КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-2469/08/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Смілянець Е.С.
Суддя-доповідач: Зайцев М. П.
У Х В А Л А
Іменем України
"15" червня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі :
головуючого судді Зайцева М.П.
суддів: Собківа Я.М., Усенка В.Г.
при секретарі Губа О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 22 січня 2009 року у справі за позовом Першого заступника прокурора Черкаської області який діє в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, заступник прокурора Черкаської області, що діє в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до ВАТ «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів 1870 грн.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 22 січня 2009 року позов задоволено, стягнуто з відкритого акціонерного товариства «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» (19041, Черкаська область, Канівський район, с. Мартинівка, код ЄДРПОУ 00387594) на користь держави (рахунок відділення Державного казначейства України в м. Черкаси, №31114106700002 в УДК в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДПРОУ 22809222, в графі призначення платежу треба вказати: *;106; штраф за правопорушення на ринку цінних паперів; код платежу 21081100) штраф в розмірі 1 870 грн. Від сплати судового збору ВАТ «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» звільнити.
На вказану постанову позивач ВАТ «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 22 січня 2009 року та направити справу на новий розгляд, посилаючись на неповне з’ясування обставин справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
У судове засідання з’явився представник позивача, відповідач та його представник на розгляд справи не з’явилися, причини неявки позивача суду невідомі, сторони були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з п. 1, ч.1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб‘єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони :1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом першої інстанції встановлено, що ВАТ «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» не надано протокол проведення загальних зборів акціонерів, на яких затверджено результати діяльності емітента за звітний рік, що має ознаки правопорушення на ринку цінних паперів. На підставі цього позивачем порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів від 30 січня 2008 року вих. №01-152. На складання акта про правопорушення на ринку цінних паперів 5 лютого 2008 року та на розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів 12 лютого 2008 року відповідач не з'явився, хоча належним чином був повідомлений, про що свідчать квитанції поштового відправлення. Таким чином, відповідно до п. 4.6 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Комісії від 9 січня 1997 року справа про правопорушення на ринку цінних паперів розглянута без участі відповідача та винесено постанову №32-ЧК від 12 лютого 2008 року про накладення санкції, згідно якої за ненадання інформації на ВАТ «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» накладено штрафну санкцію у розмірі 1 870 грн.
Розглядаючи апеляційну скаргу, колегія суддів зважає на наступне.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (Комісія) створена на підставі Указу Президента України від 12.06.1995 року №46/95 для забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо цінних паперів та функціонування фондового ринку в Україні.
Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Відповідно до п. 1 п.2 глави 1 розділу V Положення, від 19.12.2006, № 1591 "Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" емітентами цінних паперів емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.
Частиною 1 глави 2 зазначеного Положення передбачено, що річна інформація емітентів цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевих позик) включає копію протоколу загальних зборів емітента, що проводились у звітному році (для акціонерних товариств) (додається до паперової форми при подані інформації до Комісії), згідно Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, від 30.10.2009, № 1355 «Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів».
Відповідно до ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації – у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Аналізуючи зазначене, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції , що постанова Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №32-ЧК від 12 лютого 2008 року про накладення штрафної санкції у розмірі 1 870 грн. на ВАТ «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» за ненадання інформації є законною та обґрунтованою.
Позивач Черкаське територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку діяло законно та в межах наданих йому повноважень, відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України та ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.
А тому, колегія суддів прийшла до висновку, що вимоги апелянта - є безпідставними, а висновки суду першої інстанції не спростовуються доводами апеляційної скарги.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Канівське підприємство по відгодівлі худоби» - залишити без задоволення.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 22 січня 2009 року по справі № №2-а-2469/08/2370 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлений 18 червня 2010 року.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2010 |
Оприлюднено | 19.07.2010 |
Номер документу | 10073278 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Зайцев М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні