4/202-3569
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" вересня 2007 р.Справа № 4/202-3569
Господарський суд Тернопільської області
у складі
Розглянув справу
за позовом Прокурора Теребовлянського району вул. 22 січня, 14, м.Теребовля, Тернопільська область, 48100 в особі Міністерства праці і соціальної політики України вул. Еспланадна, 10, м.Київ 1,01001 в особі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності м.Київ 1,01001 в особі Теребовлянської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вул. Мазепи, 5, м.Теребовля, Тернопільська область,48100
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Сущинське", с.Сущин, Теребовлянський район, Тернопільська область, 48100
про стягнення 1419грн. 68коп. заборгованості
за участю представників сторін:
позивача:
відповідача:
прокуратури: Савка М.В., посвідчення №16.
Суть справи:
В розпочатому судовому засіданні представнику прокуратури процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22, 29, 81-1 ГПК України, роз'яснено.
Прокурор Теребовлянського району звернувся до господарського суду Тернопільської області в інтересах держави в особі Міністерства праці і соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі Теребовлянської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вул. Мазепи, 5, м. Теребовля, Тернопільської області з позовною заявою про стягнення з відповідача - Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Сущинське", с.Сущин, Теребовлянський район, Тернопільська область 1419грн. 68коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової втрати працездатності.
Відповідач відзиву на позов не представив, його представник в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце його проведення був повідомлений у відповідності до ст. 64 ГПК України ухвалою про порушення провадження у справі від 21.08.2007р.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу, у відповідності до ст. 81-1 ГПК України, не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представника прокуратури.
Рішення прийнято по наявних у справі матеріалах, у відповідності до ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представника прокуратури Тернопільської області, господарським судом встановлено наступне:
- у відповідності до норм Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням“ № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. соціальне страхування є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
- згідно розділу VI ст. 27 п. 2 (2) вказаного Закону роботодавець (страхувальник) зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески;
Порядок сплати страхових внесків, визначених Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням“ № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. (зі змінами і доповненнями) та Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №16 від 26.06.2001р. (зі змінами і доповненнями), проводиться страхувальниками - роботодавцями до Фонду шляхом сплати різниці між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Сплата страхових внесків провадиться за безготівковими розрахунками або готівкою через установи банків, а у разі відсутності рахунків в установах банків - поштовими переказами через підприємства зв'язку на рахунок Фонду. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі сплати готівкою - день внесення коштів до банківської установи чи відділення зв'язку для перерахування на рахунок Фонду. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків.
У відповідності до п. 4.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду (Інструкція), не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством.
Згідно ч. 2 п. 5.1 Інструкції, у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальник зараховує до бюджету Фонду суму донарахованих страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню шляхом відображення в звіті Ф4-ФСС з ТВП.
Як вбачається із матеріалів справи, а саме: звіту форми Ф4-ФСС з ТВП про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за ІІ квартал 2006 року Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Сущинське", станом на 01.07.2007р. допустив перед позивачем заборгованість по страхових внесках в сумі 1419 грн. 68 коп. (згідно розрахунку позовної суми №01-16-345 від 07.08.2007р.).
Приймаючи до уваги, що в процесі судового розгляду спору відповідачем не подано, а судом не здобуто жодних доказів, які б свідчили про погашення заборгованості чи заперечень з приводу заявленого позову, а відтак позовні вимоги про стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Сущинське" 1419 грн. 68 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків підлягають до задоволення як такі, що доведені позивачем, у відповідності із ст.ст. 33-34 ГПК України, належними і допустимими доказами і неоспорені відповідачем.
Державне мито та інші судові витрати згідно ст. 49 ГПК України та Декрету Кабінету Міністрів „Про державне мито” покладаються на відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Сущинське", с.Сущин, Теребовлянський район, Тернопільська область, ідентифікаційний код 30828302:
- на користь Теребовлянської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вул. Мазепи, 5, м.Теребовля, Тернопільська область, ідентифікаційний код 26024452 –1419 (одну тисячу чотириста дев'ятнадцять) грн. 68 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків;
- в доход Державного бюджету України 102 (сто дві) грн. 00 коп. державного мита;
- в доход Державного бюджету України, р/р 31214259700002 у ГУДКУ у Тернопільській області, МФО 838012, ЄДРПОУ 23588119 –118 (сто вісімнадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати накази.
На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор – апеляційне подання, протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення “03” жовтня 2007р., через місцевий господарський суд.
Суддя
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2007 |
Оприлюднено | 10.10.2007 |
Номер документу | 1006759 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Бурда Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні