Справа № 504/1924/16-ц
2-р/504/7/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" листопада 2021 р. смт. Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
головуючої судді Вінської Н.В.
при секретарі Коцар А.М.
розглянувши цивільну у відкритому судовому засіданні справу заяву ОСОБА_1 в інтересах якої діє Гришин Максим Валерійович, за участю ОСОБА_2 про роз`яснення рішення суду,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача - адвокат Гришин М.В., звернувся до суду із заявою про роз`яснення рішення суду, у якій просив роз`яснити рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 16.01.2017 року, наступним чином, а саме: зазначити рішення є підставою для скасування державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 5122786400:01:001:0618 у державному земельному кадастрі.
У обґрунтування заяви зазначив, що 13.07.2018 року ОСОБА_1 звернулась до відділу державної реєстрації Білгород - Дністровської міської ради Одеської області із заявою про реєстрацію скасування права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5122786400:01:001:0618 та отримала відповідний витяг про реєстрацію скасування права. В подальшому звернувшись із заявою про скасування державної реєстрації земельної ділянки до Головного управління Держгеокадастру, їй відмовили, мотивуючи це тим, що рішення суду не містить у резолютивній частині скасування державної реєстрації земельної ділянки у земельному кадастрі, у зв`язку з чим вона вимушена звернутись до суду із вказаною заявою.
Представник позивача - ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд справи за його відсутність.
ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилась, про причину неявки не повідомила, незважаючи на те, що про розгляд заяви повідомлялась належним чином.
Розглянувши заяву, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у задоволені заяви слід відмовити, виходячи з наступного.
Судовим розглядом заяви встановлено, що заочним рішенням Комінтернівського районного суду Одеської області від 16.01.2017 року, позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання державного акту на право власності на землю недійсним - задоволено. Визнано недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку 4,3 га серії ЯГ № 922486 від 18.08.2006 року на земельну ділянку, кадастровий № 5122786400:01:001:0618 на ім`я ОСОБА_2 . Скасовано державну реєстрацію права власності на земельну ділянку кадастровий номер 5122786400:01:001:0618, власник ОСОБА_2 , підстава виникнення права власності: державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 922486 від 18.08.2006 року.
Відмовляючи у задоволені заяви, суд виходив з того, що рішення суду від 16.01.2017 року фактично виконане, оскільки позивач по справі отримала витяг про реєстрацію скасування права власності на земельну ділянку кадастровий номер 5122786400:01:001:0618, яка зареєстрована за ОСОБА_2 , про що особисто було зазначено представником позивача у своїй заяві про роз`яснення рішення суду.
Крім того, суд зазначає, що рішення суду від 16.01.2017 року викладено в чіткій, формі, є повністю зрозумілим, а доводи заявника, не можуть вирішуватись в порядку ст.271 ЦПК України , оскільки потребують зміни змісту судового рішення, так як торкаються питань, які не були предметом судового розгляду, що є неприпустимим.
Відповідно до ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення. Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
У п. 21 постанови Пленуму Верховного суду України "Про судове рішення в цивільній справі" № 14 від 18.12.2009р . зазначено, що відповідно до ст. 221 ЦПК України (2001р.) слідує, що роз`яснення рішення суду можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення. За своєю правовою суттю роз`яснення судового рішення зумовлене його нечіткістю, якщо рішення є неясним та незрозумілим для осіб, щодо яких воно постановлене, так і тих, що будуть здійснювати його виконання. Тобто, роз`яснення полягає в тому, що суд не в праві давати відповідь на нові та невирішені ним вимоги, а лише має роз`яснити положення постановленого рішення, які нечітко сформульовані, що позбавляє можливості його реалізації.
Стаття 271 ЦПК України передбачає можливість роз`яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення (наприклад, можливість неоднакового тлумачення висновків суду), що перешкоджає його належному виконанню.
Таким чином із урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що у задоволені заяви про роз`яснення рішення суду, слід відмовити.
Керуючись ст. 271 ЦПК України , суд, -
Ухвалив:
У задоволені заяви ОСОБА_1 в інтересах якої діє ОСОБА_3 , за участю ОСОБА_2 про роз`яснення рішення суду - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н.В. Вінська
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2021 |
Оприлюднено | 04.11.2021 |
Номер документу | 100797029 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Вінська Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні