Справа № 450/2917/21 Провадження № 2/450/1573/21
УХВАЛА
про залишення без руху
25 серпня 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Добош Н.Б. розглянувши в м. Пустомити матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області, ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності в порядку спадкування,-
в с т а н о в и в :
на адресу Пустомитівського районного суду Львівської області надійшла позовна заява
ОСОБА_1 до Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області, ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності в порядку спадкування на земельні ділянки.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з пп. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про державний бюджет України на 2021 рік станом на 01 січня 2021 року встановлено розмір прожиткового мінімуму 2270 гривні.
Відтак, судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру складає 908 грн. 00 коп.
Позивач звернулась до суду з позовною вимогою майновою характеру визнання права власності на майно та позовною вимогою немайнового характеру .
Згідно із п.п. 2, 9, 10 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності - вартістю майна, а у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості, а якщо позов складається з кількох самостійних вимог, як в даному випадку, ціна позову визначається сумою всіх вимог.
Згідно роз`яснень, які містяться в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17.10.2014р., розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом ЦПК України такий обов`язок покладається на позивача. Вартість майна визначається на момент пред`явлення позову.
Дійсна вартість майна визначається згідно вимог Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні . Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна, висновок про вартість майна є його невід`ємною частиною (стаття 12 Закону).
Зі змісту ст.ст.175, 176 ЦПК України вбачається, що тягар доказування вартості майна несе саме позивач.
Таким чином позивачу, слід сплати судовий збір за позовну вимогу майнового характеру, виходячи з ціни позову та позовну вимогу немайнового характеру.
До позовної заяви позивачами долучено квитанцію про сплату судового збору від 16.07.2021 року на суму 908, 00 грн.
Однак в позовній заяві не наведеного мотивів, з яких позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 908, 00 грн.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З врахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху та зобов`язати позивача усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом доплати судового збору за позовну вимогу немайнового характеру або майнового характеру у розмір 908, 00 грн та представлення суду документ, що підтверджує доплату судового збору.
У випадку неусунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області, ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права власності в порядку спадкування,- залишити без руху.
Надати позивачеві десятиденний строк, який обчислюється з дня отримання даної ухвали, для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву ОСОБА_1 до Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області, ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа та визнання права вланості в порядку спадкування,- вважати неподаною та повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами.
Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
СуддяН. Б. Добош
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2021 |
Оприлюднено | 03.11.2021 |
Номер документу | 100772780 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Добош Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні