в Монастириському районі м. Монастириськ вул. С.Бандери,1 Тернопільської області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Доброводівське” , с. Доброводи Монастириського району Тернопільської області, в якій позивач просить стягнути з відповідача 43020 грн. 07 коп. в тому числі 28324 грн. 16 коп. - недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, 12 151 грн. 30 коп. - оплаті пільгових пенсій, 902 грн. 98 коп. - пені за несвоєчасну оплату страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, 1641 грн. 63 коп. - штрафних санкцій.
Відповідач своїм конституційним правом на захист не скористався. Явку в судове засідання свого представника не забезпечив, не дивлячись на те, що належним чином був повідомлений про час та місце проведення судового засідання, свого письмового відзиву на позов суду не надав, а тому спір вирішено в порядку ст.ст.128,129 Кодексу адміністративного судочинства України, по наявних у справі документах.
В порядку ст.ст.49,50,51,53,56,58,59,65,126,127,130 Кодексу адміністративного судочинства України в розпочатому судовому засіданні роз'яснено права представників сторін та особам, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши обставини справи, та вислухавши доводи та заперечення представника позивача та думку прокурора, суд встановив наступне:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Доброводівське” с. Доброводи Монастириського району Тернопільської області, являючись суб'єктом підприємницької діяльності , перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Монастириському районі Тернопільської області та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування з 01.03.2000 року
Згідно рішення установчих зборів Товариства з обмеженою відповідальністю „Доброводівське” с. Доброводи Монастириського району Тернопільської області від 15 березня 2001 року (протокол №1 від 15.03.2001 р.) Товариство з обмеженою відповідальністю „Доброводівське” , с. Доброводи Монастириського району Тернопільської області є правонаступником селянської спілки „Нове життя” , утворене на засадах угоди громадян шляхом об'єднання їх майна.
Відповідно до абзацу 6 підпункту 5 пункту 4 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058 від 09.07.2003 року платниками страхових внесків є страхувальники , а саме роботодавці (підприємства , установи і організації) відповідно до законодавства України ,які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або інших умовах , передбачених законодавством .
Згідно Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (стаття 9) виплата пенсій здійснюється Пенсійним фондом України і у відповідності ч.6 п.2 ст.17 передбачено , що підприємства та організації з коштів , призначених на оплату праці, зобов'язані сплачувати до Пенсійного фонду України у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески , що покриває витрати на виплату призначених пенсій.
Станом на 01 березня 2007 року Товариство з обмеженою відповідальністю „Доброводівське” , с. Доброводи Монастириського району Тернопільської області в період з 20.03.2004 року по 01.03.2007 року допустило заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування в сумі 28324 грн.16 коп. та заборгованість по сплаті пільгових пенсій на суму 12151 грн. 30 коп. ,які на день слухання справи позивачу не сплачені.
Зобов'язання є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію(передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості (ст. 509 ЦК України).
Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.
У зобов'язанні на стороні боржника або кредитора можуть бути одна або одночасно кілька осіб.
Якщо кожна із сторін у зобов'язанні має одночасно і права і обов'язки, вона вважається боржником у тому, що вона зобов'язана вчинити на користь другої сторони, і одночасно кредитором у тому, що вона має право вимагати від неї. (ст. 510 ЦК України).
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України)
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог-відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.(ст.526 ЦК України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін ) виконання , то воно підлягає виконанню у цей строк(термін) .
Зобов'язання, строк(термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Якщо строк (термін) виконання боржником зобов'язання не встановлений, або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.(ст.530 ЦК України)
При таких обставинах, позовні вимоги позивача в частині стягнення 28324 грн.16 коп. недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування та 12151 грн. 30 коп. заборгованості по сплаті пільгових пенсій, документально обґрунтовані і такі що підлягають задоволенню.
У відповідності до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за несвоєчасне внесення страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування та сплату заборгованості по пільгових пенсіях позивач нарахував відповідачу 902 грн. 98 коп. пені за несвоєчасну оплату страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, 1641 грн. 63 коп. штрафних санкцій, які на день слухання справи позивачу не сплачені.
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.(ст. 549 ЦК України)
Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.
Проценти на неустойку не нараховуються.
Кредитор не має права на неустойку в разі, якщо боржник не відповідає за порушення зобов'язання(ст. 550 ЦК України).
Предметом неустойки є грошова сума, рухоме і нерухоме майно.
Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Розмір неустойки, встановлений законом, може бути збільшений у договорі.
Сторони можуть домовитися про зменшення розміру неустойки, встановленого актом цивільного законодавства, крім випадків, передбачених законом.
Розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.(ст.551 ЦК України).
Оцінивши представлені документальні докази, господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що позовні вимоги позивача в частині стягнення з відповідача 902 грн. 98 коп. пені за несвоєчасну оплату страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, 1641грн. 63коп. штрафних санкцій, документально обґрунтовані і такі що підлягають задоволенню.
Судові витрати в порядку ст.ст. 87,89,90,94,97,98 Кодексу адміністративного
судочинства України , покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 76, 77, 79, 80, 86, 122, 133, 138, 158, 160, 161, 162, 163, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 509, 510, 525, 526, 530, 550 ЦК України, Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити
- в користь Пенсійного фонду України в особі Управління Пенсійного фонду України в Монастириському районі, м. Монастириськ вул. С.Бандери,1 Тернопільської області - 28324 грн. 16 коп. недоїмки, 12151 грн. 30 коп. боргу, 902 грн. 98 коп. пені, 1641 грн. 63 коп. штрафу,
- в доход державного бюджету України 430 грн. 20 коп. державного мита,
- в доход державного бюджету України 118 грн. інформаційно - технічних послуг.
- видати накази.
3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції ,а протягом 20 днів після подання заяви про подання апеляційної скарги.
4. Постанову направити сторонам по справі.
Суддя І.М. Турецький
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2007 |
Оприлюднено | 10.10.2007 |
Номер документу | 1006497 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Турецький І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні