Справа № 461/8588/21
Провадження № 1-кс/461/5890/21
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.10.2021 м.Львів
Галицький районний суд м.Львова в складі слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 клопотання слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №32020140000000008 від 23.01.2020 за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції України у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 23.01.2020 до ЄРДР№32020140000000008, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Клопотання обґрунтоване наступним. Підставою для внесення відомостей в Єдиний реєстр досудових розслідувань слугували матеріали оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області за №271/21.04-10 від 21.01.2020, які надійшли в слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області 22.01.2020 за вхідним №119.
З матеріалів вбачається, що службові особи ТОВ «Сокме» (ЄДРПОУ 32051454), здійснюючи виробництво та реалізацію меблевої продукції, фактично в період 01.01.2018-31.12.2019 з метою заниження об`єкту оподаткування з податку на прибуток реалізовувало власно виготовлену продукцію суб`єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території Західної України, Київської, Харківської областей та інших регіонах України за готівкові кошти без оформлення первинних документів та відображення по податковому та бухгалтерському обліках товариства.
Також, згідно матеріалів та проведених оперативно-розшукових заходів встановлено, що з метою мінімізації позитивних нарахувань з податку на прибуток службові особи ТОВ «Сокме» використовують підконтрольних фізичних осіб підприємців, які є представниками ТОВ «Сокме» та співпрацюють з даним товариством. Фінансові господарські операції полягають в реалізації меблевої продукції, виготовленої на виробничих потужностях ТОВ «Сокме», за готівкові кошти без оформлення первинних документів та відповідно без відображення по податковому та бухгалтерському обліках товариства, в результаті чого службові особи ТОВ «Сокме» ухиляються від сплати податків.
Так, службові особи ТОВ «Сокме» використовують фізичну особу підприємця ОСОБА_5 , який перебуває на другій групі єдиного податку, для роздрібної реалізації власно виготовленої продукції за готівкові кошти без відповідного відображення таких фінансово-господарських операцій в повному обсязі у бухгалтерському та податковому обліках, що призвело до ухилення від сплати податку на прибуток в період 2018-2019 років у загальній сумі 6480000 грн.
Крім того, згідно матеріалів встановлено, що службові особи ТОВ «Сокме» в період жовтня 2019 з метою мінімізації сплати податку на прибуток провели ряд безтоварних операцій пов`язаних лише із документальним продажом меблевих комплектуючих у загальній сумі 10766 157 грн. на адресу ТОВ «Софро» (ЄДРПОУ 35741876), в результаті чого ухилились від сплати податку на прибуток в сумі 1937908 грн.
На підставі викладеного, беручи до уваги, що для проведення документальних перевірок, за наявністю підстав та з урахуванням висновківактів перевірок складення письмового повідомлення про підозри у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ст.212 КК України та його вручення необхідний додатковий строк, а також те, що вказані дії не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин через проведення відповідних слідчих та процесуальних дій, мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок,згідно Закону України від 17.03.2020 №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення корона вірусної хвороби (COVID-19)», слідчий просить клопотання задоволити.
Слідчий в судове засідання не прибув, належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи.
Вивчивши клопотання, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, дійшов наступного висновку.
Відповідно дост. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ст.219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно частини другоїстатті 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяціву кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Положеннями ч.1ст. 294 КПК Українипередбачено, що якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в частині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертоїстатті 219 цього Кодексу.
Згідно ч.4 ст.219КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у виняткових випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно частини 1 статті 295-1 КПК Україниу випадках, передбаченихстаттею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції України у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020140000000008 від 23.01.2020 за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Разом з тим, згідно матеріалів кримінального провадження, жодній особі не пред`явлено повідомлення про підозру.
Строки досудового розслідування, визначеніст. 219 КПК України, в даному кримінальному провадженні спливають 23.10.2021 р.
Також, як вбачається з матеріалів клопотання, в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження необхідно виконати ще ряд слідчих та процесуальних дій для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження. Зокрема, необхідно:
-провести документальної перевірки ТОВ «Сокме» щодо повноти декларування і сплати податків;
-допитати та додатково допитати службових осіб ТОВ «Сокме» на основі проведеної перевірки;
-провести інші слідчі та процесуальні дії.
З урахуванням наведеного, оскільки у даному кримінальному провадженні жодній особі не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, проведення усіх необхідних слідчих (розшуковий) дій до закінчення строку досудового розслідування не вбачається можливим, а як наслідок закриття кримінального провадження може призвести до невиконання завдань кримінального провадження закріплених в ст.2 КПК України, а також втрати доказів, зібраних під час проведення досудового розслідування, тому суд приходить до висновку про задоволення даного клопотання.
Керуючись ст. ст.219,294,295-1 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
Клопотання слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №32020140000000008 від 23.01.2020 за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №32020140000000008 від 23.01.2020 за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 23 жовтня 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 100694590 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Радченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні