Справа № 539/4364/21
Провадження № 1-кс/539/903/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2021 року м. Лубни
Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Лубни скаргу ТОВ «МАС-НЕТ ІСП» на бездіяльність службових осіб Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області стосовно невнесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ :
ТОВ «МАС-НЕТ ІСП» звернулося до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність службових осіб Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області стосовно невнесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення .
В поданій скарзі зазначено, що 08.10.2021 року, товариством з обмеженою відповідальністю «МАС - НЕТ ІСП», в особі директора ОСОБА_3 до Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській області була подана письмова заява - повідомлення про вчинення співробітниками Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» злочину, передбаченого частиною 2 статті 360 КК України за ознаками умисного пошкодження телекомунікаційної мережі, що спричинило припинення надання телекомунікаційних послуг, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Вищевказана заява була зареєстрована в журналі єдиного обліку Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській області за № 9496 від 08.10.2021 року.
В заяві зазначено, що 17.09.2021 року приблизно о 13.00 годин системними адміністраторами ТОВ «МАС-НЕТ ІСП» у програмі системи моніторингу Dude було зафіксовано падіння лінку на комутаторах м. Лубни за адресами : проспект Володимирьский, 99 та вул. Вокзальна, 1а, та відповідно - відсутність послуги доступу до мережі інтернет абонентами Товариства у місті Лубни. Для з`ясування причин та ліквідації аварійної ситуації, 17.09.2021 року приблизно в цей же час представниками Товариства був здійснений виїзд на ділянки телекомунікаційної мережі, які розташовані в кабельній каналізації Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» за вищевказаними адресами.
17.09.2021 року, представниками Товариства за адресою : м. Лубни вул. Вокзальна, 1а, шляхом відео зйомки був зафіксований факт того, що співробітники Полтавської філії ПАТ «Укртелекому», під керуванням посадової особи - менеджера з регіональної безпеки ОСОБА_4 , діючи умисно та протиправно, без будь-якого узгодження з ними, та всупереч умовам укладеного з Товариством Договору, розрили ділянку кабельної каналізації Товариства та за вказівкою останнього, незважаючи на заперечення представників Товариства, умисно пошкодили телекомунікаційну мережу шляхом розриву (перекусу) кабелю щипцями.
Повторно, 17.09.2021 року, вищевказані особи під керуванням ОСОБА_5 , знаходячись на іншій ділянці кабельної мережі за адресою : м. Лубни, проспект Володимирський, 99, вчинили умисні протиправні дії з пошкодження кабельної мережі Товариства шляхом умисного розриву кабелю, незважаючи на заперечення представників Товариства.
Внаслідок протиправних дій вищевказаних осіб була зафіксована відсутність послуги доступу до мережі інтернет всім абонентами Товариств у місті Лубни в період часу з 15:45 до 21:29 години 17.09.2021 року, крім цього, Товариству була заподіяна матеріальна шкода, загальний розмір якої згідно доданих до заяви документів складає 120 014,41 грн.
Незважаючи на вимоги 214 КПК України, уповноваженими службовими особами Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській області відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені не були, відповідно витяг з вказаного реєстру у передбачені цією статтею строки скаржником отриманий не був.
Це підтверджується тим, що 18.10.2021 року директором ТОВ «МАС - НЕТ ІСП» ОСОБА_6 був отриманий лист - відповідь Лубенського РВП про те, що за результатами проведеної перевірки було прийняте рішення, що дане звернення не має ознак кримінального та адміністративного правопорушення, а маются ознаки цивільно-правових відносин.
Прохає: зобов`язати уповноважених службових осіб Лубенського районного відділу поліції ГУНП в Полтавській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «МАС - НЕТ ІСП» від 08.10.2021 року про вчинення кримінального правопорушення згідно вимог ст.214 КПК України.
В судове засідання представник скаржника не з`явився, надіслав суду заяву з проханням скаргу розглядати без його участі, вимоги скарги підтримує, на її задоволенні наполягає.
Представник Лубенського РВП ГУНП слідчий ОСОБА_7 в судове засідання не з`явився, надіслав суду заяву з проханням скаргу розглядати без його участі, проти вимог скарги не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.3 ст.26 КПК України слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень. Однією із загальних засад кримінального провадження є його публічність ( п.18 ч.1 ст.7 КПК України).
Бездіяльність слідчого чи прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, згідно п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому розслідуванні може бути оскаржена до слідчого судді .
Згідно ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити провчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Відповідно до ст. 214 ч.4 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення.
Крім того, відповідно до п.3.1 Положення про порядок ведення ЄРДР затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 року № 69 внесення відомостей до Реєстру здійснюється з дотриманням таких строків(про): 1) заяву, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення - у термін, визначений ч.1 ст. 214 КПК України.
Як вбачається з матеріалів скарги, 08.10.2021 року, товариством з обмеженою відповідальністю «МАС - НЕТ ІСП», в особі директора ОСОБА_3 до Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській області була подана письмова заява - повідомлення про вчинення співробітниками Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» злочину, передбаченого частиною 2 статті 360 КК України за ознаками умисного пошкодження телекомунікаційної мережі, що спричинило припинення надання телекомунікаційних послуг, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
18.10.2021 року директором ТОВ «МАС - НЕТ ІСП» ОСОБА_6 був отриманий лист - відповідь Лубенського РВП про те, що за результатами проведеної перевірки було прийняте рішення, що дане звернення не має ознак кримінального та адміністративного правопорушення, а маються ознаки цивільно-правових відносин.
За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, щослужбові особи Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області, отримавши заяву про кримінальне правопорушення, були процесуально зобов`язані виконати вимоги КПК України та внести безпосередньо відомості по даному приводу до Єдиного реєстру досудових розслідувань .
Внесення відомостей до ЄРДР врегульовано Положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення (затверджене наказом Офісу Генерального прокурора від 30.06.2020 № 298). Згідно з пунктом 1 глави 2 розділу I цього Положення, до реєстру вносяться відомості про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела; попередню правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, що узгоджується з вимогами п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України.
Аналіз вищезазначених положень закону дає підстави для висновку, що реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення та можуть об`єктивно свідчити про вчинення особою такого кримінального правопорушення для того, щоб технічно внести дані відомості до відповідних розділів реєстру. Це слугує гарантією для кожної особи від необґрунтованого обвинувачення та процесуального примусу.
Підставами вважати, що в заяві чи повідомленні містяться відомості саме про кримінальне правопорушення є об`єктивні дані, які дійсно свідчать про наявність його ознак. Такими даними є фактичне зазначення відомостей, що підтверджують реальність конкретної події кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення). Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, КПК України передбачає внесення до ЄРДР інформації на підставі заяв та повідомлень, що містять у собі відомості про склад кримінального правопорушення, а не будь-яких заяв, які надходять до органів досудового розслідування при здійсненні ними своїх повноважень.
Частиною 2 статті 307 КПК України визначено процесуальні повноваження та способи реагування слідчого судді за результатами розгляду скарги на бездіяльність під час досудового розслідування, одним із яких є зобов`язання вчинити певну дію, зокрема внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язати вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
На підставі вищевикладеного, вважаю за необхідне скаргу задовольнити.
Керуючись ст.ст.7, 25,26 214 303, 307 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Скаргу ТОВ «МАС-НЕТ ІСП» на бездіяльність службових осіб Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області стосовно невнесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення - задовольнити.
Зобов`язати уповноважених службових осіб Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «МАС - НЕТ ІСП» (код ЄДРПОУ 42526659) від 08.10.2021 року про вчинення кримінального правопорушення згідно вимог ст.214 КПК України.
Відповідно до ч.3 ст.307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.
Слідчий суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 100729066 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Даценко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні