Рішення
від 01.11.2021 по справі 595/1495/21
БУЧАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 595/1495/21

Провадження № 2/595/478/2021

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.11.2021

Бучацький районний суд Тернопільської області

одноособово суддею Федорончуком В.Б.,

при секретарі Тарчинській Л.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бучачі справу за позовом ОСОБА_1 до Бучацької міської ради Тернопільської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в Бучацький районний суд Тернопільської області з позовом до Бучацької міської ради Тернопільської області про визначення їй додаткового строку для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини. В обґрунтування заяви зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на спадкове майно, а саме,на земельну ділянку площею 3,35 га, кадастровий номер 6121282900:01:001:0045 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Киданівської сільської ради. ОСОБА_2 за життя склала заповіт. Спадкодавець перед смертю тимчасово проживала на території Росії в Самарській області у родичів, де і померла. Якщо спадкодавець, якому належало майно на території України, мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається на підставі ЗУ Про міжнародне приватне право . У вересні 2021 року позивач дізналася, що ОСОБА_2 в її користь складений заповіт, про наявність якого їй не було відомо, тому вона з поважних причин не подала у встановлений строк заяви про прийняття спадщини. Просила суд визначити їй додатковий строк тривалістю чотири місяці для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .

В судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_3 не з`явилися, однак останній подав суду заяву, в якій вказав, що позов підтримує і просив суд справу розглядати у його відсутності .

Представник відповідача - Бучацької міської ради Тернопільської області в судове засідання не з`явився, однак подав заяву, в якій вказав, що покладається на розсуд суду щодо прийняття рішення і просив суд справу розглядати у його відсутності .

Дослідивши письмові докази, суд встановив наступні обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 в м.Самара Самарської області, Росія.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на спадкове майно.

01 лютого 2012 року ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем виконкому Киданівської сільської ради Бучацького району Тернопільської області, згідно якого заповіла земельну частку (пай) розміром 3,35 га ОСОБА_1

ОСОБА_1 вважається такою, що спадщини не прийняла.

Проаналізувавши вищенаведене, суд приходить до висновку, що до виниклих правовідносин слід застосувати наступні норми матеріального права.

Згідно ст.71 Закону України Про міжнародне приватне право спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні - правом України.

Земельна ділянка знаходиться на території Киданівської сільської ради Чортківського району Тернопільської області, то спадкування земельної ділянки спадкодавця здійснюється за правом України.

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України , суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно положень п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини з поважних причин , оскільки не знала про існування заповіту, складеного в її користь.

Враховуючи те, що в законі не міститься визначення поняття поважності причин пропущення строку для прийняття спадщини і їх поважність повинна визначатися судом у кожному випадку, виходячи з конкретних обставин справи та характеру взаємовідносин сторін, суд приходить до переконання, що позивач з поважних причин пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини.

За таких обставин, позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 12,13,81,89,263-265 ЦПК України, ст.ст.1270,1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю в чотири місяці для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя: В. Б. Федорончук

СудБучацький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення01.11.2021
Оприлюднено03.11.2021
Номер документу100780196
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —595/1495/21

Рішення від 01.11.2021

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Федорончук В. Б.

Ухвала від 29.09.2021

Цивільне

Бучацький районний суд Тернопільської області

Федорончук В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні