Справа № 214/8832/21
1-кс/214/1056/21
У Х В А Л А
Іменем України
28 жовтня 2021 року Слідчий суддя Саксаганського районного суду міста Кривого Рогу ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого ВП № 4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 в рамках досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12021041750000862 від 15.09.2021 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 3 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
21.10.2021 року до суду надійшло клопотання слідчого ВП № 4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 в рамках досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12021041750000862 від 15.09.2021 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 3 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання слідчого обґрунтовано тим, що слідчим відділенням відділення поліції №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021041750000862 від 15.09.2021 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 3 КК України, за фактом самовільного будівництва будівель та споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, розташованій за адресою: АДРЕСА_2 , що у Саксаганському районі.
15.09.2021 року до СВ ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшли матеріли з ІНФОРМАЦІЯ_2 , в яких зазначалось, що за адресою: АДРЕСА_2 розташована автоматична мийка без правовстановлюючих документів.
У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що 01.09.2021 року біло складено комісійний акт обстеження земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , на чолі з головою комісії ОСОБА_4 - завідуюча ІНФОРМАЦІЯ_2 . У ході обстеження було встановлено, що на вищевказаній земельній ділянці, заміщеній асфальтним покриттям, розміщено автомийку на два пости з цілодобовим режимом роботи. На споруді розміщено рекламу « ІНФОРМАЦІЯ_3 , доставка бесплатно ( НОМЕР_1 )» та вивіску з прейскурантом на послуги та додаткові послуги. Земельна ділянка не огороджена, має асфальтне покриття, знаходиться у задовільному стані.
Правоустановці документи на земельну ділянку відсутні (договір суборенди від 24.03.2006 №1 на 9 років втратив чинність). Згідно з рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 30.04.2014 № 2684 «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землоустрою щодо встановлення меж земельних ділянок для подальшого надання їх у користування» ПП « ОСОБА_5 » надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок для подальшого надання в користування земельної ділянки площею 0,0630 га за адресою: АДРЕСА_2 .
05.10.2021 року слідчим СВ ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області було здійснено огляд відкритої ділянки місцевості за адресою: АДРЕСА_2 , у ході якого було встановлено функціонування автомийки на два пости.
В діянні невстановленої особи вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 3 КК України: самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Завданнями кримінального провадження згідно ч. 1 ст. 2 КПК є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу, і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити, як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, Із змісту ст. 25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила. Згідно ч. 4 ст. 38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
З метою підтвердження або спростування інформації щодо можливого самовільного зайняття земельної ділянки шляхом здійснення самовільного будівництва під час досудового розслідування виникла необхідність у отримані тимчасового доступу до речей та документів з можливістю вилучення засвідчених належним чином копій документів, які будуть використанні з метою досягнення цілей кримінального провадження та у подальшому стануть підставою для призначення відповідної експертизи
На підставі вищевикладеного, орган досудового розслідування дійшов до висновку про необхідність у отриманні наступних документів: договір суборенди від 24.03.2006 №1(строк дії договору 9 років) за наявності інші документи, які підтверджують ініціювання, продовження чи переукладання договору суборенди; рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 30.04.2014 № 2684 «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землоустрою щодо встановлення меж земельних ділянок для подальшого надання їх у користування» ПП « ОСОБА_5 » надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок для подальшого надання в користування земельної ділянки площею 0,0630 га за адресою: АДРЕСА_2 та інші документи, що підтверджують факт законного користування ПП « ОСОБА_5 » земельною ділянкою площею 0,0630 га за адресою: АДРЕСА_2 з кадастровим номером 1211000000:06:055:0069 та розміщення на ній автомийки на два пости, з можливістю вилучення у паперовому вигляді засвідчених належним чином копій, що перебувають у віданні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Законодавцем визначено п.б ч. 1 ст. 80 Земельного Кодексу України, що територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, є суб`єктами права власності на землі комунальної власності.
Частиною 5 статті 116 вищезазначеного Кодексу закріплено, що земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
Використання відомостей, які містяться у вищевказаних документах, матиме важливу роль для досудового розслідування, так як будуть встановлені обставини вчинення кримінального правопорушення. Згідно п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація. У зв`язку з тим, що відомості, які містяться у вищевказаних документах, відносяться до конфіденційної інформації, отримати такі відомості можливо лише шляхом тимчасового доступу до речей і документів, що передбачено ст. 159 КПК України. Крім того у зв`язку з наявністю достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів, тому вважав би за необхідне розглянути клопотання слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України.
Враховуючи викладене, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що відомості, які містяться у вищевказаних документах, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до зазначених документів та вилучити їх копії.
Слідчий СВ Відділення поліції №4 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_3 до судового засіданя не з`явився, в свою чергу надав суду заяву відповідно до якої клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 у розпорядженні якого знаходяться необхідні документи, не з`явився, про час і місце судового розгляду повідомлений
Слідчий суддя, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до наступних висновків.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи, про який йдеться у клопотання слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор, звертається з клопотанням.
Ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України. Слідчий має право звернутись із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
При зверненні до слідчого судді слідчий у своєму клопотанні не доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про доступ до яких клопоче слідчий, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Одночасно слідчим не обґрунтовано своє клопотання, зокрема слідчим не долучено дол. Матеріалів клопотання договір суборенди від 24.03.2006 №1 на 9 років. Відтак вважаю, що на даній стадії досудового розслідування не доведено необхідність тимчасового доступу до документів зазначених в клопотанні, а також не обґрунтовано, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. ст.107, 159, 160, 163, 164-166 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ВП № 4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 в рамках досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12021041750000862 від 15.09.2021 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 197-1 ч. 3 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів залишити без задоволення.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2021 |
Оприлюднено | 22.05.2024 |
Номер документу | 100680553 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Ковтун Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні